توصیه شغلی
۴ توصیه شغلی برای همه افراد
۷ شهریور, ۱۳۹۴
مهارت شغلی
۱۰ مهارت شغلی مورد نیاز
۹ شهریور, ۱۳۹۴
نمایش همه

چرا از شغل خود راضی نیستید؟

رضایت شغلی

ممکن است از رئیس خود متنفر باشید، یا رابطه سردی با همکاران خود دارید، شاید وظایف شما بسیار کسالت آور یا به طور وحشتناکی طولانی هستند. به نظر می رسد این دلایل برای عدم‌علاقه شما به شغل تان کافی باشد. ولی در واقع آنها دلایل ساده و سطحی برای نا‌رضایتی هستند.

اما شما باید با بررسی بیشتر به دلایل عمیق‌تری دست یابید که باعث عدم رضایت شما در کارتان می‌شوند.

۸ دلیل واقعی عدم‌خوشحالی شما در کارتان در ادامه ذکر می شود و راه هایی که بتوان آنها را پشت سر گذاشت:

1. شما می‌گویید : در کارم خسته‌ام.

دلیل واقعی: به تلاش‌های شما توجه نمی‌شود.

نشانه‌ها: احساس می‌کنید بدون انگیزه‌اید. دائم از انجام کار اصلی خود طفره می‌روید. مثلاً در زمان کار به دانلود برنامه‌های مورد‌علاقه خود می‌پردازید یا خرید آنلاین انجام می‌دهید.

راه‌حل : به دنبال بازخورد‌ها باشید.

اگر از کار خود خسته هستید و برایتان کسالت بار است، این می تواند به این دلیل باشد که کار شما یکنواخت شده  و شما به مدت طولانی ان را انجام داده اید. علاوه بر این می تواند از آن رو باشد که احساس می کنید به تلاش زیاد شما در کار، توجه شایسته ای نمی شود. اگر علت هر کدام از این موارد باشد، بهترین راه حل این است که بازخورد را از رئیس خود ببینید.

در بسیاری از مواقع کارفرما از اینکه کارمند او می‌خواهد ترقی کند، با‌خبر نبوده و به او توجه کافی نشان نمی‌دهد. اگر شما چیزی نگویید و فقط  کار خود را به درستی انجام دهید، آنچه اغلب به ذهن رئیس شما می‌رسد این است که « بگذار این فرد در این شغل باقی بماند». شما باید ابتکار‌عمل داشته باشید و به رئیس خود بفهمانید که «من جویای فرصت‌های بیشتر برای یادگیری بیشتر هستم». بنابراین طی هر پروژه، بازخورد لازم را از رئیس خود دریافت کنید تا مانع دلسرد ی شده و انگیزه کافی برای ادامه کار را بیابید.

2. شما می‌گویید: ساعات کار طولانی است.

دلیل واقعی: شما وظایف کاری بسیاری دارید و نمی‌توانید بخشی از آنها را نپذیرفته و سر باز زنید.

نشانه‌ها‌: شما اولین فردی هستید که به محل کار وارد و آخرین فردی هستید که خارج می‌شود. حتی وقتی سر کار خود نیستید، مدام در فکر کارهایتان هستید.

راه‌حل : با رئیس خود درباره یافتن شیوه‌های بهتر مدیریت و اولویت‌بندی میزان کارتان حرف بزنید.

عده‌ای از افراد نمی‌توانند به مسئولیت‌های اضافی که به آنها داده می‌شود، نه بگویند. در بعضی موارد این مساله به دلیل ترس از مشکلات مالی است. شما باید با رئیس خود درباره حجم کاری خود صحبت کرده و در خصوص چگونگی سازماندهی آن، به ایده‌های بهتری برسید.

این بحث باعث می‌شود رئیس شما متوجه میزان کاری که شما انجام می‌دهید شود. به‌علاوه او می‌تواند در اولویت‌بندی وظایف و تعیین موعد برای انجام برخی از آنها به شما کمک کند. این به شما فرصتی برای استراحت و تجدید نیرو می‌دهد.

3. شما می‌گویید: من از همکارانم نفرت دارم.

دلیل واقعی: این مشکل می‌تواند ناشی از فرهنگ سازمانی باشد نه پرسنل آن.

نشانه‌ها‌: شما خیلی با دیگران بحث‌و‌جدل می‌کنید.

راه‌حل : اگر فرهنگ سازمان متناسب با فکر شما نیست، به تغییر کار بیاندیشید.

اگر فرهنگ محل کار شما با روحیه تان مطابقت نداشته باشد، روی افکار و عملکرد شما در قبال دیگران هم تاثیر خواهد گذاشت. مثلاً نوع کار شما رقابت بین همکاران ایجاد می‌کند و شخصیت شما طوری است که علاقه‌ای به رقابت ندارد، بدین‌ترتیب شما به تدریج از همکارانتان که مدام در حال رقابت هستند فاصله می‌گیرید، حال آنکه آنها فقط در حال انجام وظایف خود هستند.

اگر ممکن نیست شغل خود را راها کنید، سعی کنید استرس محیط کاری را کاهش دهید. اگر افرادی هستند که شما از آنها متنفرید، ساعت ناهار خود را قبل یا بعد از ساعت غذای آنها قرار دهید.

سعی کنید یک بازی برای خود ترتیب دهید: بر کارتان و اهدافتان تمرکز کنید. یک مدت زمان ۱۸ تا ۲۴ ماهه برای خود تعیین کنید. در طول این مدت برای ارتقا یافتن تلاش کنید. سپس جستجو برای شغل بعدی خود را آغاز کنید. سعی کنید به جای آن روابط دوستی خود را در خارج از محیط کار تقویت کنید.

4. شما می‌گویید : دستمزد من پایین است.

دلیل واقعی‌: احساس می‌کنید نیازهایتان بر‌آورده نشده است.

نشانه‌ها : شما به فیش حقوقی خود نگاه می‌اندازید و گله‌مند هستید.

راه‌حل : به دنبال فرصت‌های موجود برای خودتان، نه فقط با هدف ارتقای خود به شغلی با درآمد بالاتر، بلکه با هدف کمک به پیشرفت بیشتر سازمان باشید.

قطعاً کسب درآمد بیشتر زندگی را راحت‌تر می‌کند ولی لزوماً باعث خوشحالی و رضایت دائم نمی‌شود. شما باید ترقی کنید، و در ازای آن رضایت‌مندی نیز حاصل می‌شود.

از رئیس خود درباره راه‌های کمک و همکاری با تیم‌های کاری سوال کنید. ایده‌های خود را در باب افزایش کارایی فرآیند‌ها با او در میان بگذارید. آیا ایده‌ای برای محصول تازه دارید؟ وقتی کسب درآمد تنها دلیل شما برای کار نیست، علاقه‌مندی و رضایت خواه نا‌خواه در کار حکم فرماست.

5. شما می‌گویید‌: احساس می‌کنم در کار گیر کرده‌ام.

دلیل واقعی‌: کارتان برای شما کسالت‌آور و بدون چالش است، ولی هنوز ترک شغل در ذهنتان نیست.

نشانه‌ها‌: شما از روز‌های اول کاری وحشت دارید، و زمان کار برایتان بسیار طولانی است.

راه‌حل‌: به دنبال انگیزه‌ها و مشوق‌هایی خارج از محیط کار باشید.

برای انگیزه دادن به خودتان سعی کنید با مشاوره از دیگران دلیل انتخاب حرفه خود را پیدا کنید. یا خود به صحبت در باب انگیزه های دیگران بپردازیدف بدین ترتیب خود را بهتر شناخته و دلالیل ذهنی خود را برای کار پیدا می کنید.

به علاوه فعالیت های فیزیکی بسیار مفید هستند. پیاده روی کنید، بدوید یا هر کار دیگری که دوست دارید انجام دهید. وقتی کاری را که علاقه دارید انجام می دهید، در روزهای کاری خود کمتر دچار کسالت و بی حوصلگی می شوید. با رئیس خود برای دریافت مسئولیت بیشتر صحبت کنید. انجام یک چیز تازه در کار، می‌تواند انرژی‌بخش باشد.

6. شما می‌گویید‌: از رئیسم متنفرم.

دلیل واقعی‌: رئیس شما به تلاش‌هایتان توجه کافی ندارد، به همین دلیل احساس  آزردگی و عدم‌قدردانی می‌کنید.

نشانه‌ها‌: وقتی اسم رئیس خود را می‌شنوید یا صدای او را می‌شنوید برافروخته می‌شوید.

راه‌حل‌: از رئیس خود بخواهید بازخورد عملکرد شما را بگوید و شما نیز به او بازخورد بدهید.

اگر رئیس‌تان مدام به شما بگوید باید فلان کار را انجام دهید ولی به تلاش‌های شما اهمیت ندهد، و یا سبک مدیریتی او متناسب با نوع شخصیت شما نباشد، طبیعی است که شما از او خوشتان نیاید.

در بسیاری اوقات رؤسا نمی‌دانند که آنچه انجام می‌دهند، باعث ایجاد معضل می‌شود. اگر رئیس شما مدام با صدای بلند حرف می‌زند، مثلا به او بگویید: «من می‌دانم که شما ناامید شده‌اید و اینکه این شغلی سخت است اما من سعی می‌کنم آن را بهتر انجام بدهم، اگر شما هم لطف کنید سر من داد نزنید.» رئیس معمولا جواب می‌دهد: “من حواسم نبود صدایم تا این‌اندازه بلند است.”

7. شما می‌گویید‌: شغل خوبی انتخاب نکردم.

دلیل واقعی‌: شما از رؤیاهایتان دست کشیده‌اید.

نشانه‌ها: احساس نا‌رضایتی می‌کنید و کارتان چیزی است که مجبورید انجام دهید نه آنچه لذت می‌برید.

راه‌حل‌: رؤیاهای خود را خارج از محل کار خود پیگیری کنید.

ممکن است والدین تان شغلی برایتان دست‌و‌پا کرده باشند، و شما بعد از مدت‌ها تلاش اکنون فهمیده‌اید که از آن متنفرید.‌ در‌هر‌صورت شما رویا‌هایتان را دنبال نمی‌کنید و در نتیجه شور و انرژی خود را از دست می‌دهید.

از خودتان بپرسید: چه‌طور می‌توانم رویا‌های خود را تحقق ببخشم؟

8. شما می گویید: من به زمین خورده‌ام.

دلیل واقعی‌: شما کنترلی بر حرفه‌تان ندارید.

نشانه‌ها‌: شما احساس می‌کنید در کارتان قدرتی ندارید و هیچ راهی جز همین شغلی که در آن فعالیت می‌کنید متصور نیستید.

راه‌حل‌: با جایی که می‌خواهید در آن کار کنید ارتباط بگیرید.

سال‌هاست که شما در یک اتاق کوچک کار روتینی انجام می‌دهید و به سختی هزینه‌های خود را تامین می‌کنید، ولی هیچ راهی برای تغییر نمی‌یابید. یا شاید شرکت محل کار شما کوچک است و فرصت‌های رشد  کمی در آن وجود دارد یا شما به دنبال شغل دیگری بوده اید، ولی پیدا نکردید.

شما باید مسیر شغلی تازه‌ای برای خود ایجاد کنید. منتظر این نباشید ناگهان رئیس‌تان به شما توجه خاصی پیدا کند. در عوض شما باید تصمیم بگیرید که چه می‌خواهید و به سویش بروید. با رئیس خود درباره فرصت‌های پیشرفتی که برای شما در کار وجود دارد، صحبت کنید. با بخش منابع انسانی در مورد موقعیت شغلی خالی در حوزه‌های دیگر که مناسب شما است، بحث کنید. دوره‌های آموزشی لازمی که وجو دارد را بگذرانید. با انجام این موارد کنترل حرفه‌ای خود را به‌دست می‌گیرید.


برگرفته شده از : The Real Reasons You’re Unhappy at Work


 دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *