امنیت دفتر کار مجازی

چرا دفتر کار مجازی امن‌تر است؟

pr دفتر کار مجازی 4 Comments

چرا دفتر کار مجازی امن‌تر است؟

امنیت دفتر کار مجازی با افزایش محبوبیت این سرویس به یکی از نگرانی های صاحبان کسب و کارها و گاهی مشتریانشان تبدیل شده است. در اینکه استفاده از دفتر کار مجازی به جای اجاره دفتر کار (و حتی این روزها اجاره میز کار!) انتخابی هوشمندانه است و شما را از اجاره دفتر کار بی نیاز می‌سازد تردیدی نیست؛ در ازای مبلغی بسیار پایین تر، گویی همواره یک دفتر کار همراه خود دارید. اما با توجه به جدید بودن این روش کسب و کار، ممکن است این نگرانی برای صاحبان کسب و کارها پیش آید که امنیت دفتر کار مجازی چگونه است؟  آیا راه اندازی کسب و کار با استفاده از دفتر کار مجازی علاوه بر مقرون به صرفه بودن، امن هم هست؟ آیا امکان کلاهبرداری با کمک این سرویس وجود ندارد؟ در این مقاله توضیح می‌دهیم که به چه دلیل امنیت دفتر کار مجازی معتبر نه تنها بیشتر است، بلکه با تدابیری که ما در «دفتر شما» اندیشیده ایم، امکان هر گونه سوء استفاده از این سرویس هم تقریباً صفر است.

چه کسانی از خدمات دفتر کار مجازی استفاده می‌کنند؟

امنیت دفتر کار مجازی

با خدمات دفتر کار مجازی «دفتر شما» گویی همواره یک دفتر کار همراه شماست.

مشتریان اصلی خدمات دفتر کار مجازی، از جمله تلفن گویا و منشی مجازی، استارتاپ ها، صاحبان کسب و کارهای کوچک، خانگی و نوپا هستند. راهکار مجازی «دفتر شما» مناسب کسانی است که به دلیل نداشتن شماره تلفن ثابت برای کسب و کارشان تا پیش از این با تلفن همراه خود پاسخگوی مشتریان بودند و اکنون می خواهند کسب و کار خود را توسعه دهند و حرفه ای کنند، ولی از پس هزینه بالای اجاره دفتر کار و استخدام منشی برنمی‌آیند. هر شخصی، حقیقی و حقوقی، می تواند از خدمات دفتر کار مجازی معتبر «دفتر شما» استفاده کند. ما برای تأمین امنیت دفتر کار مجازی مشتریانمان، هنگام ثبت نام از تک تک متقاضیان مدارک شناسایی مربوط به خود و کسب و کارش رادریافت می کنیم.

کاربرد شماره تلفن مجازیچرا شماره تلفن کسب و کارتان نباید شماره همراهتان باشد؟

چه مدارکی از کاربران دفتر شما گرفته می‌شود؟

برای حفظ امنیت دفتر کار مجازی «دفتر شما»، هر شخص حقوقی یا حقیقی باید پیش از خریداری سرویس موردنظر خود، اصل و کپی تمام مدارک لازم را در اختیار «دفتر شما» قرار دهد تا احتمال کلاهبرداری به صفر برسد. هر فرد حقیقی بالاتر از ۱۸سال با بارگذاری مدارک شناسایی و شخص حقوقی با بارگذاری روزنامه‌ رسمی مربوط به شرکت و مدارک شناسایی مدیران و همچنین دارندگان علامت تجاری تنها در صورت بارگذاری گواهی مربوطه از طریق پرتال می توانند اقدام به اخذ اشتراک نمایند. نقص اطلاعات و مدارک به مسدود کردن بسته توسط «دفتر شما» منجر می شود.

سرویس منشی مجازی دفتر شما

این مدارک برای افراد حقوقی شامل موارد زیر است:

• تاییدیه خط موبایل
• تاییدیه ایمیل
• کپی پشت و رو کارت ملی مدیر عامل شرکت
• کپی صفحه اول شناسنامه مدیر عامل شرکت
• کپی آگهی تاسیس و آخرین تغییرات
• نامه درخواست با مهرشرکت

امنیت دفتر کار مجازی در مقایسه با امنیت تلفن همراه

در مقایسه با موبایل، سرویس‌های دفتر کار مجازی از امنیت بسیار بیشتری برخوردارند.  طرح ساماندهی سیم کارت‌های تلفن همراه مدتی است در دستور کار نهادهای نظارتی گرفته است. رئیس پلیس فتا به تازگی از وجود حدود ۱۶۰ میلیون سیم‌کارت فعال در کشور خبر داده که از این میان ۳۰ میلیون شماره تشابه اسمی داشته یا مجهول الهویه به شمار می‌روند. اما برای گرفتن سرویس‌های دفتر کار مجازی اصل و کپی مدارک و مشخصات متقاضیان گرفته می‎شود.

امنیت دفتر کار مجازی در مقایسه با تلفن ثابت

خطوط دفتر کار مجازی مطابق مقررات مخابرات ایران به کاربر واگذار می‌شود ولی از امنیت بیشتری نسبت به خطوط تلفن ثابت معمولی برخوردار است زیرا یک لایه امنیتی هم روی خطوط ساده قرار می‌دهد. در سرویس های تلفن گویا و منشی قابلیت ضبط تمام مکالمات وجود دارد و گزارشی از تمامی مکالمات در اختیار کاربر قرار می گیرد که در وقت و هزینه شما در مقایسه با مراجعه به مخابرات و دریافت پرینت مکالمات صرفه جویی می شود.

امنیت دفتر کار مجازی

از جمله اقدامات «دفتر شما» برای بالا بردن امنیت سرویس هایش حفظ اطلاعات کاربران دستکم تا شش ماه پس از اتمام قرارداد و قطع سرویس کسب و کارهای مشکوک به کلاهبرداری است.

ممکن است یک کسب و کار از تلفن ثابت دفتر کاری که اجاره کرده استفاده کند و پس از اتمام قرارداد و یا ترک محل اجاره امکان دسترسی به آن خط نباشد، زیرا مالکیت خطوط در اختیار صاحب ملک است و در صورت سوءاستفاده پیگیری آن سخت‎‌تر می‌شود ولی در دفتر کار مجازی با ثبت تمامی مدارک و اطلاعات تماس، امکان سوءاستفاده وجود ندارد.

سیستم تلفن ثابت بر روی خطوط تلفنی مخابرات است. بنابراین برای این که یک شماره تلفن ثابت داشته باشید، باید به مخابرات بروید و درخواست بدهید تا شماره‌ای به شما واگذار شود همین روند هم در صورت بروز شکایت و یا شائبه کلاهبرداری وجود دارد. اما در سرویس دفتر کار مجازی اگر نیاز به پیگیری باشد پیچیدگی‌های اداری حذف شده و پرونده فرد شاکی سریع‌تر به جریان می‌افتد. اطلاعات خریدار سرویس هم دستکم شش ماه پس از اتمام اشتراک، قطع خدمات و یا عدم استفاده از خدمات سایت در سرورهای «دفتر شما» نگهداری خواهد شد.

قوانین و مقررات دفتر شما برای امنیت بیشتر

برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، استفاده از خدمات دفتر کار مجازی قوانین و مقرراتی سفت و سخت دارد، از جمله اینکه امکان استفاده از خدمات «دفتر شما» تنها به کاربری محدود می شود که سرویس را خریداری کرده است و کاربر نمی تواند آن را به صورت جزیی یا کلی و به هر طریقی در اختیار دیگران قرار دهد. در صورت واگذاری خدمات، به سرعت و بدون هشدار این سرویس قطع می‌شود.

هرگونه فعالیت مشکوک به نقض قانون، به صلاحدید «دفتر شما»، موجب قطع عرضه خدمات موردی و یا کلی همراه با فسخ قرارداد شود. به علاوه، «دفتر شما» مطابق با قوانین، موظف است مراجع قانونی ذیربط را در این باره آگاه سازد. مطابق با قوانین، در صورت پاسخگو نبودن کاربر به شکایات مخاطبینش، «دفتر شما» موظف است اطلاعات تماس کاربر را جهت پیگیری های قضایی در اختیار مخاطب قرار دهد.

بیشتر بخوانید: متن کامل قوانین و مقررات استفاده از خدمات دفتر کار مجازی شما

«دفتر شما» چه مجوزها و حامیانی دارد؟

مجوزها و حامیان نشان دهنده اعتبار یک شرکت است. شرکت عزم داده پردازان با نام تجاری «دفتر شما» یک شرکت دانش بنیان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات است که خدمات دفتر کار مجازی به مشتریان عرضهمی‌کند، این شرکت به شماره ثبت ۲۲۴۳۹۸ از شورای عالی انفورماتیک مجوز دارد. برند «دفتر شما» برندی خوشنام با بیش از پنج سال تجربه در عرضه خدمات دفتر کار مجازی است. »دفتر شما» با دریافت مجوزها، تاییدیه ها و امضای تفاهم نامه های مختلف سعی در عرضه بالاترین کیفیت خدمات ارتباطی دفتر کار مجازی و ترویج فرهنگ دورکاری دارد. برخی از این گواهینامه ها عبارتند از:

• مجوز فعالیت به شماره ۲۱۰۱۱۶۱۲ توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران
• گواهی نامه ثبت علامت «دفتر شما» به شماره ۲۰۷۳۳۰ توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
• حمایت و پشتیبانی از فعالیت «دفتر شما» به شماره ۹۴۸۰۸/۲ توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
• سند تفاهم نامه همکاری به شماره ۱۹۵۰۰۷/۱۸۰ توسط پارک علم و فناوری
• مجوز فعالیت فروشگاه های الکترونیکی به نام اعتماد الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت معدن و تجارت.

اگر پرسش یا ابهامی در زمینه امنیت دفتر کار مجازی و خدمات «دفتر شما» دارید، در بخش «دیدگاه شما» با ما در میان بگذارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت «دفتر شما» مراجعه کنید و یا با شماره ۲۸۴۲۰۱-۰۲۱ تماس بگیرید.