می‌خواهید عامل انگیزش خود یا دیگران را پیدا کنید: از این چهار دسته‌بندی افراد غافل نشوید.

تا به حال برایتان پیش آمده از پرسش‌های بی‌وقفه یکی از همکارانتان درباره این که تیم مشغول چه کاری است، و این که آیا می‌توان کارها را به شکلی کارآمدتر انجام داد به ستوه آمده‌ باشید؟ یا از بی‌توجهی یکی از همکارانتان نسبت به این پرسش‌های حیاتی خسته شده باشبد؟

آیا تا به حال با کسی همکار بوده‌اید که کارهای محول‌شده به خود را در مهلت تعیین‌شده انجام می‌دهد، اما بنا به دلایلی، قادر نیست به اهدافی که خودش برای خودش تعیین کرده برسد؟ یا شاید اصلاً این‌ها توصیف خود شما باشد؟

پرسش اصلی این است: پاسخ شما به انتظارات چگونه است؟

بنا بر مشاهداتم، دریافته‌ام که افراد از نظر واکنش در برابر انتظارات در یکی از این چهار گروه می‌گنجند:

ما همه با دو نوع انتظار روبه‌رو هستیم:

انتظارات بیرونی: مثل انجام پروژه‌ای در مهلت تعیین‌شده، رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی

انتظارات درونی: مثل هله هوله نخوردن، شروع ورزش

متعهد‌های تمام‌عیار  هم انتظارات بیرونی و هم درونی را تمام و کمال برآورده می‌کنند. آن‌ها مدیریت خوبی بر خودشان دارند و مشکلی با پایبندی به تعهدات، ماندن سر حرفشان یا رعایت مهلتی که برایشان‌ تعیین‌ کرده‌اند ندارند. (در واقع، بیش‌تر وقت‌ها زودتر از موعد تعیین‌شده کار خود را تحویل می‌دهند). آن‌‌ها واقعاً دوست دارند که انتظارات را درک و به آن‌ها عمل کنند،‌ از جمله انتظارات خودشان از خودشان.

با این حال، متعهدهای همه‌تمام‌عیار جانبه در موقعیت‌هایی که انتظارات روشن نیست به زحمت می‌افتند. ممکن است این احساس به آن‌ها دست بدهد که مجبور به تعهد به انتظارات‌اند، حتی آن‌هایی که بیهوده‌اند. و وقتی قرار بر شکستن قوانین باشد، حتی قوانین غیرضروری، معذب می‌شوند.

پرسشگران همواره تمامی انتظارات را زیر سؤال می‌برند،‌ و تنها به انتظاراتی پایبندند که آن‌ها را موجه بدانند. عامل انگیزش آن‌ها دلیل،‌ منطق و عدالت است. آن‌ها خودشان تصمیم می‌گیرند که آیا انجام یک اقدام فکر خوبی است یا نه،‌ و دربرابر هر آن چه قراردادی باشد مقاومت می‌کنند. در اصل، آن‌ها تمامی انتظارات را به انتظارات درونی تبدیل می‌کنند.

اما، اشتیاق سیری‌ناپذیر پرسشگران نسبت به آگاهی از دلیل هر امری می‌تواند اعصاب‌خرد‌کن شود. گاهی خود پرسشگران هم آرزو می‌کنند که کاش می‌توانستند انتظارات را بدون این همه چون و چرا بپذیرند.

متعهدهای بیرونی مشکلی با انتظارات بیرونی ندارند، اما برای پایبندی به انتظارات درونی به قول معروف جان می‌کنند. از آن‌جا که در پایبندی به خواسته‌ها و تعهدهای بیرونی موی لای درز عملکردشان نمی‌رود، در جایگاه همکار، عضوی از خانواده و دوست حرف ندارند.

روی دیگران را زمین نمی‌اندازند، اما روی خودشان را چرا. و چون الزام‌کنندگان دربرابر انتظارات درونی مقاومت می‌کنند، ایجاد انگیزه در خودشان، مثلاً برای کار روی رساله دکترایشان، برایشان دشوار است.

شورشی‌ها در برابر تمامی انتظارات مقاومت می‌کنند، چه بیرونی و چه درونی. آن‌ها ترجیح می‌دهند با میل خودشان و با آزادی کاری را انجام دهند. در برابر کنترل، و حتی خود-کنترلی، مقاومت می‌کنند، و از دست انداختن قوانین و انتظارات لذت می‌برند. شورشی‌ها در جهت اهداف خود و با روش خود حرکت می‌کنند، و با این که ا انجام کاری که از آن‌ها «انتظار می‌رود» سر باز می‌زنند، می‌توانند به اهداف خود برسند. اهمیتی نمی‌دهد که «بقیه رویت حساب کرده‌اند»، «تو قول دادی»، «این خلاف قانون است» یا «این کار بی‌ادبی است». در واقع، شورشی‌ها منتظرند تا به آن‌ها بگویی که چه کار کنند تا دقیقاً برعکسش را انجام دهند.

شورشی‌ها گاهی خودشان را هم خسته می‌کنند، چون نمی‌توانند حتی به خودشان بگویند که چه کار کنند.

و اما هدف از توصیف این دسته‌بندی‌ها و یافتن دسته خودمان و دیگران چیست؟

درست است که این خصلت‌ها در ما نهادینه شده‌اند، اما با تجربه و دانش بیش‌تر، می‌توانیم در جنبه‌های منفی‌شان ایجاد توازن کنیم. مثلاً‌ منِ متعهد تمام‌عیار، یاد گرفته‌ام که در برابر تمایل ناخودآگاهم به انجام انتظارات مقاومت کنم، و از خود بپرسم: «اصلاً‌ برای چی قبول می‌کنم که این کار را انجام بدهم؟»

یا یک پرسشگر ممکن است برای یک متعهد بیرونی دلایلی را برای انجام کاری ردیف کند،‌ حال آن که این استدلال‌های منطقی در نظر فرد متعهد بیرونی به اندازه خودِ مسئولیت‌پذیری خارجی اهمیتی ندارد. و یا با گفتن این جمله که «این قانون است و باید از آن پیروی کن» به یک شورشی، ممکن است او را به شکستن بیش‌تر قانون ترغیب کنید.

و در آخر، شادترین و موفق‌ترین افراد کسی است که راه‌هایی را برای بکارگیری از خصلت خود به سود خود، و البته راه‌هایی برای در هم شکستن محدودیت‌های خود، یافته است. با شناخت بهتر خودمان و دیگران، به خودمان برای خلق زندگی شادتر،‌ سلامت‌تر و سازنده‌تر کمک می‌کنیم.


منبع: hbr.org


دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *