زمانی‌که فرد مصاحبه‌کننده از شما می‌پرسد: “در ۵ سال آینده می‌خواهید کجا باشید؟” احتمالاً پاسخ درست و مناسب به‌سختی به ذهنتان خطور می‌کند. بسیاری از افراد در هنگام مصاحبه‌ی کاری، برای سوالات ساده نیز شجاعت و اعتماد به نفس پاسخ دادن ندارند. اغلب افراد سردرگم و مردد می‌شوند. چه بسا پاسخ واقعی فرد، خنده‌دار به نظر برسد.

برای آماده شدن جهت پاسخ‌گویی سوالات مصاحبه استخدام، پیش از رفتن به جواب‌های احتمالی فکر کنید. همانند رزومه، باید پاسخ‌های خود را متناسب با کار‌فرمایی که برای مصاحبه می‌خواهید نزدش بروید، آماده کنید. مثلاً در یک شرکت کوچک غیر‌انتفاعی نباید بگویید خودتان را در حال رشد و ارتقا در رده‌های مختلف سازمان می‌بینید. باید فرض شما این باشد که مصاحبه‌گر دنبال یک جواب کلی است، نه کشف آرزو‌های شما. آنها می‌خواهند ببینند شما می‌توانید برای آینده برنامه‌ریزی کنید، مسیر شغلی خود را تجسم کنید، و از همه مهم‌تر اینکه اهداف شما با اهداف شرکت هم‌جهت است، یا خیر.

برای پاسخ دهی درست به سوالات مصاحبه‌ی کاری به این موارد توجه کنید:

درباره شغل خود

اینکه شما به مصاحبه‌گر خود بگویید می‌خواهید جای او را بگیرید، کمی گستاخانه و بی‌ادبانه است. در‌عوض به‌طور سر‌بسته موقعیت شغلی او را به عنوان چیزی که آرزوی‌اش را دارید، بیان کنید. مثلاً می‌توانید بگویید: “من خود را مدیری می‌بینم که در یک شرکت معتبر تولیدی با تعدادی کارمند و کارگر کار می‌کند.” بدین طریق جایی را که می‌خواهید به آن برسید کاملاً مشخص می‌کنید، بدون اینکه مستقیماً به او بگویید به دنبال جایگاه شغلی او هستید.

درباره شرکت خود

این آینده است و پیش بینی آن سخت. اینکه بگویید می‌خواهید در آینده در یک شرکت مشخص باشید، خیلی مناسب نیست. از طرفی نیز نباید بگویید خود را در جای دیگری غیر از همین شرکت می‌بینید. جواب شما باید شامل آنچه می‌خواهید انجام دهید باشد، نه شرکتی که دوست دارید در آن کار کنید.

درباره وضعیت تاهل، محل زندگی و تعداد فرزندان

درباره اهداف شخصی خود به‌طور دقیق صحبت نکنید. مصاحبه‌گرها به دنبال برنامه‌های شغلی شما هستند نه برنامه‌های زندگی. مگر اینکه اهداف زندگی شخصی بر آینده شغلی شما موثر باشد. مثلاً گرفتن مدرک تحصیلی دانشگاهی در مقطعی بالاتر.

درباره ماهیت اهداف

داشتن آرزوهای بزرگ خوب است، ولی در صورتی‌که واقعی و دست‌یافتنی باشند. طی مصاحبه آرزوهایی را عنوان کنید که در بازه ۵ ساله قابل‌دسترس باشند.

ضرورت صداقت

اگر برای دو، سه سال بعد برای خود برنامه‌ای دارید، لازم نیست آن را در مصاحبه بیان کنید. این جواب ممکن است درست باشد ولی خیلی صادقانه است. کارفرما تعهدی به شما نداده که دوسال برایش کار کنید و بروید. بنابراین اگر می‌خواهید بعد از دو یا سه سال شرکت را ترک کنید، لزومی به بیان آن نیست.

گفتن “من نمی‌دانم”

اگر واقعاً اکنون هیچ ایده و فکری درباره صنعت، شرکت یا موقعیتی که می‌خواهید در ۵ سال آینده داشته باشید ندارید، باید پاسخی بدهید که نشان دهد شما خودتان را کاملاً می‌شناسید و اهداف مشخصی دارید. شاید لازم باشد در مورد مسیر شغلی بعدی خود خوب بررسی و فکر کنید. مثلاً می‌توانید بگویید: اکنون بنابر تجربیات آکادمیک خودم، درمی‌یابم که می‌خواهم در محیطی کار کنم که با سایر افراد ارتباط داشته باشم، مشارکت فعال در سازمان و فرصت هایی برای رهبری داشته باشم.”


برگرفته شده از : www.wetfeet.com


دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *