همه ما روزهای زیادی را شاهد بوده ایم که در آنها با وجود کار زیادی که داشته ایم پیشرفتی نکرده و کار مفیدی انجام نداده ایم به این روزها، روزهای غیر موثر میگویند که بر روی موفقیت و همچنین روح و روان شما تاثیر منفی میگذارد به همین دلیل میتوانید آن روز را استراحت کنید و نیروی خود را برای شروع دوباره تقویت نمایید اما در طی روز موقعیت هایی برای بهره وری وجود دارد که میتوانید استفاده کنید.

با استفاده از قدم های زیر میتوانید از هدر رفتن روز خود جلوگیری کنید.

1 .  سرو سامان دادن به میزمحل کارتان!

وقتی روی میز کارتان مقدار زیادی اوراق وجود داشته باشد سبب سردرگمی میشود به گونه ای که گاهی رسیدگی به برخی از اوراق را فراموش میکنید، به همین دلیل سروسامان دادن به میزتان یکی از امور کوچکی است که میتواند تاثیر بسیارمهمی بر روی روند کارتان بگذارد.

2 . الویت با انجام کارهای سهل و آسان!

زمانی که ابتدا کارهای سهل و کوچک را در لیست کاریتان قرار داده و انجام میدهد انگیزه مییابید که در طی روز به مابقی کارهای خود رسیدگی کنید و زودتر به یک نتیجه مطلوب برسید، قرار دادن کارهای ساده در لیست کارهایتان سبب میشود حس خوبی نسبت به مفید بودن روزتان پیدا کنید.

3 . فقط به انجام یک کار بپردازید!

در طول روز فقط انجام یک کار را برای خود در نظر بگیرید و ترجیحا کاری را انجام دهید که سبب پیشرفت شما میگردد در نتیجه برای اینکه کار را به بهترین نحو انجام دهید خود را از اینترنت دور نمایید و تمام تمرکز خود را بروی این کار بگذارید تا به بیشترین بازدهی خود در طی یک روز دست پیدا کنید.

4 . تغییر فضا در طی روز!

گاهی لازم است برای اینکه ذهنتان باز شود و بتوانید به موضوعات با دید بهتری بیاندیشید فضای کاری خود را تغییر دهید و بازدهی بهتری داشته باشید.

5 . تنها ۱۵ دقیقه بر روی موضوع تمرکز کنید!

اگر تنها ۱۵ دقیقه بر روی مطلب مورد نظرتان تمرکز کنید و به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنید میتوانید بازدهی مثبت خود را در طی زمان کوتاهی مشاهده کنید که این خود انگیزه ای برای انجام بقیه امورمیشود.

6 . دید مثبت داشته باشید!

وقتی که روز خود را با افکار منفی آغاز میکنید خود متوجه غیر موثر بودن آن روز میشوید و این امر باعث میشود که انگیزه ای برای انجام امور در آن روز نداشته باشید به همین دلیل اگر با دید مثبت روز خود را آغاز کنید میتوانید از روز خود به بهترین نحو استفاده کنید و برای روز بعد انرژی مثبت ذخیره نمایید.


برگرفته شده از : سایت ای بازاریابی و  www.entrepreneur.com


دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

 

3 دیدگاه ها

  1. مصطفی شریفی می‌گه:

    سلام
    ممنون
    مطلب مفیدی بود
    همیشه روزهایی پیش میاد که هیچ ایده ای برای پیشرفت کار نداری. یعنی به خودت میگی، دیگه کاری نیست که برای موفقیت کسب و کارم انجام نداده باشم. در چنین شرایطی سر زدن به قفسه کتاب های نخوانده و صحبت کردن با نزدیکترین فرد موفقی که میشناسیدش، میتونه مفید باشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *