درآمدزایی در خانه

ایده های درآمدزایی در خانه با کمتر از ۱ میلیون تومان (بخش دوم)

«دفتر شما» دفتر کار مجازی, کسب و کار 4 Comments

درآمدزایی در خانه با سرمایه کمتر از ۱ میلیون تومان برای همه وسوسه برانگیز است، به خصوص خانمهای متأهل، و باز به خصوص خانمهای بچه دار . ساعت کاری منعطف، آرامش حضور در خانه، نظارت بیشتر روی امور منزل و بچه ها، امکان درآمدزایی و رسیدگی به امور خانه به طور همزمان و ریسک پایین به دلیل سرمایه گذاری کم مواردی هستند که در لحظه نگارش به ذهنم می رسند.

بسیاری از خانمها به دلیل دردسرها و خستگی های کار بیرون از منزل به کل عطای کسب درآمد را به لقایش می بخشند. کافی است بعدازظهرها که ادارات تعطیل می شوند سوار اتوبوس یا مترو شوید تا چهره های خسته و بی رنگ و روی خانمهایی را ببینید که تا پایشان به خانه برسد بدون فرصتی برای استراحت به فکر شام باشند و مرتب کردن خانه.

درآمدزایی در خانه

بسیاری از مادران شاغل مجبورند هر روز از کودک دلبندشان جدا شوند و به سر کار بروند.

 

اگر اهل پیگیری اخبار کسب و کار یا اهل حضور در شبکه های اجتماعی باشید، حتماً متوجه شده اید که بازار کسب و کار خانگی و درآمدزایی در خانه دوباره داغ شده است. می گویم دوباره، چون دستکم تا صد سال پیش که کسب و کار شکل مدرن و امروزی به خود نگرفته بود، افراد، چه مرد و چه زن، اغلب در محیط زندگی خود کسب درآمد می کردند و به ندرت کسی برای کار مسافتی طولانی را طی می کرد.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

۱۰ ایده برای درآمدزایی در خانه با سرمایه کم

این روزها نیز با تلفیق دنیای مجازی و واقعی و کمرنگ شدن مرز بین این دو، مردم به راه اندازی کسب و کار خانگی تمایل نشان می دهند. دلایلش نیز ناگفته پیداست.در این مقاله می خواهم ۵ ایده کسب و کار خانگی به شما بدهم که می توانید با کمترین هزینه در منزل خود راه اندازی کنید.

کاربرد شماره تلفن مجازیایده های درآمدزایی در خانه با کمتر از ۱ میلیون تومان (بخش اول)

۶. نویسندگی کتاب کودک

این ایده به خصوص به درد مادرانی می خورد که خود کودک دارند و می دانند چه موضوعاتی برای بچه ها سرگرم کننده است. اگر به نویسندگی علاقه دارید و از ذهن خلاقی هم برخوردارید، یک قلم و کاغذ بردارید و یا کامپیوتر خود را روشن کنید و شغل جدیدتان را شروع کنید.

درآمدزایی در خانه

به خاطر داشته باشید که برای درآمدزایی از این ایده باید هم به کارتان علاقمند باشید و هم عجول نباشید. وقتی نگارش داستانها را به پایان رسانیدید، پیشنهاد می کنیم با یک روانشناس کودک نیز مشورت کنید و کارهای خود را برای بازنگری از نظر تربیتی به او بسپارید.

در مرحله آخر، به سراغ یک ناشر کتابهای کودکان بروید و کار خود را نشان دهید. شاید ناشر اول و ناشر دوم رغبتی به انتشار کتاب شما نشان ندهند و در نهایت با ناشر دهم قرارداد ببندید. به هیچ وجه ناامید نشوید، اما حتماً علت بی رغبتی آنها را جویا شوید. هر چه نباشد آنها چند پیراهن بیشتر از شما در این زمینه پاره کرده اند و توصیه هایشان می تواند مفید باشد.

۷. آموزش صنایع دستی

این بار باز می خواهیم از ذوق و هنر شما به کسب درآمد برسیم، اما نه صرفاً با فروش محصولات خود. این بار می خواهیم صنایع دستی را به مشتاقان بیاموزیم. برای این کار می توانید بلاگ یا کانال راه اندازی کنید و از تبلیغات کسب درآمد کنید. همچنین می توانید ویدیویی آموزشی دقیق و جز به جزئی تهیه کنید و ویدیوهای خود را به فروش برسانید.

برای ترغیب مشتاقان به خرید ویدیو می توانید چند مرحله نخست از درست کردن صنایع دستی مربوطه را رایگان در اختیار مخاطبان قرار دهید. اما ویدیوهای مراحل پیشرفته تر را در ازای مبلغی در اختیارشان قرار دهید. اگر تمایل به تولید و فروش محصول نیز دارید، این روش تبلیغ بسیار خوبی برای محصولاتتان نیز هست.

کاربرد شماره تلفن مجازیموفقیت کسب و کار خانگی خود را با این ترفندها تضمین کنید.

۸. عکاسی پرتره

این روزها برخی از افراد حاضرند برای گرفتن عکس پروفایل شبکه های اجتماعی خود هزینه زیادی کنند تا عکسشان لایک خورتر باشد! می توانید برای شروع، با حضور در مراسم ساده تولد اطرافیان، عکاسی مراسم را نیز کم کم بیاموزید.

درآمدزایی در خانهاین ایده در صورتی با هزینه کمتر از یک میلیون تومان قابل اجراست که شما از قبل دوربین مناسب داشته باشید. افراد زیادی را می شناسم که دوربین های حرفه ای خریداری کرده اند و هیچ استفاده حرفه ای از آن نمی کنند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، و یا یکی از نزدیکانتان دوربین نسبتاً حرفه ای دارد، می توانید از این ایده ساده به درآمد قابل توجهی برسید.

البته باز هم علاقه و ذوق و خلاقیت در اجرای این ایده دخیل است. اگر امکان مالی حضور در کلاسهای عکاسی را دارید، توصیه می کنیم دستکم برای یادگیری اصول اولیه این هنر دوره ای را بگذرانید. با یادگیری اصول اولیه و پشتکار، می توانید نکته های ریز و حرفه ای تر را از عکاسان حرفه ای که تجربه های خود را در اینترنت به اشتراک می گذارند بیاموزید.

سرویس منشی مجازی دفتر شما

۹. برنامه ریزی مراسم

این ایده خود می تواند بسته به علاقه و میزان ارتباطات و تجربه شما به دسته های مختلف تقسیم بندی شود: مراسم تولد، حنابندان، عروسی، و حتی عزا! بهتر است نخست حیطه کاری خود را مشخص کنید و بعد ارتباطات خود را در این زمینه گسترش دهید. شاید حتی لازم باشد گروه هدف خود را تنها به طبقه خاصی از جامعه محدود کنید.

کاربرد شماره تلفن مجازیچگونه بدون اجاره دفتر کار به کسب و کار خانگی ام وجهه حرفه ای بدهم؟

از آنجا که این نوع از کسب و کار در ایران جدید است و بازاری نسبتاً بکر دارد، باید بدانید چطور مشتریان بالقوه را مجاب کنید که مراسم خود را به شما بسپارند. باز هم کار را از مراسم تولد اعضای خانواده و فامیل خود شروع کنید، اما این بار یک درجه حرفه ای تر. ببینید از چه قنادیهایی می توانید کیک و شیرینی خوب و با قیمت مناسب، از کجا لوازم تزئینی، از کجا میز و صندلی و غیره را تهیه کنید. شاید لازم باشد در چند مراسم اول بیشتر به دنبال کسب و تجربه باشید تا کسب درآمد.

۱۰. طراحی گرافیک

فارغ التحصیلان زیادی را دیده ام که در این رشته درس خوانده اند اما از این رشته درآمد کسب نمی کنند. اگر در این رشته درس خوانده اید، یا فکر می کنید آدم خلاق و باذوقی هستید که با گذراندن یکی دو دوره طراحی می توانید مهارت لازم را کسب کنید، همین الان کار خود را شروع کنید. برای معرفی خود به جامعه هدف، نیاز به تبلیغات خوب و مؤثر در شبکه های اجتماعی دارید. چند طرح نمونه و آماده داشته باشید تا با تماس اولین مشتری دستتان خالی نباشد.

کاربرد شماره تلفن مجازیگرافیست ها می توانند با این سرویس از خانه به صورت حرفه ای کار کنند!

درمورد طراحی های چاپی، مانند کارت ویزیت و تراکت، در مراحل بعد نیز باید با چاپخانه ها وارد ارتباط شوید و کار چاپ را نیز برعهده بگیرید و علاوه بر طراحی، واسط میان چاپخانه و مشتری شوید.

خوشحال می شویم اگر شما هم تجربه ها و ایده های خود را درمورد درآمدزایی در خانه در بخش «دیدگاه شما» با ما درمیان بگذارید.