مواردی که در محیط کاری ممکن است زمان شما را تلف کند

این موارد وقت شما را در محیط کار تلف می کند

«دفتر شما» کسب و کار Leave a Comment

هیچ کسب و کاری هروز مفید و تولید کننده نمی باشد .  مثلاً ممکن است در طول روز کاری ،کارمندان با فنجان قهوه خودشان ، در کنار یکدیگر جلسه تشکیل دهند و راجع به بازی دیشب صحبت کنند و همچنین کسانی که دورکاری میکنند ممکن است از منزل بیرون بروند و با همسایه خود صحبت کنند همچنین این دو نوع از کارمندان ممکن است زمان زیادی را صرف میل کردن غذا یا چک کردن شبکه های اجتماعی شخصیشان  بکنند، این نوع وقفه هابرای تولید روزانه و کسب و کار میتواند مضر باشد درادامه، ما برای شما چند مورد از مواردی که باعث اتلاف زمان در محل کارتان میشود را آورده ایم :
۱)جلسات  غیر ضروری
در طی بررسی هایی که انجام شده است، جلسات همکاران در بالاترین مورد لیست  موارد مهم شرکت  می باشد. اگر شما در موقعیتی هستید که جلسات را مدیریت میکنید لازم است که جلسات لازم و مهم را مدیریت کنید و در لیست قرار دهید.

۲)گزارشات غیر ضروری
گزارشاتی که شما از تعداد پروژه هایی که انجام دادید یا تعداد تولیداتی که انجام میشود، را ارایه میدهید، ممکن است فقط برای خود شما مهم باشد. اگر مدیریت یک گزارش خاصی از شما میخواست، آنرا ارایه دهید ولی اگر داوطلبانه می خواهید گزارش دهید لازم است از بین آنها، آنی را که فکر میکنید با ارزش است را ارایه دهید.

۳)داده های غیر ضروری را حذف کنید
امروزه با بسیاری از ابزارهای آنالتیک موجود ، کسب و کارها به تمام داده ها به صورت آنلاین دسترسی دارند ولی بدانید تمام این اطلاعات لازم و مفید نیست، مانند بیشتر شرکتها ارزش داده ها را مشخص کنید
.
۴)  شکایت کردن و غیبت کردن
همکاری تیمی همیشه در هر سازمانی مهم است اما تعامل بین کارمندان همیشه مفید واقع نمیشود
زمانی که شما در حال بحث کردن و شکایت کردن با یکدیگر هستید این مورد میتواندبه حرفه شما آسیب بزند و مدیریت شما را منفی می بینند.

۶) توجه کردن به حواس پرتی ها

در شرکتهای امروزی که بیشتر در محیطهای متنوع فیزیکی میباشند خیلی آسان است که حواس کارمندان پرت شود کارهایی مانند جلسه داشتن با اسپیکر گوشی – مکالمات در راهروها  – میتواند شما را از وظیفتان دور میکند.  اگر امکانش هست مکان آرامتری را پیدا کنید، اگر نه میتوانید کمی هزینه کنید که یک هدفون که نویز را میگیرد تهیه کنید که باعث میشود در مواقع حواس پرتی تمرکز کنید.
ازآنجا که شما هرروز در سعی و تلاش هستید که روز کاریتان مفید واقع شود ولی یک سری حواس پرتی های اجتناب پذیری وجود دارد که ممکن است وقت شما را تلف کندمیتوانید با مشخص کردن وظایفی که بر روی تولید شما تاثیر می گذارد را شناسایی کنید و سعی کنید انها راکم کنید بنابراین شما میتوانید چشم انداز حرفه ایی خودتان را بالا ببرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.