هفت ایده شروع کار در سال ۲۰۱۹

«دفتر شما» دسته‌بندی نشده Leave a Comment

سرعت تغییرات سبک زندگی، فناوری، ارتباطات و امکانات باعث شده بسیاری از شغل ها جایگاه یا ماهیت خود را از دست داده و برعکس شغل‌های جدیدی به وجود آید یا طرفداران بیشتری پیدا می‌کنند. در این متن به بررسی هفت ایده از ایده های شروع کار سال ۲۰۱۹ می‌پردازیم.

 

 

۱- تهیه و تحویل بسته های مواد اولیه

بسته های آماده مواد اولیه روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. زیرا افراد روز به روز سرشان شلوغ تر می‌شود و فرصت کمتری برای تهیه غذای خانگی دارند. پیش بینی می‌شود این صنعت تا یک سال آینده رشد فزاینده‌ای داشته باشد.

برای راه اندازی کسب و کار تهیه بسته های مواد اولیه می‌توانید وبسایتی با دستورهای تهیه غذای متنوع راه بیندازید تا مشتریان با انتخاب دستور دلخواه خود، اقدام به سفارش بسته مواد اولیه آن بکنند و شما در تاریخ و ساعت مقرر بسته  را به آنها تحویل دهید.

۲- واقعیت مجازی

واقعیت مجازی گام بلندی در جهت ایجاد یک تجربه حسی واقع گرایانه برای کاربران است. فروشندگان سخت افزار و نرم افزار به شکل بی سابقه ای در تلاشند تا محصولات VR جدید به بازار عرضه کنند. به نقل از statistica، تا سال ۲۰۲۰ اندازه بازار VR به ۴۰ میلیارد دلار می‌رسد.

کاربردهای بالقوه واقعیت مجازی چه در کسب و کار و چه برای اوقات فراغت در عمل بی حد و مرز است. از جمله:

فیلمهای سه بعدی: تماشای فیلم به صورت ۳۶۰ درجه

سرویس تلفن گویا دفتر شما

۳-بازاریابی املاک

 تصور کنید هنگام جستجو برای خانه بتوانید به صورت VR وارد خانه تبلیغ شده بشوید و در آن دوری بزنید، بی آن که مجبور باشید از پشت میز کارتان بلند شوید.

بازی: واقعیت مجازی در حال ایجاد انقلابی در صنعت بازیسازی است. اتاق فرارهای VR ( که گروهی دور هم جمع می شوند تا به صورت واقعیت مجازی دسته جمعی معماهایی را حل کنند و خود را از اتاقی که در آن محبوس هستند نجات دهند) نیز رشد بی سابقه را تجربه می کنند. اگر عاشق حوزه فناوری هستید، واقعیت مجازی می تواند فرصت شغلی مناسبی برای شما باشد.

  • برگزاری رویداد: از این صنعت می‌توان برای برگزاری رویدادهای جمعی استفاده کرد.
  • آموزش: واقعیت مجازی به رویدادهای آموزشی و کلاسهای آنلاین رنگ و بوی دیگری می‌بخشد. بسیاری از کسب و کارها حتی در حال راه اندازی برنامه‌های آموزش رانندگی با استفاده از VR هستند.
  • مراقبه: واقعیت مجازی ابزاری عالی برای مراقبه شخصی سازی شده است.

۴-بازسازی منزل

اگر ساخت و ساز و تعمیرات در خونتان است شاید بتوانید از این ایده شروع کار برای راه اندازی کسب و کار جدید خود استفاده کنید.

به خصوص در ایران، چون هنوز این حرفه به این شکل جا نیفتاده است، بازار دست نخورده‌ای وجود دارد. همچنین به دلیل بالا رفتن هزینه‌های ساخت و ساز، بسیاری از افرادی که قصد داشتند به اصلاح ملک خود را بکوبند و بسازند از تصمیم خود منصرف شده‌اند و به جایش اقدام به بازسازی کرده‌اند.

برای این که از این ایده شروع کار بهترین استفاده را ببرید، باید:

  • تجربه کافی در زمینه ساخت و ساز و تخصص دستکم در یکی از شاخه‌های آن داشته باشید.
  • در داخل این صنعت از ارتباطات خوبی برخوردار باشید تا اگر زمانی به یک پیمانکار دیگر (مانند آرشیتکت، برقکار، لوله کش، کاشی کار و غیره) نیاز پیدا کردید، مجبور نباشید به سراغ افرادی بروید که هیچ شناختی از کارشان ندارید.
  • دانش به‌روز درباره مقررات بومی ساخت و ساز و اصول ایمنی.
  • مجوزهای موردنیاز در ناحیه خود.

۵-فروش، خدمات و اجاره دوچرخه

با توجه به مزایای سلامتی و زیست محیطی دوچرخه، جای تعجب ندارد که این کسب و کار بار دیگر به زندگی ما راه پیدا کرده است. در امریکا دوچرخه سواری به دومین فعالیت محبوب در فضای باز تبدیل شده است. درست است که در ایران مقاومت زیادی نسبت به استفاده از دوچرخه وجود  دارد، اما تا چند وقت دیگر، شهروندان ناگزیر خواهند بود که به این گزینه روش خوش نشان دهند، به خصوص شهروندان شهرهای کوچکتر.

۶-خدمات مراقبت از سالمندان

با بالا رفتن سن جامعه ایران، تغییرات فرهنگی و تغییر شرایط زندگی افراد خدمات مراقبت از سالمندان در حال تبدیل شدن به یکی از فرصتهای شغلی پرطرفدار است. سالمندان بسیاری هستند که از یک سو توان رسیدگی به امور شخصی و منزل خود را ندارند، و از سوی دیگر به دلیل مشغله زیاد فرزندانشان نمی‌توانند از آنها کمک بگیرند. واقعیت تلخی است که می‌تواند برای عده‌ای به ایده شروع کار تبدیل شود تا زندگی برای این عزیزان نیز آسان تر شود.

۷-دکه های فروش قهوه و چای

شاید راه اندازی کافه یا کافی شاپ به مرز اشباع رسیده باشد، اما گزینه مشابه دیگری نیز وجود دارد که هم زیر بار هزینه های راه اندازی کافه نروید و هم مشتریان خود را داشته باشد.

اگر بتوانید در محلی پر رفت و آمد (به خصوص با دانشجویان زیاد)، اقدام به فروش قهوه، چای و در کل نوشیدنیهای بیرون بر کنید، احتمال اینکه بتوانید در این میدان رقابت بمانید و موفق باشید زیاد است. البته خیلی مهم است که به قول معروف جنس خوب دست مشتری بدهید. باید در زمینه شناخت انواع قهوه و گرفتن بهترین طعم از آن تخصص و تجربه داشته باشید. خوشبختانه دوره‌های خوبی در این زمینه برگزار می‌شود که شرکت در آنها می‌تواند شروع خوبی برایتان باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.