گاهی شما برای اینکه یک مجموعه را مدیریت کنید تجربه زیادی ندارید، به همین دلیل بایستی آموزش هایی ببینید که بتوانید به نحو احسن مجموعه تان را مدیریت نمایید.

مدیریت، کار چندان مشکلی نیست اما نیازمند توجه و تمرکز شما بر روی وظایفتاناست تا بتوانید از حداکثر توانایی خود برای این کار استفاده کنید، در ادامه ۸ راهکار برای بهبود این شرایط به شما ارائه می دهیم.

1- داشتن اهداف  عقلانی.

هر مدیری برای رسیدن به بهترین شرایط  اهدافی را در نظر میگیرد که رسیدن به آنها به تنهایی امکان پذیر نمیباشد به همین دلیل برخی مدیران این سختی را بر کارمندان خود تحمیل میکنند که نشان دهنده ضعف مدیریتی آنهاست که بدون در نظر گرفتن میزان توانایی کارمندان خود کارهای بزرگ را به آنها محول مینمایند در نتیجه به شرایط مطلوب نمیرسد و حتی سبب شلوغی در مجموعه میگردد اما مدیران حاذق ابتدا شرایط کارمندان خود را می سنجد و بر اساس آن برای مجموعه خود هدف های عقلانی در نظر میگیرند و آنها را راهنمایی میکنند تا به نتیجه مطلوب برسند و مسیر را برای هدف های والاتر هموار نمایند.

2- هدایت کردن کارمندان به جای امر و نهی کردن.

تنها به دلیل اینکه شما مدیر هستید نمی توانید به کارمندان خود امر و نهی کنید و از آنها اختیار و قدرتشان را بگیرید چون در اینصورت برای شما احترام لازم را قائل نمیشوند و بازدهی خوبی نخواهید داشت به همین دلیل بایستی آنها را درست هدایت کنید تا بتوانند با استفاده از توانشان در مسیر درستی برای رسیدن به هدف قرار بگیرند و از اینکه شما راهنماییشان کرده اید سپاس گذار بوده و به سر منزل مقصود برسید.

3- مثبت بیاندیشید!

سعی نکنید تنها به دنبال نقاط ضعف کارمندان خود باشید زیرا انتقاد در برخی مواقع پاسخ عکس میدهد و سبب میشود آنها نا امید شده و بازدهی مناسبی نداشته باشند به همین دلیل سعی کنید مثبت ببینید و بیاندیشید و نقاط قوتشان را مورد تحسین قرار دهید تا نتیجه مطلوب تری بدست آورید.

4- کارهای خود را مورد سنجش قرار دهید.

در مدیریت همانطور که استقلال بیشتری دارید وظایفتان نیز بیشتر و سنگین تر میشود به همین دلیل بایستی در ابتدا رفتار خود را مورد قضاوت و انتقاد قرار دهید و سعی نمایید نقاط ضعف خود را از بین برده و یا تقویت نمایید زیرا پیشرفت شما باعث میشود که کارمندانتان روحیه پیدا کرده و سعی در رشد و تعالی خود نمایند. در نهایت بهترین نتیجه این است که موفقیت شما باعث منفعت همه افراد خواهد شد.

5- برای حل مشکلات مشورت نمایید.

درست است که مدیر بودن شما باعث میشود که مسئولیت همه مسائل به عهده شماست اما با کمک گرفتن از افرادتان میتوانید این مسئله را راحت تر حل نمایید و سریع تر به هدف نهایی خود برسید در بین راه اگر بعضی از افراد تمایل به کمک ندارد ، ابتدا میتوانید درآنها انگیزه ایجاد کنید و در غیر اینصورت به راحتی آنها را حذف نمایید و به مسیر خود با بیشترین توان ادامه دهید.

6- شنونده باشید تا گوینده!

درست است که شما مدیر هستید و تجربه  بیشتری نسبت به کارمندان خود دارید، اما سعی نکنید قدرت تفکر و تجزیه و تحلیل مسائل را ، با استفاده سریع و بدون وقفه تجربیات خود از آنها بگیرید بلکه به آنها فرصت دهید تا با نظارت درست شما و گوش دادنتان به راه حل های آنها خودشان به نتیجه مطلوب برسند و مسائل را در کنار شما به درستی حل نمایند.

7- به تنهایی با مشکلات نجنگید!

نیاز نیست برسر هر مشکلی شما وارد عمل شوید و به تنهایی با آن دست و پنجه نرم کنید بلکه میتوان در برخی شرایط کارمندان خود را وارد میدان عمل کنید و بگذارید برنده یا بازنده باشند و در طی این فرآیند چیزهای زیادی یاد بگیرند که باعث پیشرفتشان شود،ممکن است این کار وقت شما را بگیرد اما اهمیت چنداتی در مقابل چیزهایی که بدست می آورید، ندارد.

8- در برابر کارکنان سخاوت به خرج دهید!

افرادی که برای شما کار میکنند همانطور که در قبال کارهای مجموعه شما خود را مسئول میدانند در ارتباط با زندگی افراد خانواده اشان نیز مسئول هستند به همین دلیل برای اینکه درون آنها حس مسئولیت پذیری و تعهد را بالا ببرید به آسایش فردیشان توجه کنید تا کارمندان بسیار مسئول خود را از دست ندهید و برایشان یک مدیر سخاوتمند باقی بمانید.


منبع: www.inc.com

 دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *