امروزه منفرد و مستقل کار کردن یک مسیر شغلی پررونق می‌باشد که به شما شانس این را می‌دهد که تجربه کار کردن بر روی چند پروژه همزمان و برخورد با انواع مشتریان را درزمانی کوتاه داشته باشید، و از هرجایی که می‌خواهید کار می‌کنید و درواقع مدیر خود هستید. باوجوداینکه از بیرون عالی به نظر می‌رسد ولی باید همواره در نظر داشته باشید که این هم هنوز شغل شما است و باید آمادگی کار کردن را در همه زمان‌ها و شرایط را داشته باشید.

آیا شما به عنوان یک فریلنسر برنامه مشخصی دارید ؟
مطمئناً شما به این فکر می‌کنید که این‌یک نقطه ی آغازین برای شروع می‌باشد و درست هم‌فکر می‌کنید،ولی چیزی که شمارا متعجب می‌کند این است که بیشتر فریلنسر ها از برنامه ریزی مشخصی برخوردار نیستند‌ ، از تهیه کردن اطلاعات مشتریانشان تا ساختن یک  رزومه کاری مناسب برای نشان دادن برند کاریشان که همه اینها جز برنامه‌ریزی اولیه می‌باشند.
این را فراموش نکنید که شما هم کارمند هستید و هم مدیر خود
ایده مدیر بودن بسیار هیجان‌انگیز و قدرتمند می‌باشد ولی بسیاری از فریلنسرها عوامل مهم و بسیاری را در مدیر و کارمند بود به طور همزمان را فراموش می‌کنند. زمان خود را با توجه به اینکه هم مدیر و هم کارمند هستید مدیریت کنید.
ایا شما وبسایتی برای معرفی برند کار خودتان دارید ؟
برندسازی از عوامل مهم در   کسب‌وکار شما می‌باشد ولی زمانی که شما در ابتدای راه فریلنسری هستید بهتر است توجه ویژه ای‌ به نمونه کارها، وب‌سایت و یا کارت بیزنسی خود داشته باشید که این عوامل، تأثیر زیادی بر مشتریانتان می‌گذارد. بسته به نوع کاری که راه انداختید داشتن یک وب‌سایت پرمحتوا،  به هدف شما جهت می‌دهد و همچنین می‌توانید از ابزارهای ورد پرس و … برای مدیریت سایتتان استفاده کنید و زمانی که سایت شما راه‌اندازی شد حتماً آن را به‌روزرسانی کنید که مشتریان شما کارها و پروژه‌های جدید شمارا مشاهده کنند.
آیا تمام ابزارهای موردنیاز را در اختیار دارید ؟
تکنولوژی مدرن سرچشمه و گزینه مناسبی برای کامل کردن کسب‌وکار و بیزنس شماست. از مدیریت مالی گرفته تا اپلیکیشن هایی که موردتوجه زیادی برای شماست، د درجه اولی باشد در نظر داشته باشید که چه اپلیکیشن و ابزارهایی به بالا رفت عملکرد کار شما کمک می‌کند و بعد از هزینه موردنیازش را بررسی کنید.

زمانی را برای خودتان اختصاص دهید.
فریلنسرها به سخت کوشی زیاد معروف هستند ولی بدانید که زمانی برای شارژ کردن خودتان لازم دارید، حال این بستگی به خودتان دارد که چگونه این زمان را سپری کنید.
پرداخت هزینه ها را فراموش نکنید.
موضوع هزینه زمانی مطرح می‌شود که شما خودتان را درگیر مشتری کردید و باید خیلی ماهرانه به آنها یادآور  شوید که به‌سختی برای آنها در تلاش هستید و آنها موظف به پرداخت هزینه کارشان می‌باشند.

ارزش خود را فراموش نکنید
بعضی از فریلنسرها قسم‌خورده‌اند که درجایی که برای آنها منفعت مالی نیست، کار نکنند و برخی دیگر معتقد هستند که ارزش کار برایشان اهمیت دارد، به‌هرحال در هر دو مورد باید این را در نظر داشته باشید که شما باید برای خودتان ارزش قائل باشید. زمانی که شما با اعتمادبه‌نفس زیاد برای خودتان ارزش قائل باشید آن زمان دیگر مشتریان می‌داند که چه نیروی ماهری را در اختیاردارند تا آنکه خود شما در تلاش باشید که خودتان را اثبات کنید.

این را بدانید که شروع یک کسب و کاربه‌ عنوان یک فریلنسر یک ماجراجویی  بسیار بزرگ و تازه می‌باشد، ولی نباید از آن بترسید، نفس عمیق بکشید، اشتیاق و برنامه‌های خودتان را دنبال کنید و در نهایت شما در راه اندازی کسب وکارتان به عنوان یک فریلنسر بهترین می‌شوید.


منبع : http://grasshopper.com/blog/the-newbie-freelancers-getting-started-checklist/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *