استیو جابز
افراد موفق در ۲۵ سالگی چه کار می کردند؟
۱۹ آبان, ۱۳۹۴
دکتر ظریف
اصول مذاکره را از «دکتر ظریف» یاد بگیرید!
۲۳ آبان, ۱۳۹۴
نمایش همه

ایده‌های عالی برای راه‌اندازی کسب و کار کوچک

راه اندازی کسب و کار

آیا همیشه آرزو داشته‌اید شما هم صاحب کسب و کاری از خود باشید؟ برای تحقق این آرزو در قدم نخست به ایده‌ای عالی (و سپس کار و تلاش) نیاز دارید. اگر فکر می‌کنید دیگر وقتش رسیده از کارمند به کارآفرین تحول پیدا کنید اما مطمئن نیستید دقیقاً در چه زمینه‌ای کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید، ما گزینه‌های زیادی برای شما در چنته داریم:

نگهداری از کودکان

در برخی کشورها، برای راه‌اندازی مرکز نگهداری از کودکان مدرک خاصی موردنیاز نیست، به شرطی که کودکان از تعداد خاصی کم‌تر باشند. این روزها که والدین بیش از پیش مجبور به کار بیرون از منزل هستند، راه‌اندازی یک مرکز نگهداری از کودکان می‌تواند راه بسیار خوبی برای شروع کسب و کاری از منزل باشد. اگر خودتان نیز فرزند کوچک دارید، این گزینه امکان مناسبی برای شماست.

خدمات انجام امور روزانه

رکود اقتصادی به شکل‌های گوناگونی افراد را پرمشغله‌تر از همیشه کرده است. وقتی مجبور باشید ساعات طولانی کار کنید، به جای بیرون غذا خوردن غذایتان را خودتان بپزید و مسئولیت‌های گوناگونی را همزمان مدیریت کنید، خیلی از کارها انجام‌نشده باقی می‌ماند. برای عرضه خدمات انجام کارهای روزمره (همچون دادن لباس‌ها به خشکشویی، خرید و غیره) فقط به یک خودرو و یک تلفن همراه نیاز دارید. کسب و کارتان را در ابعاد کوچک آغاز کنید. اگر کارتان خوب باشد، به صورت دهان به دهان شهرت و مشتریان جدید کسب می‌کنید.

خدمات کامپیوتری

از دانش فنی در زمینه فنآوری برخوردارید؟ این روزها با رواج تبلت‌ها، گوشی‌های هوشمند و لپ تاپ‌ها کم‌تر خانواده‌ای هست که اعضایش از این محصولات بهره‌مند نباشند. در نتیجه، فرصت‌های بسیاری نیز برای عرضه خدمات شخصی کامپیوتری همچون نصبت آنتی ویروس، دانلود نرم‌افزار و نصب پرینتر مهیا شده است. در کنار آن نیز می‌توانید خدمات آموزشی در محل نیز به مشتریان خود عرضه کنید.

مشاوره بهره‌وری انرژی

صاحبان خانه‌ها و کسب و کارها همواره به دنبال راهی برای کاهش هزینه‌های خود هستند، اما پیدا کردن راهی برای کاهش هزینه انرژی به آن سادگی که افراد فکر می‌کنند نیست. هر کسی که سابقه‌ای در زمینه آب و برق یا ساخت و ساز داشته باشد، می‌تواند این قابلیت خود را در جهت مشاوره به افراد جهت عایق‌سازی بهتر، نصب کنتورهای کوچک، کاهش استفاده از آب و غیره به کار بندد و از این راه کسب درآمد کند.

بازیافت

لپ تاپ کارکرده شما گنجی پنهانی است. فولاد، مس و دیگر اجزا و قطعات کامپیوتر همگی بسیار ارزشمندند، اما افراد عادی معمولاً نمی‌دانند کجا و چگونه این قبیل لوازم خود را بازیافت کنند. با تبلیغِ محلیِ مناسب و یک وانت می‌توانید کسب و کار خود را شروع کنید. می‌توانید لوازم بلااستفاده را از صاحبانشان خریداری کنید یا صرفاً قطعات فلزی، الکترونیکی، کارتریج‌ها و دیگر مواد قابل بازیافت را از وسایلشان جدا کنید. با این کار هم کسب درآمد می‌کنید و هم در حق محیط زیست، لطف.

خدمات حسابداری

در شرایط اقتصادی نابسامان کنونی، بسیاری از شرکت‌ها با تعدیل نیرو سعی می‌کنند هزینه‌های خود را پایین بیاورند. اما هیچ کسب و کاری نمی‌تواند بدون یک حسابدار دوام آورد. لزوماً نیازی به استخدام حسابدار نیز نیست. کافی است از تجربه لازم در زمینه حسابداری و امور مالی برخوردار باشد تا بتوانید به کسب و کارهای گوناگون خدمات حسابداری از راه دور ارائه دهید. و چون مدیریت زمانتان دست خودتان است، می‌توانید همزمان به چند شرکت خدمات ارائه دهید و درآمد خود را بالا ببرید.


برگرفته شده از: Great Small Business Ideas for 2015   http://www.businessnewsdaily.com

دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

1 دیدگاه

  1. هومن بختیاری می‌گه:

    عالی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *