تغییر شغل

آیا می‌خواهید شغلتان را عوض کنید؟

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت Leave a Comment

آیا می‌خواهید شغلتان را عوض کنید؟

تجربه‌ی تغییر شغل احتمالاً برای هر کسی پیش آمده است. ممکن است شرایط کار نامطلوب بوده و ادامه کار برای فرد غیر‌ممکن باشد. شاید هم فرد بتواند با تغییر انتظارات محیط کاری را برای خود مناسب کرده و به آن ادامه دهد. اما چگونه می‌توان تشخیص داد که می‌خواهیم شغل فعلی را ترک کنیم، و یا آن را حفظ کرده و باید با تلاش بیشتری ادامه دهیم؟

کاربرد شماره تلفن مجازی


چگونه در کارکنان خود انگیزه ایجاد کنیم؟

 

باید صراحتاً به نشانه‌هایی توجه کنید که گویای تایید ترک شغل، و یا حفظ آن است:

۱. احساس شکست دائمی

اگر خود را در شرایطی می‌بینید که در شغلتان دچار سردرگمی هستید، و مدام از همه‌سو مورد انتقاد واقع می‌شوید باید به دنبال راهی برای خروج از این وضعیت باشید. معمولا کسی دوست ندارد در شرایطی بماند که همیشه در آن بازنده به‌نظر می‌رسد. شغل شما باید شادی‌بخش در عین‌حال مبارزه‌جویانه باشد. شما باید ضمن کار کردن با احساسی همچون موفقیت کاری روبه‌رو باشید، نه اینکه احساس کنید دائماً در حال شکست خوردن هستید، و هیچ موفقیتی به‌دست نمی‌آورید.

تغییر شغل۲. از دست دادن علاقه شغلی

شما باید در فرایند کار هم مشارکت داشته باشید، و هم با چالش رو به‌رو شوید. بدین ترتیب احساس می‌کنید اهمیت و حضور دارید. اما اگر کار، ذهن شما را مشغول خود نمی کند، پس احتمالاً مناسب شما نیست. این که شغلتان بتواند شما جلو ببرد بسیار مهم است. اگر موقعیت شغلی‌تان انگیزه‌بخش نیست، پس احتمالاً باید به دنبال شغل دیگری باشید. همچنین شغل شما باید برایتان لذت‌بخش باشد. شما باید از سپری کردن زمانی‌که درمحل کارتان هستید سرگرم شده و بخندید. اما اگر آن را کمتر و کمتر مطلوب می دانید؛ پس نیازمند تغییر واقعی هستید.

کاربرد شماره تلفن مجازی
۵ سال آینده می‌خواهید کجا باشید: تعیین اهداف بلندمدت

۳. احساس سردرگمی

ممکن است با اندیشیدن به کار خود دچار اضطراب شوید. به جای اندیشیدن به درآمدزایی مدام در شک و تردید نسبت به آن باشید. چه بسا ممکن است زمانی در پاسخ مشتریان خود دچار تردید شوید. مثلاً فکر ‌کنید تردید شما موجب عدم‌صمیمیت و نزدیکی در مشتریان نیز شده است. پس در این زمان حتما باید در موقعیت شغلی خود تغییر ایجاد کنید.

۴. بی‌علاقگی به رفتن به محل کار

شغل شما حتماً نباید هیجان‌انگیز باشد، اما شما می‌توانید احساس واقعی خود را نسبت به آن بشناسید. ممکن است صبح‌ها کمترین علاقه‌ای برای بیدار شدن و رفتن به محل کار نداشته باشید. یا بعد از تعطیلات، رغبتی برای شروع مجدد در خود نبینید. این احساسات نشان‌گر عدم تمایل شما به محیط فعلی کار است. اگر کمتر از همیشه از شغلتان لذت می‌برید، تغییر شغل چیزی است که شما به آن نیاز دارید.

برگرفته از : businessinsider.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.