جلسه کاری
چگونه جلسات کاریمان را، برد برد تمام کنیم؟
۱ مرداد, ۱۳۹۴
نواورانه
به طریق نوآورانه مشکلات را از سر راه بردارید!
۳ مرداد, ۱۳۹۴
نمایش همه

چگونه خود را مجبور به انجام کارهایی که حوصله آنها را نداریم بکنیم؟

انگیزه

تصور کنید شما باید تا چند روز آینده، کاری را به مشتری تحویل دهید اما هنوز آغاز به کار نکرده اید و یا بایستی بعضی از کارهای شخصی خود را سروسامان بدهید اما حوصله آن را ندارید که به آنها بپردازید در نتیجه دچار عذاب وجدان و نگرانی میشوید که چگونه این کارها را درست و به موقع انجام دهید. حال میتوانید با روش هایی خود را مجبور به انجام این کارها نمایید که در انتها حس مفید بودن و شاد بودن را در خود ایجاد کنید.

اگر می خواهید از روش های مناسب برای از بین بردن بی حوصلگیتان استفاده کنید در وهله اول  باید دلیل آن را بیابید و سپس راهکارهایی را در نظر بگیرید:

دلایل:

1- فکر میکنید نمیتوانید کاری را به درستی انجام دهید.

راهکار: با تمرکز مثبت بر روی موضوع شروع کنید

تردید نکنید! چون سرعت پیشرفت شما را کند می کند. شروع به کار کنید، با این انگیزه که در انتهای کار شما به موفقیت و پیشرفت جدیدی دست خواهید یافت و در شرایط بهتری قرار میگیرید. که به آن تمرکز مثبت بر روی کار میگویند، با این روش بهتر و با انگیزه تر کار خواهید کرد.

یا بر روی موضوع به نوعی تمرکز کنید تا شرایط موجود حفظ شود و اوضاع بدتر نشود در واقع از اتفاقات بد جلوگیری کنید. این روش باعث هرچه زودتر تمام شدن کار می شود و از مشکلات احتمالی جلوگیری می کند. ممکن است فکر کنید این روش چندان مفید و عقلانی نیست، اما گاهی مجبور هستیم کار را با سرعت و به بهترین شکل ممکن انجام دهیم تا مانع از دردسرهای بعدی شویم.

2- بی حوصلگی در انجام کارها

راهکار: بی توجهی به احساسات شخصی

همیشه نباید در صورت وجود حس اشتیاق برای انجام کاری، آن را انجام دهید بلکه گاهی باید بر خلاف میل و حس شخصیتان،خود را ملزم به انجام آن کار نمایید زیرا شما باید بیشتر متعهد باشید تا مشتاق! بایستی خود را متعهد ببینید و بدون توجه به احساسات شخصیتان کار را به اتمام برسانید.

3- برای کسل کنندگی و سخت بودن کاری از انجامش طفره میروید

راهکار: قبل از شروع هر کار برنامه ریزی حساب شده ای داشته باشید (چگونه و در چه زمانی کار را به اتمام میرسانید.)

گاهی فکر میکنیم اراده مان آنقدر قوی است که هر وقت بخواهیم میتوانیم کاری را انجام دهیم، اما مطمئناً اکثر اوقات  نمیتوانیم بر روی نیروی اراده خود حساب کنیم و برای همین بایستی قبل از شروع کارهای سخت و کسل کننده برایشان برنامه ریزی داشته باشیم که در زمان و مکان مشخص آنها را انجام دهیم.

به عنوان مثال (من بایستی در روز شنبه قبل از اتمام ساعتی کاری، کارم را به پایان برسانم.)

با برنامه ریزی زودتر نیازی نیست بدون فکر کاری را آغاز کنید. برنامه ریزی باعث فشاری بر روی اراده شما می شود تا شما را مجبور کند هرچه زودتر کارتان را به اتمام رسانید.

سه راهکار بیان شده (فکر کردن به نتایج مشکل ساز، بی توجهی به حس شخصی، برنامه ریزی  حساب شده) ممکن است چندان جالب و جذاب نباشد اما به عینه موثر و سودمند هستند و کمک می کند شما به سرعت و به موقع کارهایتان را به نتیجه برسانید.


منبع:   How to Make Yourself Work When You Just Don’t Want To         https://hbr.org


دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

2 دیدگاه ها

  1. Hamed می‌گه:

    بسیار مقاله خوب و صحیحی هست.
    ممنون.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *