امکانات دفترشما

امکانات دفتر شما

«دفتر شما» یک دفتر کار مجازی است. با خریداری سرویس های متنوع ما دیگر نیازی به اجاره دفتر کار و استخدام منشی ندارید. در یک جمله، کار ما انجام امور دفتری شما (پاسخگویی به تماسها، دریافت و ارسال فکس و ایمیل) از راه دور است.
خدمات «دفتر شما» به طور کلی به دو بخش تلفن گویا و منشی تقسیم بندی می شود که هر یک دارای امکانات متعددی هستند. در ادامه با این امکانات آشنا می شوید:

شماره تلفن های اختصاصی برای شما و با انتخاب شما در شهر تهران با پیش شماره ۲
با خرید هر یک از بسته های تلفن گویا و منشی مجازی ما یک خط تلفن ثابت با پیش شماره ۲۸۴۲ به انتخاب خودتان به صورت آنی به شما واگذار می شود. چهار رقم اول ثابت است و می توانید چهار رقم آخر را برای شماره اختصاصی خود انتخاب کنید. «دفتر شما» همچنین خطوط تلفن ۸ رقمی رند، ۶ رقمی و ۵ رقمی نیز عرضه می کند. تمامی این خطوط بر بستر دیجیتال مخابرات هستند.
خط تلفن اضافه
می توانید در صورت نیاز به هر تعداد که می خواهید خط تلفن به بسته های خود اضافه کنید.
شماره فکس اختصاصی
با خرید هر یک از بسته های تلفن گویا و منشی مجازی یک شماره فکس اختصاصی نیز برای دریافت و ارسال فکس به شما واگذار می شود. در بسته های تلفن گویا دریافت فکسها از طریق Email و در بسته های منشی توسط کادر حرفه ای «دفتر شما» صورت می گیرد.
تلفن گویای ۲۴ ساعته (IVR) برای تمامی روزهای هفته طبق برنامه ریزی زمانی شما
با خرید سرویس تلفن گویای « دفتر شما» در کمترین زمان دارای سیستم تلفن گویا می شوید. شما می توانید داخلی های متعددی برای تلفن گویای خود تعریف کنید تا تماس گیرنده بسته به نوع کاری که دارد به تلفن ثابت یا همراه شما یا همکارانتان وصل شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از این سرویس به اینجا بروید.
منشی اختصاصی برای پاسخگویی تلفن های شما به نام شخص یا شرکت شما
تمامی منشی های «دفترشما» کاملاً حرفه ای، آموزش دیده و دارای روابط عمومی قوی هستند. با خریداری سرویس منشی مجازی، منشی های ما در «دفترشما» تماسهای شما را به نام شخص، کسب و کار و شرکت خود شما، و با هر پیام خوشامدگویی که مدنظر شما باشد پاسخ می دهند. تماسها همگی ثبت و ضبط می شوند و به صورت گزارش به ایمیل شما ارسال می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد این سرویس به اینجا بروید.
نرم افزار پیشرفته برای پاسخ دادن به تماسهای شما
«دفترشما» نرم افزاری را مخصوص پاسخ دادن به مشتریان شما طراحی و پیاده سازی کرده است. به این صورت که در هنگام اتصال تماس، اطلاعات مورد نظر در پنجره ای به منشی نمایش داده می شود و منشی طبق اطلاعاتی که خود شما در اختیار ما قرار داده اید به سوالات و درخواست های مخاطبان شما رسیدگی می کند و به شما اطلاع می دهد. بر خلاف رقبای ما که دارای چنین نرم افزار و سخت افزاری نیستند، ما در «دفتر شما» با طراحی این نرم افزار قادریم همیشه کیفیت کارمان را در سطح مطلوب حفظ کنیم و ارتقا دهیم.
پیگیری و گزارش تمامی ایمیلها، فکس ها و تلفن های شما
شما می توانید تمامی کارهای دفتری خود را به منشی اختصاصی خود در «دفتر شما» واگذار کنید. چک کردن ایمیل ها، بررسی فکس های شما، ثبت سفارش و پاسخ به پرسشهای متدوالِ تماس گیرندگان درباره کسب و کار شما از جمله خدمات منشی «دفتر شما» است.
فروارد کردن تماسها بر اساس زمانبندی شما
بسته به محل و زمان حضور خود و یا همکارانتان، می توانید تعدادی شماره تلفن (ثابت و همراه) در اختیار کارشناسان ما در «دفترشما» قرار دهید . بنابراین، منشی شما در هر لحظه تماسهایتان را بر اساس جدول زمانبندی شما وصل می کند. با این برنامه ریزی، «دفترشما» هیچ گاه بی موقع وقت شما را نمی گیرد. باز هم اگر قادر به پاسخگویی تماس وصل شده نباشید، تماس به صندوق صوتی اختصاصی تان وصل و پیغام تماس گیرنده به ایمیل شما ارسال می شود.
دسترسی به صندوق صوتی از طریق تلفن یا اینترنت
«دفتر شما» با ایجاد صندوق صوتی این قابلیت را برای شما ایجاد کرده که هیچ تماس مهمی را از دست ندهید. حال به ۲ روش می توانید پیغامهای صوتی خود را چک کنید:

  1. با تلفن ثابت یا موبایل با رمز و کد اختصاص یافته به شما می توانید پیامهای جدید و قدیمی خود را چک کنید.
  2. یک نسخه از پیام صوتی تان به صورت فایل صوتی به ایمیلتان ارسال می شود
پنل پیامک
با خریداری یکی از بسته های تلفن گویا یا منشی می توانید این سرویس را نیز فعال کنید و اقدام به ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی کنید.
سرویس میزبانی سانترال (Hosted VOIP)
با این سرویس که به زودی در «دفترشما» راه اندازی می شود، می توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه های سنگین خریداری سانترالهای گوناگون و با استفاده از سرورهای ابری «دفترشما» سانترال داخلی مجموعه خود را راه‌اندازی کنید. این سرویس علاوه بر تمامی خدمات پیشرفته سانترال به شما این امکان را می‌دهد که با دفاتر خود و یا پرسنل دورکار خود همیشه از طریق تلفن، موبایل و یا کامپیوتر از طریق اینترنت (ویپ) در تماس باشید.
مرکز تماس
چنانچه حجم تماسهای کسب و کار شما چه به صورت دائمی و چه به صورت فصلی بسیار بالا (بیش از ۴۰۰ تماس در ماه) باشد، می توانید سرویس مرکز تماس را خریداری کنید تا چند کارشناس به طور همزمان تماسهای شما را مدیریت کنند. برای دریافت مشاوره در این زمینه را پر کنید. سپس کارشناسان ما با شما تماس می گیرند تا، بسته به نیازهای کسب و کارتان، سناریوی منحصر بفرد شما را طراحی و اجرا کنند.
از جمله امکانات بسیار متنوع مرکز تماس می توان به گرفتن سفارش تلفنی، پشتیبانی فعال، اجرای طرح های نظرسنجی و چت آنلاین اشاره کرد. برای آگاهی کامل از جزئیات این سرویس به اینجا بروید.