افراد موفق در کسب و کار

افراد موفق در کسب و کار در ۲۵ سالگی چه کار می کردند؟

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت 2 Comments

افراد موفق در کسب و کار در ۲۵ سالگی چه کار می کردند؟

با خواندن داستان افراد موفق در کسب و کار اولین نتیجه ای که می‌گیریم این است که مسیر موفقیت برای هیچ دو نفری دقیقاً مانند هم نیست. با اینکه استیو جابز و ریچارد برانسون در سن ۲۵ سالگی در دنیای کسب و کار وجهه ای برای خود به هم زده بودند و کسب و کار بسیار پر رونقی داشته اند، قدم های دیگران برای رسیدن به موقیت کمی بیشتر طول کشیده است و ۲۵ سالگی بیشتر نقطه ی عطف زندگی شان بوده است تا اوج.

استارتاپ های موفق
ایلان ماسک (Elon Musk)
ایلان ماسک در سن ۲۵ سالگی اولین شرکت اینترنتی خود را اداره می کرد.

ماسک وقتی حدوداً ۲۴ سال سن داشت دوره دکترای خود در دانشگاه استنفورد را کنار گذاشت تا به موج محبوبیت اینترنت بپیوندد و اولین شرکت اینترنتی خود به نام Zip2 را تأسیس کند. Zip2 که به ارائه ی نام و نشان و آدرس کسب و کار ها می پرداخت، چهار سال بعد به قیمت ۳۰۷ میلیون دلار توسط Compaq خریداری شد. ماسک از این پول برای راه اندازی استارتاپ بعدی خود یعنی PayPal استفاده کرد.

افراد موفق در کسب و کار
اریک اشمیت (Eric Schmidt)
رئیس هیئت مدیره ی گوگل در این سن مشغول ساختن رزومه ای قوی در حوزه ی علوم کامپیوتر برای خود بود.

اشمیت پس از ۶ سال تحصیل در دانشگاه یو سی برکلی، در سن ۲۷ سالگی مدارک فوق لیسانس و دکترای خود را در زمینه ی شبکه های کامپیوتری و مدیریت توسعه ی نرم افزار دریافت کرده بود. او آن زمان تابستان های خود را به کار در آزمایشگاه های معروف Xerox PARC می گذراند که این به شکل گیری شمایل کامپیوترهای امروزی کمک کرد.

افراد موفق در کسب و کار
ریچارد برنسون (Richard Branson)
زاکربرگ در این سن بالاخره شرکتی سودده داشت.

برانسون در سن ۲۰ سالگی اولین فروشگاه صفحه فروشی خود را افتتاح کرد. بعد از آن در ۲۲ سالگی اولین استودیوی خود را راه انداخت و در ۲۳ سالگی لیبل خود را تأسیس کرد. او زمانی که به ۳۰ سالگی رسید صاحب یک شرکت بین المللی محسوب می شد. مؤسس ویرجین در آن زمان مشغول اداره ی شرکت موفق و بین المللی خود بود.

ریچارد برنسون برای کارآفرینان تازه کار چه توصیه ای دارد؟

افراد موفق در کسب و کار
جف بزوس (Jeff Bezos)
مدیر عامل آمازون، جف بزوس، در آن زمان شغل بی دردسری در زمینه ی امور مالی داشت.

بزوس در ۲۴ سالگی برای توسعه ی یک نرم افزار انقلابی برای مؤسسات بانکی به Bankers Trust پیوست و دو سال بعد، جوان ترین معاون شرکت خود بود.

افراد موفق در کسب و کار
لری الیسون (Larry Ellison)
لری الیسون، مدیر عامل اوراکل، در آن زمان به کارهای متفرقه ی برنامه نویسی می پرداخت.

این برنامه نویس خودآموخته ی کامپیوتر پس از اینکه در سن ۲۲ سالگی به برکلی کالیفرنیا نقل مکان کرد، ۸ سال در شرکت هایی مثل فایرمنز فاند، ولز فارگو و امپکس از این شغل فنی به سراغ شغل فنی بعدی می رفت تا اینکه بالاخره در شرکت امدال ماندگار شد. او در آنجا روی اولین سیستم پردازنده ی مرکزی سازگار با IBM کار می کرد.

افراد موفق در کسب و کار
ماریسا مِیِر (Marissa Mayer)
ماریسا میر در سن ۲۵ سالگی بیستمین کارمند گوگل محسوب می شد.

اودر سن ۲۴ سالگی به عنوان بیستمین کارمند و اولین مهندس زن گوگل به استخدام این شرکت در آمد. میر پیش از آنکه به عنوان مدیر عامل در اختیار یاهو قرار بگیرد به مدت ۱۳ سال در گوگل مشغول فعالیت بود.

افراد موفق در کسب و کار
مارک کوبان (Mark Cuban)
مارک کوبان در دالاس متصدی کافه بود.

کوبان در سن ۲۵ سالگی از دانشگاه ایندیانا فارغ التحصیل شده و به دالاس نقل مکان کرده بود. او ابتدا به عنوان متصدی کافه و سپس به عنوان فروشنده ی یک خرده فروشی نرم افزار های کامپیوتری مشغول به کار شد.

افراد موفق در کسب و کار
مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)
زاکربرگ در این سن بالاخره شرکتی سودده داشت.

مارک زاکربرگ در حالی به ۲۵ سالگی رسید که پنج سال از عمر خود را سخت مشغول کار کردن روی فیسبوک بود. شرکت او در آن سال (۲۰۰۹) برای اولین بار به سوددهی رسیده بود و ۳۰۰ میلیون کاربر داشت.

افراد موفق در کسب و کار
شریل سندبرگ (Sheryl Sandberg)
سندبرگ در این سن مشغول گرفتن فوق لیسانس خود از مدرسه ی کسب و کار هاروارد بود

مدیر ارشد عملیات فیسبوک، در سن ۲۵ سالگی با رتبه ی برتر از دانشکده ی اقتصاد دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل شده بود و در بانک جهانی زیر نظر استاد سابق و مربی خود لری سامرز کار می کرد و سپس برای گرفتن مدرک MBA به دانشگاه هاروارد بازگشت. سندبرگ مدرک MBA خود را در سال ۱۹۹۵ دریافت کرد.

افراد موفق در کسب و کار
استیو جابز (Steve Jobs)
جابز شرکت خود را سهامی کرد و میلیونر شد.

شرکت کامپیوتری اپل، در دسامبر ۱۹۸۰ ارزشی معادل ۱٫۲ میلیارد دلار داشت. جابز به زندگینامه‌نویس خود یعنی والتر آیزاکسون گفته بود آن موقع با خودش عهد کرده بود که هیچ وقت اجازه ندهد پول، زندگی اش را خراب کند.

افراد موفق در کسب و کار
وارِن بافِت (Warren Buffett)
بافت ۲۵ ساله در اوماها مسئول فروش یک شرکت سرمایه گذاری بود.

بافت در اوایل دهه ی سوم زندگی خود در اوماها به عنوان مأمور فروش شرکت سرمایه گذاری بافت-فالک و شرکا کار می کرد. او سپس در سن ۲۶ سالگی برای کار به عنوان تحلیلگر اوراق بهادار به نیویورک نقل مکان کرد. وی در همان سال شرکت سرمایه گذاری بافت را با مسئولیت محدود در اوماها تأسیس کرد.

بر گرفته از بزرگان حوزه ی کسب و کار در ۲۵ سالگی چه می کرده اند؟  digiato.com

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

Comments 2

  1. Pingback: داستان موفقیت کارآفرین بچه ننه | دفترشما

  2. Pingback: دانستنی های جالب درمورد مایکروسافت که نمی‌دانستید! | دفترشما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.