به این ۳ دلیل ایده‌‌ها را کپی نکنید… بلکه بدزدید!

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت 2 Comments

به این ۳ دلیل ایده‌‌ها را کپی نکنید… بلکه بدزدید!

به نظرتان خلاقیت کمی دارید؟ برایتان سخت است که به ایده‌‌هایی برسید که بقیه تا کنون به فکرشان هم خطور نکرده؟ کپی ایده دیگران را از فکرتان بیرون کنید. به جایش، ایده‌ های بقیه را بدزدید، و طوری آن‌ها را کنار هم قرار دهید که فقط خودتان قادر به انجام آن باشید. بدین ترتیب ایده را برای خودتان بکنید.

خیلیها می‌گویند در دنیا هیچ‌چیز کاملاً جدید نیست، بلکه تلفیقی دوباره از ایده‌های قبلی یا موجود است. در حقیقت چیزی که جدید است شیوه تلفیق و کنار هم قرار گرفتن آن ایده‌‌هاست و این نکته‌ایست که چیزها را نو و خاص می‌کند.

کاربرد شماره تلفن مجازی۷ عادت افراد موفق که با انجامشان شما نیز موفق می‌شوید!

به قول جیم جارموش کارگردان آمریکایی:

«هیچ‌چیز اصالت ندارد. ایده‌ها را از هر کجا  که قوه تجسم یا خیال شما را به کار می اندازد بقاپید. فیلم‌های قدیمی، فیلم‌های جدید، موزیک، کتاب،  نقاشی، عکس، شعر، رویا، مکالمات تصادفی، بناها، علائم شهری، درخت‌ها، ابرها، نور و سایه‌ها می‌توانند الهام‌بخش باشند. فقط چیزهایی را برای دزدیدن پیدا کنید که مستقیماً روی روح و ذهن شما تاثیر می‌گذارد.»

اگر این کار را انجام دهید، کارتان (و سرقت‌تان!) اصالت می‌گیرد. ارزش اصالت قابل‌محاسبه نیست. و از این‌که قاپیدن خود را پنهان کنید نهراسید. در حقیقت لازم است آن را جشن بگیرید.

و یا به قول ژان‌لوک گدار، موضوع این نیست که ایده‌ها را ازکجا می‌آورید، بلکه اصل قضیه این است که آن‌ها را به کجا می‌برید.”

کاربرد شماره تلفن مجازیبرای کسب و کار جدید خود خط تلفن ثابت بگیرید!

[us_testimonial author=”جیم جارموش” company=”” img=”20916″]هیچ‌چیز اصالت ندارد. ایده‌ها را از هر کجا که قوه تجسم شما را به کار می اندازد بقاپید. [/us_testimonial][us_testimonial author=”ژان لوک گدار” company=”” img=”20918″]مهم نیست ایده‌ها را ازکجا می‌آورید، مهم این است که آن‌ها را به کجا می‌برید[/us_testimonial]

استیو جابز در یک مصاحبه، در مورد چیزی صحبت می‌کند که ظاهراً همه ما آن را دست‌کم می‌گیریم:

درگیری با کارها، افکار و زمینه‌های کاملاً مختلف برای رسیدن به نتایج کاملاً متفاوت در مورد یک چالش. اغلب به نگرش‌های قبلی‌مان بر‌می‌گردیم و به افرادی که در این زمینه‌ها اطلاعات کافی دارند و به سراغ متخصصان می‌رویم. مشکل اینجاست که متخصصان بیشتر اوقات آن قدر در «متخصص بودن»شان فرو می‌روند که فقط به بدیهیات می‌اندیشند، و اصلاً به چیزی فراتر از آن فکر هم نمی‌کنند.

کاربرد شماره تلفن مجازیافراد موفق در ۲۵ سالگی چکار می‌کردند؟

متخصصین معمولاً آن قدر در مورد یک موضوع اطلاعات دارند که دیگر نمی‌توانند تفکر خلاقانه باز داشته باشند. بنابراین وقتی شما غیر‌متخصصین را وارد کار می‌کنید و از آن‌ها و فرآیندهای فکری و تخصص کاملاً غیر‌مرتبط آن‌ها ایده می‌قاپید، معجزه اصلی اتفاق می‌افتد. تفکر متعالی معمولاً در مرزها و حواشی فعالیت اصلی‌ای که در حال انجام است اتفاق می‌افتد.

از صنعت تخصصی خودتان فاصله بگیرید، کمی قدم بزنید تا به جای دیگری، جایی که اصلاً انتظارش را نداشته‌اید برسید. از ایده‌هایی که باعث شوند روال روزانه خود را مورد بازنگری قرار دهید الهام بگیرید. آن‌ها را با هم ترکیب کنید و از این‌که تفکر تازه چطور ذهنتان را تسخیر می‌کند متعجب شوید.

برای یک روز هم که شده در نقش یک هنرمند بوده و از این جمله پیکاسو استفاده کنید که می‌گوید: «هنرمندان خوب کپی می‌کنند، ولی هنرمندان عالی سرقت!»

[us_testimonial author=”پابلو پیکاسو” company=”نقاش اسپانیایی و بنیانگذار سبک کوبیسم” img=”20919″]هنرمندان خوب کپی می‌کنند. ولی هنرمندان عالی سرقت می‌کنند![/us_testimonial]
[تعداد: 1    میانگین: 1/5]

Comments 2

  1. Pingback: راز افزایش فروش کالا یا سرویسی جدید | دفترشما

  2. سلام عالی بود .در واقع من زیاد طرح برای درب آسانسور دادم ولی متاسفانه سریع کپی شده .البته اونقدر در تبلیغ قوی بودیم که این کار همکاران به ضررشون تموم شده وبه نفع ما چون دیگه برای بار چهارم همه شاهد پیشرو بودن ما در امر تولید درب بودن برندمون هم رکورد زده و به ۱۲ شرکت ریده با تشابه زیاد باورتون نمیشه حتی پسر عمه من رفته فامیلیشو تعییر داده و کیوان گذاشته یعنی فامیلی مادرش رو ‌.باز این موضوع به نفع ماست چون بعد از تبلیغاتی که انجام میدن مشتری فکر میکنه ما تبلیغ کردیم .
    فکر نمیکنم در دنیا دیگه ملتی مثل ما پدیدار بشه
    سپاس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.