کسب و کار کوچک
آیا یک کاسب کوچک هم به برند نیاز دارد؟
۲۶ مهر, ۱۳۹۴
روتین روزانه, هنرمندان چگونه کار می کنند
۷ عادت نابغه ها
۲۸ مهر, ۱۳۹۴
نمایش همه

ایده‌های عالی برای راه‌اندازی کسب و کار کوچک

راه اندازی کسب و کار

آیا همیشه آرزو داشته‌اید

آیا همیشه آرزو داشته‌اید شما هم صاحب کسب و کاری از خود باشید؟ برای تحقق این آرزو در قدم نخست به ایده‌ای عالی (و سپس کار و تلاش) نیاز دارید. اگر فکر می‌کنید دیگر وقتش رسیده از کارمند به کارآفرین تحول پیدا کنید اما مطمئن نیستید دقیقاً در چه زمینه‌ای کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید، ما گزینه‌های زیادی برای شما در چنته داریم:

۱- مسئول خرید شخصی

آیا شما هم یکی از بی‌شمار عاشقان خرید کردن هستید؟ در این صورت، می‌توانید مسئول خرید شخصی شوید و از این علاقه خود پول درآورید. اما مسئول خرید شخصی کیست؟ کسی که با استفاده از علاقه و سلیقه خود به افراد پرمشغله در زمینه خرید پوشاک یا حتی هدایای تولد مشاوره می‌دهد یا برای کسانی که به سبب بیماری یا کهولت سن از توانایی فیزیکی برای خرید کردن برخوردار نیستند مایحتاجشان را خریداری می‌کند. از مشتریان خود بخواهید فهرستی از اقلام مورد نیازشان را به شما بدهند، آن‌ها را خریداری کنید و در ازای مبلغی مورد توافق اجناسشان را تحویل دهید. می‌توانید کار خود را با کمک به دوستان و آشنایانتان در خریدن کردن شروع کنید و از آن‌جا پایگاه مشتریان خود را بسازید.

۲- خدمات بازیابی خلاقانه

حتماً شنیده‌اید که «هر چیزی که خار آید، روزی به کار آید»، اما آیا به این فکر کرده‌اید که از این ضرب‌المثل برای خود کسب و کاری واقعی راه‌اندازی کنید؟ اگر دستی در هنر دارید، از چیزهای دورریختنی محصولاتی قابل استفاده بسازید و محصولات نوآورانه خود را در نمایشگاه‌های صنایع‌ دستی یا وبسایت‌های فروش کالا به فروش برسانید. می‌توانید این پیشنهاد را به دیگران بدهید که شما لباس‌های بلااستفاده‌شان را با ایجاد تغییراتی به لباس‌هایی جدید و قابل استفاده تبدیل کنید یا از لباس‌های کهنه‌شان پارچه‌های چهل‌تکه درست کنید و از آن پارچه‌ها اجناس زیبا.

۳- فروشگاه آنلاین

لازم نیست حتماً برای شروع یک فروشگاه آنلاین یک خرده‌فروش عظیم باشید. چه محصولات را مستقیم به مشتریان بفروشید و چه رابطی بین تأمین‌کنندگان و مشتریان باشید، برای شروع تنها چیزی که نیاز دارید یک وبسایت و یک نرم‌افزار مناسب برای تجارت الکترونیک است. اگر هنری دارید، می‌توانید آثار خود را روی وبسایتتان به فروش برسانید. در غیر این صورت، می‌توانید محصولاتی را از تأمین‌کنندگان خریداری کنید و روی وبسایتتان برای فروش عرضه کنید.

۴- برگزاری مجالس

عاشق مهمانی دادن و برنامه‌ریزی برای مجالس یا جلسات هستید؟ اگر پاسختان مثبت است می‌توانید با راه‌اندازی کسب و کار برگزاری مجالس علاقه خود را به منبع درآمدتان تبدیل کنید. هر کسی، از اشخاص گرفته تا سازمان‌ها و شرکت‌ها، به برگزارکننده مجالس نیاز دارند. برگزارکننده مجالس باید ذهنی خلاق و آماده برای رویارویی با شرایط دشوار و پیش‌بینی‌نشده داشته باشد و صبور باشد تا به قول معروف به هر ساز مشتری برقصد. در ضمن هرگز نباید از جزئیات غافل شوید.

۵- عرضه خدمات غذایی از منزل

اگر آشپزی در خونتان است، چرا از آن پول در نیاورید؟ می‌توانید سفارش بگیرید و در منزل برای مشتریانتان کیک، شیرینی یا غذا آماده و برایشان ارسال کنید. دیگر به خودتان بستگی دارد که در اندازه‌های کوچک برای اشخاص سفارش قبول کنید، یا در اندازه‌های بزرگ برای مراسم، شرکت‌ها و سازمان‌ها. با این کار نه تنها می‌توانید از کاری که به آن عشق می‌ورزید درآمد کسب کنید،‌ بلکه فرصتی عالی است تا مهارت خود را پیش از آن که اقدام به سرمایه‌گذاری بزرگی در این زمینه کنید محک بزنید و چم و خم کار دستتان بیاید.

شما هم صاحب کسب و کاری از خود باشید؟ برای تحقق این آرزو در قدم نخست به ایده‌ای عالی (و سپس کار و تلاش) نیاز دارید. اگر فکر می‌کنید دیگر وقتش رسیده از کارمند به کارآفرین تحول پیدا کنید اما مطمئن نیستید دقیقاً در چه زمینه‌ای کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید، ما گزینه‌های زیادی برای شما در چنته داریم:

 


برگرفته شده از: Great Small Business Ideas

دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *