آشنایی با اصنافی که جدیداً به دفتر کار مجازی روی آورده اند

pr دفتر کار مجازی Leave a Comment

دفترشما حامی و همکار اصناف مختلف

یک تیرماه، روز اصناف نامگذاری شده است. دفتر کار مجازی دفترشما همواره حامی و همراه اصناف مختلف بوده است. این شرکت دانش بینان همچنین عضو چند اتحادیه صنفی است.

دفتر شما در هر سه اتحادیه صنفی مرتبط با کسب و کار خود عضو است. انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی سه نهاد مرتبط در این حوزه هستند. این‌ نهادها در اکوسیستم کسب و کارهای اینترنت حامی استارتاپ‌ها هستند.

انجمن یا اتحادیه صنفی چه هست و عضویت در آن چه فایده‌ای دارد؟

شکل‌گیری اصناف در ایران قدمتی چند هزار ساله دارد این قدمت باز می‌گردد به دوران حکومت هخامنشیان که مردم را به گروه‌ها و طبقات مختلف از جمله کسبه و اصناف و… طبقه‌بندی می‌کردند. طبق تعریف رسمی ” صِنف یا رَسته انجمنی است که از سوی گروهی از افراد دارای یک حرفه و پیشه تشکیل می‌شود تا از این راه به بهبود کیفیت و بالابردن سطح کیفی مجموعهٔ واحدها، در کنار تعیین تدابیری برای مقابله با تخلفات و همچنین انجام وظیفهٔ اطلاع‌رسانی دربارهٔ اتفاقات حوزه‌های مرتبط با حرفه موردنظر، یاری رساند”

پیگیری بسیاری از مطالبات سازمانی به تنهایی برای یک بنیانگذار ممکن است دربرگیرنده هزینه و زمان زیادی است. برخی از این مطالبات صرف نظر از هزینه از توان اجرایی یک بنیانگذار تنها خارج است. برای مثال مذاکره در خصوص مباحث مالیاتی کسب و کارهای اینترنتی که هنوز به ثبات مالی نرسیده‌اند و به نوعی استارت‌آپ محسوب می‌شوند چالش بزرگی است که مطالبه گروهی آن سریعتر و بهتر به نتیجه می‌رسد. از مزایای عضویت در انجمن‌های صنفی امکان هماهنگی و پیگیری چنین مطالباتی است. همچنین انجمن‌های صنفی فضای مناسبی برای به حداقل رساندن تعارضات و حل اختلافات قبل از ارجاع به متولیان قضایی است. علاوه بر این‌ها عضویت در چنین تشکل‌هایی باعث خواهد شدن اعتمادسازی کاربران نسبت به یک کسب و کار بهتر سریعتر انجام شود.

کدام صنف بیشتر از خدمات دفتر کار مجازی استفاده می‌کند؟

کاربرد اصلی دفتر کار مجازی مدیریت تماس‌هاست. بنابراین محدود به صنف خاصی نیست. با این حال تجربه به ما نشان داده که کسب و کارهای نوپا و استارتاپ‌ها، مشاغل خانگی، فریلنسرها و …بیشترین مخاطبان دفتر کار مجازی هستند. در ادامه برخی از مشاغل و صنوفی که اخیراً بیشتر به دفتر کار مجازی روی آورده اند را معرفی می‌کنیم

صنف معماری و ساختمان

معماران و فعالان حوزه ساختمان هم از مشتریان رو به گسترش دفاتر کار مجازی هستند. دسته‌ای از فعالان حوزه ساخت و ساز بصورت گروهی و تیمی اقدام به راه‌اندازی دفتر فنی مهندسی عمران و ساختمان کرده‌اند تا سعی کنند هزینه ها را بین خود تقسیم کنند؛ اما در کنار اجاره دفترکار نیاز به تلفن ثابت، سانترال حرفه‌ای، تلفن گویا و حتی منشی برای مدیریت تماس‌ها دارند که این نیز بخش نسبتا بزرگی از مجموعه هزینه‌ ها است. این در حالیست که در ابتدای راه شاید مراجعین حضوری کمی هم دارند. ناظران پروژه های عمرانی وقتی بر پروژه‌های درون یا برون شهری مشغول به کارند، معمولا در رفت و آمد هستند و در دفترکار خود حضور ندارند که بتوانند پاسخگوی تماس‌های مشتریان باشند در این بین نیز تماسهای زیادی را از دست می دهند. برخی دیگر از فعالان حوزه عمران و معماری در شهرستان‌ها مشغول به کارند ولی برای رقابت در بازار پایتخت و جلب اعتماد مشتریان و رسمیت بیشتر کار، به خط تلفن ثابت تهران احتیاج دارند.

صنف پزشکان

این روزها بسیاری پزشکان برای نوبت دهی خود از منشی‌های مجازی استفاده می‌کنند. پزشکان بعد از مدتی که مطب خود را راه اندازی می‌کنند و تعداد مریضهایشان زیاد می‌شود، تعداد تماسهایشان برای گرفتن وقت نیز افزایش می‌یابد. به طوری که منشی مطب دیگر قادر نیست تماسهای بیماران را پاسخگو باشد. طبیعی است اولین گزینه‌ای که به ذهن هر کسی می‌رسد استخدام منشی‌های بیشتر است.

اما کیست که نداند پیدا کردن و استخدام منشی کاربلد و مسئولیت پذیر چه کار دشوار و پردردسری است. به جای استخدام منشی، ما راهکار مدرن تر، بسیار ساده‌تر و کم‌هزینه‌تری برای پزشکان داریم: سرویس منشی مجازی.

بیشتر بخوانید: گفتگو با ویزیطب؛ سامانه نوبت‌دهی پزشکان

صنف آژانس‌های گردشگری

فعالان توریسم و آژانس‌های گردشگری هم اخیراً بیشتر از گذشته به مشتریان دفتر کار مجازی اضافه می‌شوند. گردشگری امروزه بیش از هر صنعت دیگری در دنیا مورد تاکید دولت هاست و بنا به آمار سازمان جهانی گردشگری، بودجه ای که مردم دنیا برای مسافرت و تفریح اختصاص داده اند سه برابر بودجه ای است که دولت ها صرف امور دفاعی و امنیتی می کنند. صنعت گردشگری در ایران از ظرفیت‌های بسیار بالایی برای رشد و توسعه برخوردار است. بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری، ایران رتبه دهم جاذبه‌های باستانی و تاریخی و رتبه پنجم جاذبه‌های طبیعی را در جهان دارا است. اخیرا کار در حوزه گردشگری به کسب و کار اصلی خیلی ها تبدیل شده است و هر روز در این صنف تعداد بیشتری مشترک دفتر شما می‌شوند.

بیشتر بخوانید: جلب اعتماد گردشگران داخلی با خدمات دفتر کار مجازی

صنایع دستی و مشاغل خانگی

صاحبان مشاغل خانگی و تولید کنندگان صنایع دستی از مشترکین خوب دفترشما هستند. امروزه کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب می گردند. قابلیت انجام این نوع کسب و کار در «منزل» سبب ایجاد مزایای بسیاری برای شاغلین آن ها می شود، که از جمله می توان به ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و ایجاد زمینه های کار خانوادگی، امکان انتقال تجارب از طریق آموزش غیررسمی به شیوه استاد- شاگردی بین اعضاء خانواده و… اشاره کرد. دفتر کار مجازی برای مشاغل خانگی ایده آل است!

بیشتر بخوانید: با کار در منزل جرئت استعفا یافتم

صنف وکلا

وکلای حقوقی پس از گرفتن پروانه وکالت باید اقدام به راه اندازی کسب و کار خود کنند. بعضی از وکلا همان ابتدا دفتر کار اجاره می‌کنند. بعضی از وکلا نیز در شهرستان دفتر دارند ولی می‌خواهند در تهران نیز فعالیت کنند، اما اجازه راه اندازی دفتر در تهران را ندارند. دسته دیگری از وکلا نیز هستند که ساکن تهران هستند اما نمره کافی برای راه اندازی دفتر در تهران را ندارند.تمامی این وکلا، چه دفتر کار داشته باشند و چه نداشته باشند، می‌توانند برای جذب مراجع و نوبت دهی و مدیریت تماسهای مراجعان خود از دفتر کار مجازی استفاده کنند.

صنف چاپ و نشر طراحی

درصد قابل توجهی از مشتریان دفترشما را چاپخانه ها و کسب و کارها در زمینه طراحی و چاپ تشکیل می‌دهند. اما اول ببینیم خدمات دفتر شما چیست و چه جذابیتی برای این کسب و کارها دارد؟ اینجا بخوانید: خدمات حرفه ای فوق العاده برای کسب و کارها در زمینه چاپ و طراحی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.