چه گرافیست با تجربه ای باشی و چه تازه در رشته گرافیک فارغ التحصیل شده باشی، در بازار کار دو راه در پیش رو داری:

گزینه اول:

اینکه استخدام یک شرکت تبلیغاتی شوی. سر ساعت بروی سر کار و سر ساعت برگردی خانه. یعنی زندگی کارمندی و حقوق ثابت.

اما

  • اگر فکر می کنی کارَت از خیلی های دیگر که در این حوزه به قول معروف اسم در کرده اند بهتر است؛
  • اگر از آن دسته گرافیست ها هستی که دوست داری با نام و لوگوی خودت کار کنی، نه در سایه شرکت های تبلیغاتی دیگر؛
  • و یا اگر مثل ما باور داری اگر مدتی با نان و تره بسازی و در عوض اصولی و درست حرکت کنی، نان و کره هدفی دست یافتنی خواهد بود، گزینه اول به درد تو نمی خورد. برو سراغ گزینه دوم.

 

و اما گزینه دوم:

اینکه شرکت تبلیغاتی خودت را راه بیندازی.

زندگی گرافیک - دفتر کارمجازی

راه اندازی شرکت تبلیغاتی در نظر خیلی از گرافیست ها هدفی دور و دست نیافتنی است. اما بیا این بار نگاه واقع گرایانه و به قول معروف دو دو تا چهار تایی به این موضوع بیندازیم و نگرانی هایت را یک به یک بررسی کنیم:

برای راه اندازی شرکت تبلیغاتی نخستین قدم تهیه کارت ویزیت و شروع تبلیغات در شبکه های اجتماعی است.

نگرانی تو:

داشتن شماره تماس ثابت و معتبر اهمیت زیادی بر جلب اعتماد مشتریان دارد. گرافیست تازه کاری مثل من که هزینه تهیه دفتر ندارد، تکلیفش چیست؟

با تو موافقیم! خیلی از مشتریان با دیدن شماره تماس همراه، و از آن بدتر اعتباری، نمی توانند به گرافیست اعتماد کنند و امور تبلیغاتی خود را به او بسپارند.

می خواهم شماره تلفنی معتبر داشته باشم، اما بدون هزینه زیاد.

 

پیشنهاد ما:

فقط اگر کمی از خرج هایت بزنی می توانی با خرید یک بسته از خدمات دفتر شما یک شماره تلفن ثابت اختصاصی و یک شماره فکس اختصاصی در اختیار بگیری و شرکت تبلیغاتی خودت را با آن شماره تلفن معتبر معرفی کنی.

نگرانی تو:

مثلاً چقدر باید از خرج هایم بزنم؟

پیشنهاد ما:

در ابتدا می توانی  دو هفته آزمایشی به صورت رایگان از سرویس تلفن گویا استفاده کنی. یعنی مشتری با شماره تلفن ثابت اختصاصی خودت با تو تماس می گیرد. بعد از شنیدن پیامی به انتخاب خودت تماس به هر شماره تلفنی که بخواهی، وصل می شود. پس تا اینجا شد سنگ مفت و گنجشک مفت!

بعد از دو هفته که دیدی تغییر شماره چه تأثیر باورنکردنی ای بر افزایش تماسهایت داشته،  می توانی در ازای دستکم ماهی ۴۰ هزار تومان این سرویس را خریداری کنی.

 

نگرانی تو:

نمی توانم پای تلفن قشنگ و قانع کننده صحبت کنم. می ترسم مشتریانم را بپرانم. چون شنیده ام تأثیر اولیه هرگز از بین نمی رود.

ایرادی ندارد. این نگرانی خیلی از افراد است.

پیشنهاد ما:

قشنگ تر و حرفه ای تر آن است که یک نفر دیگر به جای تو به تماس هایت پاسخ دهد و بعد تماس را به تو وصل کند.

 

فکرش را بکن…

مشتری با شماره تو تماس بگیرد و

یک منشی خوش برخورد جوابش را بدهد!

 

به خاطر داشته باش، تخصص تو چیز دیگری است. پس تو بر روی تخصص و پروژه های تبلیغاتی و گرافیکی خود تمرکز کن و اجازه بده منشی های باتجربه ما هم با تمرکز بر تخصص خودشان در ازای هزینه ای منصفانه تماس های تو را مدیریت کنند.

 

تصویر منشی دفتر شما

 

پس اکنون به دور از هر گونه خیالپردازی درمورد راه اندازی کسب و کار، و با دیدی عاقلانه و گام به گام می توانی با بکارگیری خدمات تلفن گویا و منشی مجازی دفتر شما، تصویری حرفه ای از تخصص گرافیکی خود ایجاد کنی و قدم اول را محکم برداری.

آیا چیزی دیگری هم هست که باعث شده باشد برای راه اندازی شرکت تبلیغاتی خود مردد باشی؟ نگرانی ات را با ما در میان بگذار. شاید اینجا کسی پیشنهادی برایت داشته باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *