کسب و کار جدید

ایده های عالی برای راه اندازی کسب و کار کوچک

«دفتر شما» دفتر کار مجازی, کسب و کار 3 Comments

آیا همیشه آرزو داشته‌اید شما هم صاحب کسب و کار خود باشید؟ برای راه اندازی کسب و کار جدید در قدم نخست به ایده کاربردی (و سپس کار و تلاش) نیاز دارید. اگر فکر می‌کنید دیگر وقتش رسیده از کارمند به کارآفرین تحول پیدا کنید اما مطمئن نیستید دقیقاً در چه زمینه‌ای کسب و کار جدید خود را راه‌اندازی کنید، ما گزینه‌های خوبی برای شما در چنته داریم:

سرویس تلفن گویا دفتر شما

نگهداری از کودکان

در برخی کشورها، برای راه‌اندازی مرکز نگهداری از کودکان مدرک خاصی موردنیاز نیست، به شرطی که کودکان از تعداد خاصی کم‌تر باشند. این روزها که والدین بیش از پیش مجبور به کار بیرون از منزل هستند، راه‌اندازی یک مرکز نگهداری از کودکان می‌تواند راه بسیار خوبی برای شروع کسب و کاری خانگی باشد. اگر خودتان نیز فرزند کوچک دارید، این گزینه امکان مناسبی برای شماست.

خدمات انجام امور روزانه

کسب و کار جدید

رکود اقتصادی به شکل‌های گوناگونی افراد را پرمشغله‌تر از همیشه کرده است. وقتی مجبور باشید ساعات طولانی کار کنید، به جای بیرون غذا خوردن غذایتان را خودتان بپزید و مسئولیت‌های گوناگونی را همزمان مدیریت کنید، خیلی از کارها انجام‌نشده باقی می‌ماند. بنابراین شکافی وجود دارد که شما می‌توانید با پر کردن آن شکاف برای خود درآمدزایی کنید. برای عرضه خدمات انجام کارهای روزمره (همچون دادن لباس‌ها به خشکشویی، خرید و غیره) فقط به یک خودرو یا موتور و یک شماره تلفن نیاز دارید. (اکنون با خدمات “دفترشما» می توانید شماره تلفن ثابتی داشته باشید که از هر کجا بر روی تلفن همراهتان قابل دسترسی است!)

کسب و کار جدید خود را در ابعاد کوچک آغاز کنید. اگر کارتان خوب باشد، به صورت دهان به دهان شهرت و مشتریان جدید کسب می‌کنید.

خدمات کامپیوتری

از دانش فنی در زمینه فنآوری برخوردارید؟ این روزها با رواج تبلت‌ها، گوشی‌های هوشمند و لپ تاپ‌ها کم‌تر خانواده‌ای هست که اعضایش از این محصولات بهره‌مند نباشند. در نتیجه، فرصت‌های بسیاری نیز برای عرضه خدمات شخصی کامپیوتری همچون نصبت آنتی ویروس، دانلود نرم‌افزار و نصب پرینتر مهیا شده است. در کنار آن نیز می‌توانید خدمات آموزشی در محل نیز به مشتریان خود عرضه کنید.

بازیافت

لپ تاپ کارکرده شما گنجی پنهانی است. فولاد، مس و دیگر اجزا و قطعات کامپیوتر همگی بسیار ارزشمندند، اما افراد عادی معمولاً نمی‌دانند کجا و چگونه این قبیل لوازم خود را بازیافت کنند. با تبلیغِ محلیِ مناسب و یک وانت می‌توانید کسب و کار خود را شروع کنید. می‌توانید لوازم بلااستفاده را از صاحبانشان خریداری کنید یا صرفاً قطعات فلزی، الکترونیکی، کارتریج‌ها و دیگر مواد قابل بازیافت را از وسایلشان جدا کنید. با این کار هم کسب درآمد می‌کنید و هم در حق محیط زیست، لطف.

خدمات حسابداری

کسب و کار جدیددر شرایط اقتصادی نابسامان کنونی، بسیاری از شرکت‌ها با تعدیل نیرو سعی می‌کنند هزینه‌های خود را پایین بیاورند. اما هیچ کسب و کاری نمی‌تواند بدون یک حسابدار دوام آورد. لزوماً نیازی به استخدام حسابدار نیز نیست.

کافی است از تجربه لازم در زمینه حسابداری و امور مالی برخوردار باشد تا بتوانید به کسب و کارهای گوناگون خدمات حسابداری از راه دور ارائه دهید. و چون مدیریت زمانتان دست خودتان است، می‌توانید همزمان به چند شرکت خدمات ارائه دهید و درآمد خود را بالا ببرید.

کلام آخر

گاهی اوقات راه اندازی کسب و کار با اجرای یک ایده بسیار ساده میسر است. لازم نیست شما کار عجیب و غریبی بکنید تا بتوانید کسب و کار خود را داشته باشید. اجرای صحیح هر ایده‌ ای می تواند برگ برنده شما باشد. مهم آن است که خود را به بازار هدفتان بشناسانید و به قول معروف مشتریان را در هوا بقاپید! در این مسیر پس از مدتی به یک دستیار نیاز خواهید داشت. شما می توانید با ماهی ۶۹ هزار تومان یک دستیار باتجربه برای مدیریت تماسهایتان از راه دور داشته باشید.

 از پتانسیل شبکه های اجتماعی غافل نشوید! شبکه های اجتماعی را به ویترین کسب و کارتان تبدیل کنید و با پشتکار و عرضه خدمات باکیفیت مشتریان خود را بیشتر و بیشتر کنید.

برگرفته از   businessnewsdaily.com

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

Comments 3

  1. Pingback: چگونه تمرکز کنیم؟ از زبان کار آفرینان جوان

  2. Pingback: ایده‌‌ها را کپی نکنید! آن‌ها را تصرف کنید! | دفترشما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.