کسب‌و‌کار خانوادگی
چگونه یک محیط خانوادگی شاد داشته باشد؟
۱۱ مرداد, ۱۳۹۴
فرسایش شغلی
۱۰ نشانه ابتلا به فرسایش شغلی
۱۳ مرداد, ۱۳۹۴
نمایش همه

چگونه با مسأله‌ی اخراج اعضای خانواده رو‌به‌رو شویم؟

اخراج

اخراج یک عضو خانواده از کسب‌و‌کار خانوادگی، یکی از بزرگترین چالش‌هایی باشد که این شیوه از کسب‌و‌کار با آ‌ن رو‌به‌رو است. در حقیقت هیچ راه‌حل جادویی برای رهایی یافتن از صدمات عاطفی وناراحتی وجود ندارد، و این موقعیتی بسیار پیچیده و دشوار است.

فرض کنید شما به‌طور ناگهانی وارث سهمی خانوادگی شده‌‌اید، و در جریان راه‌اندازی یکی کسب و‌کار خانوادگی قرار گرفته‌اید. حقیقتاً در چنین موقعیتی باید چه اقدامی انجام دهید؟

راهکار‌های پیشگیرانه:

استخدام:  مشکلات جدی در عرصه عملکرد یک کار خانوادگی همواره زمانی رخ می‌دهد که اعضای خانواده برای سِمت‌هایی استخدام شوند که هیچ‌گونه مهارتی برای آن ندارند. شاید این روش استخدام به هر دلیلی که باشد، همچون نزدیکی به محل زندگی و کار خانوادگی، یا پیش‌بینی درآمد مشخص از کار. اما این دلایل به هیچ‌وجه مناسب نیست. استخدام فرد با این توجیهات موجب صدمه زدن به آن کسب‌و‌کار بوده و بطور بالقوه استعداد ایجاد تعارض در سازمان را دارد. این تصور که بعد از مدتی مجبور به اخراج مثلاً دختر یا پسر خود از محل کار خانوادگی شوید بسیار ناراحت کننده است. پس اعضای خانواده خود را تنها بر مبنای شایستگی، و آمادگی آنها برای ایفای نقش در جایگاهی که سازمان به آن نیاز دارد استخدام کنید.

انتظارات:  برای اینکه فرد نسبت به اعمالش پاسخگو باشد، باید مجموعه‌ای از انتظاراتی ر ابرای او تعیین کنید که کاملاً روشن و مشخص است. در اغلب کسب‌و‌کارهای خانوادگی انتظارات و توقعات واضح نیستند. بنابراین انتظاراتی را تعیین کنید، و برای کسب نتایج مورد انتظار، آنها را به اطلاع کارکنان و اعضای شرکت برسانید. هر قدر این انتظارات مشخص‌تر باشند، ارزیابی کردن عملکرد فرد هم آسان‌تر خواهد بود.

بازخورد: یکی از معمول‌ترین گلایه‌ها از طرف جانشینان کسب و‌کارهای خانوادگی این است که در طی کار، هرگز بازخورد بی‌طرفی از سوی بانیان اولیه‌کار نمی‌بینند، و این موجب احساسی از بی عدالتی در اعضا می‌شود. در نتیجه پیش از هر اقدامی، بر عملکرد فرد تمرکز کنید و تنها به اطلاعات بی‌طرف توجه داشته باشید. برای اعضای بزرگتر و ارشد خانواده، نظرات افرادی از اعضای هیئت مدیره که جزء اعضای خانواده نیستند را در نظر بگیرید، چرا که آنها بیشتر از هر شخص دیگری قادر به بررسی موضوع به‌صورت بی‌طرف هستند.

 راهکار‌هایی برای کمک به شما طی این فرایند:

  • اخراج خانوادگی را بی‌اهمیت ندانید: اگر تصمیم قاطع گرفتید که عضوی از خانواده را از کار اخراج کنید، پیش از اقدام، باید دقیقاً فرد مذکور را در جریان موارد شکایاتی قرار دهید که علیه‌اش وارد است. او باید طرف صحبت قرار گرفته و پیشتر نصایح و نظراتی را دریافت کرده‌باشد. باید آگاه باشد که عملکرد وی مدتی است که مورد سنجش قرار گرفته و تایید نمی‌شود. اخراج کردن یکی از اعضای خانواده، مانند اخراج یکی از کارکنان عادی نیست. توجه داشته باشید که اخراج چنین فردی بر روابط کوتاه‌مدت و بلند‌مدت شما تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت.
  • در مورد عملکرد و روابط خانوادگی صحبت کنید:  با فردی که در شرف اخراج شدن است به‌صورت روشن صحبت کنید. به او بگوئید که خانواده همچنان وی را صمیمانه دوست دارد و نگران اوست. اما همچنان برایش توضیح دهید که عملکرد وی انتظارات را برآورده نمی‌کند. تاکید کنید که، “ما باید در کنار هم تلاش کنیم تا تو دوباره شغلی بیابی که در برآورده ساختن انتظارات آن موفق باشی!”
  • برای دستیابی به موفقیت به آنها کمک کنید: زمانی‌که یکی از اعضای خانواده اخراج شد، ارتباط خود را با وی قطع نکنید. حفظ و ارتباط و کمک برای یافتن موقعیت شغلی جدیدی موجب می‌شود تا ضمن بقای ارتباط با خانواده، بار عاطفی این مشکل برای آنها کمتر شود. عدم حمایت از آنها موجب عمیق‌تر شدن بار احساسی شده و این پیام ضمنی را می‌رساند که ما برای تو ارزشی قائل نیستیم، یا تو را دوست نداریم.


برگرفته شده از: www.entrepreneur.com


دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *