یکی از بخشهای هر شرکتی مدیریت تماس های آن شرکت است. برخی شرکت ها خودشان زیر بار این مسئولیت و هزینه های مربوط به آن می روند، اما بیشتر شرکت های بزرگ برای تمرکز بیشتر بر فعالیت اصلی خود، مدیریت تماس هایشان را به یک مرکز تماس برونسپاری می کنند.

راه اندازی مرکز تماس اقدامی بسیار پرهزینه است که مستلزم سرمایه گذاری اولیه هنگفتی برای خرید سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز، صرف زمان و هزینه برای آموزش کارکنان، و پرداخت هزینه های جاری برای حفظ و به روز رسانی سیستم و پرداخت حقوق کارکنان مرکز تماس است.

به همین دلیل است که شرکت هایی که تماسهای زیادی دارند، مدیریت تماس های خود را به یک مرکز تماس مانند «دفتر شما» می سپارند.

مرکز تماس «دفتر شما» دقیقاً چه کارهایی را برای شرکت من انجام می دهد؟

 

استفاده از سرویس مرکز تماس «دفتر شما» به دلایل زیر به نفع شرکت شماست:

  1. کاهش هزینه: بالاتر هم گفتیم که راه اندازی یک مرکز تماس از یک سو نیازمند سرمایه گذاری اولیه بسیار زیادی است و از سوی دیگر هزینه های جاری زیادی، همچون نگهداری و به روزرسانی تجهیزات، حقوق و بیمه کارکنان و غیره دارد. با بهره گیری از سرویس مرکز تماس «دفتر شما» در واقع شما تنها بخش اندکی از این هزینه را می پردازید. منّتی هم نیست، چون هزینه ها میان مشتریان ما تقسیم می شود.
  1. انعطاف پذیری و مقیاس پذیری: میزان تماس های هر شرکتی در برخی از زمانها افزایش و در برخی زمانها کاهش می یابد. اگر از سرویس مرکز تماس «دفتر شما» استفاده کنید، در زمانهایی که میزان تماسهایتان کاهش می یابد، به همان اندازه ای که تماس دارید هزینه می پردازید. حال آنکه شرکت هایی که خود اقدام به راه اندازی مرکز تماس می کنند، چه تماسهایشان زیاد باشد و چه کم، باید میزان ثابتی هزینه کنند که تصمیم اقتصادی هوشمندانه ای نیست.

تعداد تماس های من آن قدر زیاد نیست که بخواهم از چنین سرویسی استفاده کنم؟

  1. دانش و تجربه بالا : کارکنان مرکز تماس «دفتر شما» تجربه زیادی در زمینه مدیریت تماس در زمینه های کاری گوناگون دارند، که بدون شک در کیفیت پاسخگویی شان تأثیرگذار است. در واقع، ما تمامی آزمون و خطاهای این حوزه را پیش از شما پشت سر گذاشته ایم.

از آن گذشته ، اپراتورهای مرکز تماس «دفتر شما» به دلیل همین تجربه گسترده شان، برخلاف اپراتورهای مرکزهای تماس درون-شرکتی که تنها قادر به اجرای یک سناریوی یکنواخت هستند، می توانند به سرعت و ماهرانه خود را با هر سناریوی تماسی منطبق سازند.

  1. مدیریت هزینه ها: مدل تجاری مرکزهای تماس به گونه ای است که در ازای تماس از مشتریان هزینه دریافت می شود. بنابراین مرکز تماس «دفتر شما» مجهز به ابزارهایی برای محاسبه دقیق هزینه هاست، که گزارش آن به صورت ماهیانه در اختیار مشتریان قرار می گیرد. به این ترتیب می توانید هزینه های خود را هوشمندانه تر مدیریت کنید.
  2. تحلیل اطلاعات تماس ها: «دفتر شما» با آگاهی از اهمیت تحلیل اطلاعات مربوط به تماس ها در افزایش فروش، بسته به درخواست مشتریان، این داده های خام را گردآوری و به گزارش های تحلیلی تبدیل کرده و در اختیار مشتری قرار می دهد.
  3. نظارت دائم بر کیفیت عملکرد سرویس: «دفتر شما» به منظور اطمینان از حفظ کیفیت سرویس های خود، به طور منظم و دائمی بر عملکرد اپراتورها و تجهیزات خود نظارت می کند. به قول معروف، این یک بازی دو سر بُرد است. هر قدر ما نسبت به کیفیت مرکز تماس مان سختگیرتر باشیم،  مشتریان بیشتری خواهیم داشت و مشتریان قدیمی مان نیز همکاری خود را با ما ادامه خواهند داد.
  4. دسترسی به جدیدترین فنآوری: امروزه سرعت پیشرفت دانش به قدری افزایش یافته که هر تجهیزات و سیستمی نیازمند به روز رسانی منظم و سریع است. گاهی حتی نیاز است تجهیزات به طور کل از رده خارج، و تجیزات جدیدی جایگزین شوند. از آنجا که این هزینه ها در مرکز تماس «دفتر شما» میان مشتریان متعدد ما پخش می شود، تمامی مشتریان از یک سو از جدیدترین فنآوری بهره مند می شوند، و از سوی دیگر تنها بخشی از هزینه را می پردازند.

تنها با یک حساب سرانگشتی متوجه می شوید که برون سپاری مدیریت تماس ها تا چه اندازه هم از هزینه هایتان می کاهد و هم از بار فکری تان. از طرفی هم خاطرتان جمع است که تماسهای مشتریانتان را افرادی خبره پاسخ می دهند. حالا دیگر فقط باید تصمیم بگیرید که این هزینه حذف شده را بر کدام بخش از کسب و کارتان سرمایه گذاری کنید بهتر است؟

آیا از سرویس مرکز تماس «دفتر شما» استفاده کرده اید؟ یا در فکر خریداری این سرویس هستید اما هنوز نگرانی هایی دارید؟ در هر صورت، ما مشتاق شنیدن حرف های شما هستیم!

منبع : https://www.datamark.net/call-centers/blog/reasons-to-outsource-your-call-center

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *