این ۹ عادت باعث می شود از کار بیکار شوید!

این ۹ عادت باعث می شود از کار بیکار شوید!

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت Leave a Comment

درست است که تمرکز بر اهداف درازمدت، مثل افزایش حقوق، از اهمیت زیادی برخوردار است، اما اگر بیش از حد درگیر کلیات شوید، ممکن است از جزئیاتی حیاتی غافل شوید. متأسفانه یکی دو عادت بد می‌تواند تمام تلاش‌هایتان را برای پیشرفت در شغلتان بی‌اثر کند. در این جا ۹ عادتی که می‌تواند حرفه‌تان را به نابودی بکشاند آورده‌ایم:

1. بیش از حد گله کردن

ناله کردن درباره برنامه کاریتان، شکایت از تغییرات اخیر در سیاست‌های شرکت، یا غرغر کردن درباره کارهای اداری ممکن است شهرت بدی برایتان بهم بزند. کسی علاقه‌ای به معاشرت با آدم‌های منفی ندارد. به جای ناله کردن درباره این که چه چیزهایی ایراد دارد، یا فعالانه رفتار کنید و شرایط را تغییر دهید، یا نگرشتان را عوض کنید.

2. ابراز مخالفت نکردن

اگر همیشه با جریان آب حرکت کنید، شما را در نظر دیگران یک فرد دنباله‌رو جلوه می‌دهد و نه یک رهبر. نظرتان را ابراز کنید، حتی اگر با نظر رئیستان در تضاد است، اما این کار را با متانت انجام دهید. توازنی میان ابراز ایده‌های خلاقانه خود و به احترام به مافوق ایجاد کنید.

3. حرف زدن بیشتر از گوش کردن

وقتی بی‌وقفه درباره ایده‌های خودتان حرف می‌زنید و یکریز دیگران را نصحیت می کنید، به شما برچسب علامه دهر می‌زنند. زمان و انرژی خود را بیشتر صرف گوش کردن به دیگران کنید تا تربیت کردنشان.

4. بی‌توجهی به سلامتی خودتان

شب‌ها تا دیروقت کار کردن، نخوردن غذا به دلیل مشلغه و مدام بدو بدو کردن بالاخره روزی شما را زمین می‌زند. توان خود را از دست می‌دهید و عملکردتان تحت تأثیر قرار می‌گیرد. حتی اگر سرتان خیلی هم شلوغ است، زمانی را هر چند کم به سلامت جسمانیتان اختصاص دهید تا از نظر ذهنی نیز سالم بمانید.

5. توجیه اشتباهاتتان

تفاوت فاحشی بین توضیح و توجیه وجود دارد. مسئولیت افکار، احساسات و رفتارهای خود را بر عهده بگیرید. وقتی اشتباهی ازتان سر می‌زند، به جای پنهانکاری، سعی کنید از اشتباهتان درس بگیرید. بر عکس آن چه معمولاً تصور می‌شود، با این کار جایگاه و احترام بیشتری بین دیگران به دست می‌آورید.

6. برخورد نامناسب با انتقاد

وقتی دیگران بازخوردی به شما می‌دهند، با تدافعی رفتار کردن فرصت یادگیری و رشد را از خود می‌گیرید. حتی اگر با انتقاد طرف مقابل موافق نیستید، باز با اشتیاق گوش دهید. از این موقعیت بهره ببرید و پیش از آن که این بازخورد را به کل پس بزنید، ببینید آیا در آن مزیتی برای شما وجود دارید یا خیر.

7. حرف زدن پشت سر همکارانتان

چه دارید چغلی می‌کنید و چه غیبت، با منفی حرف زدن درباره همکارانتان نمی‌توانید دوست پیدا کنید. ممکن است فکر کنید درد و دل کردن با یکی از همکارانتان درباره یکی دیگر از همکاران اعصاب‌خردکنتان که ضرری ندارد. اما بد گفتن پشت سر دیگران مثل تف سربالا به خودتان برمی‌گردد. پس بهتر است به حرف قدیمی‌ها گوش کنید که می‌گفتند «اگر حرف خوبی برای گفتن نداری، سکوت کن».

8. داشتن نگرش منفی

درست است که اشاره به ایرادهای یک طرح گامی مهم در جهت کاهش ریسک به شمار می‌رود، اما وقتی همیشه بدترین سناریو را پیش‌بینی می‌کنید، روحیه هم‌تیمی‌هایتان تضعیف می‌شود. برای ایجاد توازن، هر از گاهی میان هشدارهای مضطربانه خود، نشان دهید به تصمیم‌گیری‌های رهبر تیم اعتماد دارید و آینده روشنی را برای شرکت می‌بینید.

9. اهل کار گروهی نبودن

بی‌توجهی به ایمیل‌ها، همکاری نکردن با دیگران و کم‌ارزش جلوه دادن نظراتشان تنها نمونه‌هایی از عادات افرادی است که اهل کار گروهی نیستند. تحقیقات نشان می‌دهد که تطبیق دادن خود با محیط رمز موفقیت در محیط کار است. اگر به قول معروف با همکارانتان آبتان در یک جوب نمی‌رود، بهبود بخشیدن مهارت‌های اجتماعی سرمایه‌گذاری عاقلانه‌ای برای شماست.

[divider]

منبع: www.inc.com

مقالات مرتبط: ۳۰ سالتان است؟ این هفت عادت را شروع کنید.

هفت عادت انسان‌های تأثیرگذاربا این چهار عادت فردی سحرخیز شوید.

[divider]

دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.