مسدود شدن سایت

اعتراض کارآفرینان به مسدودسازی سایت برخی استارتاپ‌ها

pr کسب و کار 1 Comment

اعتراض کارآفرینان به مسدودسازی سایت برخی استارتاپ‌ها

بعد از مسدودسازی کسب و کارهای نوین در حوزه خدمات مالی خرد در اسفندماه ۹۴ و خرداد ۹۵، یک بار دیگر موج جدیدی از مسدود سازی دامن استارتاپ های کشور را گرفت و روز جمعه ۱۶ تیرماه ۴ استارتاپ (زرین پال، پی پینگ، باهمتا و ایدی پی) حوزه فین تک (شرکت های فعال در زمینه فناوری مالی) مسدود شدند و این در حالی است که این شرکت های فعال در عرصه پرداخت های مالی مدعی هستند که کار غیرمجاز انجام نداده اند.

ابزارهای پرداخت یکی از حلقه‌های زنجیره توسعه کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات هستند، که به دلیل ضعف یا عدم چالاکی زیرساخت‌های بانکی کشور با کاستی‌های عدیده‌ای مواجهند. این کمبود، همانند بسیاری از کشورهای دیگر، با فعالیت و نوآوری کسب‌وکارهای حوزه فناوری‌های نوین مالی در کشور پوشش مناسبی داده شده است.

در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار کسب و‌ کار کوچک و خانگی که امکان استفاده از شیوه‌های غیرکارای پرداخت بانکی برای اینگونه کسب‌وکارها را ندارند، توسط این سرویس‌دهندگان خدمت‌رسانی می‌شوند.

شرکت های فین تک در حالی در یک روز غیر کاری مسدود شده اند که وزیر ارتباطات در خصوص این فیلترینگ اعلام کرده است: «چیزی در این باره نشنیده ام اما قطعاً سیاست دولت به هیچ وجه فیلتر شدن استارتاپ ها نیست و این موضوع توسط معاونم که این موارد را با جدیت دنبال کرده و می کنند بررسی خواهد شد».

در پی این مسدودسازی انجمن فین‌تک‌ها نیز بیانیه صادر کرده و این اقدام را برخورد قهری با بیش از ۵۰ نفر پرسنل در حال ارتزاق و همزمان بیش از ۲۰۰ هزار کسب و کار خرد و خانگی نیز که از این وب سایت ها در حال خدمات دهی هستند، دانسته و ضمن گله مندی از کارهای صورت گرفته اعلام کرده است که فیلترینگ های یک شبه و بدون اطلاع رسانی تنها و تنها باعث دلزدگی جوانان این مرز و بوم از فعالیت شرعی و حلال برای خدمت به ایران عزیز و سربلندی این کشور است.

گفتنی است این انجمن و فعالان این عرصه در این چند روز با وجود پیگیری های زیاد به نتیجه نرسیده اند و در نامه ای به رئیس جمهوری از وی کمک خواسته اند تا مشکل این بخش را حل کند.

آنها خطاب به رئیس جمهوری نوشته اند که ما صاحبان کسب وکارهای نوپا در حوزه فناوری های مالی در ایران بیش از دو سال است ضمن پیاده سازی به روزترین فناوری های جهان در حوزه صنعت مالی ایران، خدمات پرداخت را برای بسیاری از کسب وکارهای کوچک و خانگی متحول ساخته ایم. آیا حق ما جوانانی که با امید به وعده های حضرت عالی و به پشتوانه تدبیر دولت محترم تان از عمر، سرمایه، تخصص و همه دارایی مان گذشته ایم تا ایران عزیز از آخرین فناوری روز بهره مند باشد و هموطنان مان به روش آسان تری به مراودات تجاری و روزمره خود بپردازند این است؟! مطالبه ما از جناب عالی، مسئولان و متولیان اثرگذار در زمینه شرکت های دانش بنیان این است که یک بار برای همیشه به این حوزه ورود کرده و این بلاتکلیفی طولانی مدت که گریبان تمام فعالان حوزه فناوری مالی ایران را گرفته، پایان بخشید و از رخ دادن فاجعه ای در حوزه کارآفرینی و کسب و کارهای خرد جلوگیری کنید.

کارآفرینانی که می‌گویند سایت ما را مسدود نکنید خواسته زیادی ندارند. می‌گویند قوانین را روشن به ما بگویید و اجازه دهید در چارچوب قانون کار کنیم.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

Comments 1

  1. Pingback: دلیل قطعی موقت تلفن دفاتر کار مجازی چه بود؟ | دفترشما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.