خدمات مرکز تماس "دفتر شما" چیست؟

فواید مرکز تماس برای کسب و کارها چیست؟

«دفتر شما» آموزش, دفتر کار مجازی

فواید مرکز تماس برای کسب و کارها چیست؟

مرکز تماس چیست؟ «مرکز تماس» به تسهیلاتی گفته می‌شود که شرکت‌ها برای سازماندهی تمامی تماس‌های مشتریان خود از راه‌های گوناگون، مانند تلفن،تلفن گویا، فکس اینترنتی، نامه، ایمیل و چت آنلاین، که امروزه محبوبیت روبه‌رشدی یافته است، از آن بهره می‌برند. با این حال پیش از این بسیاری چشم بر فواید مرکز تماس می بستند و قیدش را می زدند زیرا راه اندازی مرکز تماس درون سازمان به شکل سنتی هزینه و دردسر زیادی دارد.

سرویس مرکز تماس دفتر شما

مرکز تماس دارای نقش‌های گوناگونی است که در کنار هم راه حلی تمام‌عیار برای مدیریت ارتباطات مشتریان و مراجعان ارائه می‌دهد. مرکز تماس، مرکز تلفنی و مرکز ارتباطات همگی زیرمجموعه‌ای از صنعت مدیریت مرکز تماس هستند. از آنجا که قابلیت‌های مرکز تماس همواره رو به گسترش است و این مرکزها نیازمند سیستم‌هایی پیچیده‌تر و کارکنان اجرایی و مدیریتی ماهری هستند، این بخش به خودی خود در حال تبدیل شدن به یک بخش جذب نیرو با رشدی سریع است.
بیشتر شرکت‌های بزرگ از مرکز تماس برای مدیریت تعاملات خود با مشتریانشان استفاده می‌کنند. این مرکزها به دو روش عمده قابل اجرا هستند. روش نخست تخصیص یک بخش درون‌سازمانی برای ارتباطات روزانه با مشتریان و روش دوم، برون‌سپاری تعاملات مشتریان به یک آژانس شخص ثالث است.

خدمات مرکز تماس

مرکز تماس خدمات دیگری نیز عرضه می کند. یکی از پرطرفدارترین خدمات مرکز تماس، پشتیبانی یا میز کمک است که به طور منظم به پرسش‌های فنی مشتریان پاسخ می‌دهد و به آن‌ها در استفاده از تجهیزات یا نرم‌افزارشان کمک می‌کند. شرکت‌های فعال در صنایع رایانه، مخابرات و محصولات الکترونیک به وفور از این سرویس بهره می‌برند.
مرکز تماس خدمات مشتریان نیز که پاسخگوی پرسش‌های مرتبط به مشکلات مشتریان در بخش‌های بانکداری و خدمات عمومی هستند به همان اندازه دارای اهمیت‌اند. از این سرویس برای پاسخگویی به پرسش‌های مشتریان در رابطه با حساب یا پرداخت‌هایشان، یا حتی پاسخگویی به شکایات مشتریان و اتخاذ استراتژی‌های حفظ مشتری در قبال مشتریان ناراضی استفاده می‌شود.
در نهایت، مرکز تماسی هم وجود دارد که به فعالیت‌های فروش و بازاریابی مشغولند. این قبیل فعالیت‌ها را می‌توان از طریق استراتژی‌های تماس سرِخود و امروزه از طریق اپلیکیشن‌های گفتگوی زنده بر روی وبسایت‌های شرکت‌ها انجام داد.

برونسپاری مرکز تماس

برونسپاری مرکز تماس روز به روز در میان شرکت‌ها محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند، چرا که امکان کاهش هزینه‌های سربار را در مقایسه با برپایی یک بخش درون‌سازمانی برای مدیریت تعاملات مشتریان به شرکت‌ها ارائه می‌دهند. با فراهم شدن امکان برونسپاری، اکنون فواید مرکز تماس در دسترس تمامی کسب و کارها قرار دارد و تنها به کسب و کارهای بزرگ محدود نمی شود.
با برون سپاری مرکز تماس به سرویس دهندگان معتبر می توان خدماتی حرفه‌ای (هم به شرکت و هم به مشتری) عرضه کرد و محبوبیت برند شرکت را بالا برد. شرکت‌هایی بسیاری هستند که به تجربه دریافته اند برون سپاری مرکز تماس گزینه ای به مراتب بهتر و عاقلانه تر نسبت به راه اندازی مرکز تماس درون سازمانی است. این شرکت‌ها در بخش‌های گوناگون صنعتی می‌گنجند، از جمله اسکای (بنگاه سخن‌پراکنی اسکای بریتانیا) و اورِنج (مخابرات) در صنعت مخابرات، آدیداس در بخش ورزش و تفریح، آئودی در بخش تولید خودرو و حتی خیریه‌هایی همچون RSPCA (جامعه سلطنتی برای پیشگیری از خشونت علیه حیوانات).
اگر نظر یا پیشنهادی درباره برونسپاری مراکز تماس دارید، در بخش «دیدگاه شما» با ما در میان بگذارید.
جهت اطلاع از خدمات مرکز تماس «دفتر شما» به سایت: daftareshoma.com مراجعه نمایید یا با شماره ۲۸۴۲۰۱-۰۲۱ تماس بگیرید.
برگرفته از ویکیپیدیا