هر کسب و کار کوچک و خوبی همیشه با یک ایده آغاز می‌شود، اما این ایده باید عملی شود. و این‌جاست که احساس درماندگی امان خیلی از افراد می‌برد. برای از بین بردن این احساس، این هدف هم، درست مانند هر هدف دیگری، باید به اهداف کوچک‌تری تقسیم‌بندی شود. دراین‌جا شش روش برای تکه تکه کردن این روند و ساده کردن شروع کسب و کار کوچکتان پیشنهاد می‌شود:

1. یک طرح تجاری (business plan) یک صفحه‌ای بنویسید.

راه رسیدن به یک کسب و کار موفق، به خصوص در ابتدای کار، این است که همه چیز را ساده و کم‌هزینه نگه دارید. هزینه لزوماً تنها به معنای هزینه مالی نیست، بلکه زمان را هم دربرمی‌گیرد. پیشنهاد دیگری که برای صاحبان کسب و کارهای کوچک دارم این است که پیش از سرمایه‌گذاری زمان و پول زیاد، نخست ایده خود را آزمایش کنند.

در این نقشه تجاری، باید بعضی چیزها را دقیق تعریف کنید:

چشم‌اندازتان: نتیجه کسب و کارتان چه خواهد بود؟

مأموریتتان: مأموریت شما در واقع دلیل راه‌اندازی شرکتتان است.

اهدافتان: قرار است چه کار کنید؟ اهدافتان چیست؟

استراتژی‌های اساسی خود را مشخص کنید: چگونه قرار است به اهدافی که عنوان کردید دست یابید؟

یک نقشه عمل ساده بنویسید: اقدامات کوچکی را که برای رسیدن به اهداف ذکرشده باید انجام دهید مشخص کنید.

2. درمورد بودجه تصمیم‌گیری کنید.

درست است که به شدت توصیه می‌کنم هزینه‌هایتان را پایین نگاه دارید، اما باز باید برای شروع بودجه‌ای را در نظر بگیرید. اگر بودجه را خودتان تأمین می‌کنید، درمورد اعداد و ارقام واقع‌بینانه برخورد کنید و نرخ مصرف نقدینگی خود را مشخص کنید. نرخ مصرف نقدینگی عدد مهمی است که به شما نشان می‌دهد چه قدر باید به کسب و کارتان ادامه دهید تا به سوددهی برسید. می‌توانید ۳۰ تا ۹۰ روز پس از شروع کسب و کار به سوددهی برسید، اما محض احتیاط، بودجه‌ای را کنار بگذارید که اگر شرایط طبق برنامه پیش نرفت به مشکل برنخورید.

3. درمورد شخص حقوقی تصمیم‌گیری کنید.

کارهای اداری برای راه‌اندازی کسب و کار هزینه‌بر هستند. پیش از شروع کار، تحقیقاتی بکنید تا دریابید این هزینه‌ها در منطقه شما به چه صورت است. اغلب در مرحله آزمایشی کسب و کارتان، عاقلانه‌تر آن است که به صورت مالکیت انحصاری کار خود را شروع کنید، چرا که کار اداری و هزینه کم‌تری دارد. اما این را هم در نظر داشته باشید که مالکیت انحصاری ریسک‌های خاص خودش را هم دارد. پس برای ارزیابی شرایطتان بهتر است از یک وکیل مشاوره بگیرید.

4. حواستان به پولتان باشد.

فارغ از این که چه تصمیمی درمورد شخصیت حقوقی کسب و کارتان گرفتید، بودجه کاریتان را از حساب‌های شخصی‌تان جدا کنید. این اشتباه بزرگی است که موقع حسابرسی مالیاتی می‌تواند حساب و کتابتان را به هم بریزد.

5. وبسایت راه‌اندازی کنید.

نوع کسب و کارتان هر چه که باشد، به یک وبسایت نیاز دارید. اگر هم کسب و کاری آنلاین راه‌اندازی می‌کنید، می‌توانید برای کاهش هزینه، دامنه خود را به یک فروشگاه اینترنتی مرتبط کنید.

6. فروشتان را آزمایش کنید.

اکنون دارای اساس مورد نیاز برای شروع آزمایش فروش خود هستید. سعی کنید این خبر را به روش‌های کم‌هزینه و خلاقانه پخش کنید. اگر کسب و کارتان مبتنی بر کالاست، کالای خود را در بازارهای محلی یا رویدادهای اجتماعی مورد آزمایش قرار دهید تا ببینید مردم واقعاً درباره کالای شما چه نظری دارند. از طریق تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید آمار سایت خود را بالا ببرید

بازدیدکنندگان سایت خود را با تبلیغات در سایت های تبلیغاتی و سایت های کلیکی بالا ببرید، و با مشخص کردن بودجه خود میزان بازدید را تخمین بزنید.

این شش روش را می‌توانید خودتان و بدون هزینه زیادی در پیش بگیرید. روشی فوق‌‌العاده برای ارزیابی کسب و کار کوچکتان است پیش از آن که زمان و پول زیادی بر روی ایده‌ای امتحان‌نشده سرمایه‌گذاری کنید.


برگرفته شده از: www.entrepreneur.com

دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *