برون سپاری یا outsourcing چیست و چه مزایایی دارد؟

این روزها یکی از واژه های بسیار پرکاربرد در حوزه کسب و کار «برون سپاری» یا outsourcing است. اما برون‌سپاری چیست و چرا روز به روز کسب و کارهای بیشتری به آن روی می آورند؟

برون سپاری دقیقا به چه معناست؟

برون سپاری یعنی سپردن بخشی از فعالیت‌ها و فرآیندهای شرکت یا کسب و کارتان به واحدی خارج از شرکتتان که به طور تخصصی و با بهترین و به روزترین کیفیت آن سرویس را عرضه می کند.

چه بخشی از کار را می توان برون سپاری کرد؟

از جمله فرآیندهایی که شرکت ها برون سپاری می کنند می توان به پردازش تراکنش، مدیریت تماس ها، پشتیبانی مشتریان و بازاریابی و فروش اشاره کرد.

 

برون سپاری چه مزیت هایی دارد؟

خدمات برون سپاری - مزایای برون سپاری

برون سپاری چندین مزیت دارد و به همین دلیل بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها در سرتاسر دنیا از آن استقبال کرده اند و پس از مدتی استفاده آزمایشی، برون سپاری را سیاست ثابتی در انجام امور خود قرار داده اند.

  1. مقرون به صرفه است.

بارزترین و ملموس ترین مزیت برون سپاری صرفه جویی در هزینه هاست. اما معمولا هر گاه صحبت از قیمت پایین می شود، ممکن است این نگرانی پیش آید که نکند کیفیت نیز تحت تأثیر نامطلوب کاهش هزینه قرار گیرد. مگر نه این که از قدیم گفته‌اند «هر چقدر پول بدهی همان قدر آش می خوری»؟ این نگرانی به خصوص برای افرادی پیش می‌آید که تا کنون تجربه برون سپاری نداشته اند.

اما خبر خوب این که این ضرب المثل در این مورد صدق به هیچ عنوان نمی کند. پس دلیل این کاهش هزینه چیست؟ دلیلش این است که فعالیت مورد نظر به شخص یا اشخاصی سپرده می شود که تمام تخصص و تمرکزشان در همان زمینه است، و این یعنی تخصص گرایی. و یکی از مزایای تخصص‌گرایی کاهش هزینه است.

  1. بهره‌وری‌ را بالاتر می‌برد.

وقتی نیازهای کسب و کارتان را به یک مجموعه مثل «دفتر شما» می‌سپارید، در واقع از تجربه و تخصص چندین ساله آن بهره‌مند می‌شوید. کار را که به کاردان بسپارید، افزایش بهره‌وری اتفاقی عادی است.

  1. می‌توانید تمرکز خود را بر توسعه کسب و کارتان معطوف کنید.

به عنوان مثال با سپردن امور دفتری از قبیل مدیریت تماس ها، ثبت اطلاعات تماس گیرندگان یا پیگیری امور روزانه توسط یک منشی مجازی حرفه ای که بصورت دورکاری با شما کار می کنند، بار سنگینی از روی دوشتان برداشته می‌شود و اکنون می‌توانید با خاطری جمع تمام تمرکز و انرژی خود را بر توسعه برند و کسب و کار خود اختصاص دهید.

  1. دیگر نیازی به خریداری زیرساخت و تجهیزات ندارید.

حذف هزینه زیرساخت و تجهیزات مربوطه از دیگر مزیت‌های بکارگیری از خدمات «دفتر شما» است، زیرا ما خود عهده‌دار این بخش می‌شویم.

  1. به نیروهای ماهر دسترسی پیدا می‌کنید.

برون‌سپاری شما را از سرمایه‌گذاری بر جذب و آموزش نیروهای ماهر با حقوق بالا بی‌نیاز می‌کند. «دفتر شما» با بکارگیری تیمی از نیروهای متخصص تمامی نیازهای شما را برآورده می‌کند. نیروهای ما همگی در حوزه کاری خود از تخصص و تجربه بالایی برخوردارند. از آن گذشته، ما تجربه چند ساله خود و عصاره‌ای از بهترین یافته‌های خود را در این زمینه در اختیارتان قرار می‌دهیم.

ما اعضای تیم «دفتر شما» آماده‌ایم تا شراکت خود را با شما آغاز کنیم و با عرضه خدماتی باکیفیت، علاوه بر کاهش هزینه‌های شما، به افزایش بهره‌وری و بهبود وجهه حرفه‌ای کسب و کارتان کمک کنیم تا شما با خیالی آسوده از بابت امور دفتری‌تان به توسعه کسب و کار و ایده‌هایتان بیندیشید.

منبع : goo.gl/J6qwlw

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *