این ۹ عادت باعث می شود از کار بیکار شوید!
این ۹ عادت باعث می شود از کار بیکار شوید!
۲۶ تیر, ۱۳۹۴
چگونه بهتر مدیریت کنیم؟
چگونه بهتر مدیریت کنید!
۳۰ تیر, ۱۳۹۴
نمایش همه

وقتی مدیرتان خشمگین است، از مواجه با او فرار نکنید!

مدیر خشمگین

کسی از اینکه مدیرش ناراحت و خشمگین باشد خوشنود نمیگردد و علاقه ای برای رویارویی با او ندارد اما طبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه هاروارد هرچه با مدیرتان صمیمی تر باشید کار به نفع شماست زیرا بسیاری از شرایط در کار زیر نظر مدیرتان میباشد.

مدیر شما هم مانند همه انسان ها جایز الخطا ست و گاهی این شمایید که باید به عنوان کارمند سعی در بهبود رابطه اتان بکنید. به همین منظور ما راهکارهایی را برای بهبود این رابطه در زمان خشم مدیرتان ارائه میدهیم.

فرار را بر قرار ترجیح ندهید!

وقتی با مدیرتان به اختلاف بر میخورید و ممکن است سبب خشم وی شود از او فرار نکنید بلکه پس از آرامش دو طرف سعی کنید مشکل را به خیلی زود حل نمایید و نگذارید شامل مرور زمان شود تا به رابطه تان ضربه وارد کند.

درخواست کمک

در این شرایط به جای آنکه از توضیح دادن برای همکارانتان طفره بروید سعی نمایید با یکی از همکاران مورد اعتمادتان صحبت کنید و از او کمک بخواهید که در حل مشکل شما را راهنمایی نماید و با صحبت های حاشیه ای نگذارید آتش این اتفاق شدیدتر شود. این را نیز به خاطر سپارید که مدیرتان به غیر از مشکل شما با مسائل دیگری نیز روبروست به همین دلیل سعی کنید واکنش مدیرتان را از دیدگاه خودش ارزیابی نمایید، تا راحت تر با این مسئله کنار بیایید.

پذیرش اشتباه خودتان

گاهی با پذیرفتن اشتباهتان هرچند که به طور حتم شما مقصر نبوده اید، برای مدیرتان میتواند دلگرم کننده باشد و باعث گردد کدورت پیش آمده به راحتی برطرف گردد.

ارائه راه حل مناسب

ممکن است در همان لحظه راه حلی به نظرتان نرسد اما اگر فکر میکنید با کمی تامل میتوانید راه مناسبی را مطرح کنید حتما این کار را بکنید و نگذارید مشکلتان همچنان باقی بماند شما میتوانید با راه حل های کوتاه اما کارساز مشکل را حل نمایید.

خود را در یک راستا با مدیرتان قرار دهید

با مدیرتان در یک مسیر قرار بگیرید و از او بخواهید اولویت های کاریش را به شما بگوید تا شما برایش انجام دهید با این کار اعتماد وی را میتوانید برای دوباره جلب نمایید.

ممکن است دلیل اصلی خشم وی نباشید

گاهی شما دلیل خشم مدیرتان نیستید و تنها به دلیل اینکه آخرین نفری بوده اید که با در ارتباط بوده  مورد خشم وی قرار گرفته اید. در این حالت سعی کنید پا پیش گذاشته و دلیل عصبانیت وی را جویا شوید و سعی کنید به جای انتقاد از وی فقط شنونده باشید، اگر شما دخالتی در خشم وی ندارید سعی کنید این موضوع را فراموش کنید تا به رابطه اتان ضربه ای وارد نگردد.

ممکن است پس از این مسائل مدیرتان فقط انتظار دارد که درکش کنید و از خشم  وی چشم پوشی کنید، که اینکار در بهبود رابطه شما بسیار موثر خواهد بود.


برگرفته شده از: Don’t Hide When Your Boss Is Mad at You

https://hbr.org

دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *