بازدهی در کسب و کار با رعایت ساده‌ترین نکات شروع می‌شود

بازدهی در کسب و کار با رعایت ساده ترین نکات

«دفتر شما» کسب و کار

بازدهی در کسب و کار با رعایت ساده ترین نکات

شما هم با افرادی برخورد کرده‌اید که می‌گویند وقتی میزشان به هم ریخته‌ است، بهتر می‌توانند کار کنند؟ با وجود تمام استدلال‌هایی که در این باره شنیده‌ام، می‌گویم که شلختگی و کارآیی یک جا با هم جمع نمی‌شوند و نمی‌توانید با میز به هم‌ریخته به خلاقیت و بازدهی دست یابید. وقتی ایده و انگیزه‌ای به سراغ شما می‌آید، بدون شک دلتان نمی‌خواهد این فرصت را برای پیدا کردن فضایی برای پیاده‌ کردن اندیشه‌تان یا کلنجار رفتن با خرت و پرت‌های روی میزتان صرف کنید.

پنج توصیه برای داشتن محیط کاری تمیز، مرتب و پربازده را به شما پیشنهاد می‌کنم:

  1. پروتکل کاغذبازی. حتی در عصر ایمیل و فناوری دیجیتال، زمان‌هایی پیش می‌آید که روی میزتان کاغذهایی جمع می‌شود که باید به آن‌ها رسیدگی کنید. مکانی را به کاغذهای ورودی مشخص کنید. در اصل باید کازیه‌ای را برای کاغذهایتان اختصاص دهید.
  2. نظام‌مند عمل کنید. در مورد هر سند و کاغذ (و حتی ایمیل) که هر روز روی میزتان قرار می‌گیرد طبق این سیستم تصمیم بگیرید: یا فوراً آن را بایگانی کنید، یا درمورد آن اقدام لازم را انجام دهید و یا آن را دور بیندازید.
  3. نزدیکی به سطل زباله. سطل زباله ای را در نزدیکی میز کارتان قرار دهید. اگر مجبور باشید از پشت میزتان بلند شوید و به آن سر اتاق بروید، کارتان سخت می‌شود.
  1. بازدهی در کسب و کار

    خلوت کنید. خودتان را از شر وسایل اضافی خلاص کنید. هیچ کس سه منگنه و دو خط کش روی میزش نیاز ندارد. حتی بیش از دو خودکار هم لازم ندارید. وسایل اضافی را از روی میزتان به کمد منتقل کنید. اگر هم واقعاً به چیزی احتیاج داشتید، تکانی به خودتان بدهید و آن را بیاورید.

  2. تمیزکاری. پنج دقیقه آخر از زمان کاری هر روز را به تمیز کردن میزتان اختصاص دهید. کاغذها را در قسمت‌های مشخص‌شده قرار دهید، اسناد محرمانه را در کشوری میزتان بگذارید و خرده بیسکوییت‌ها را تمیز کنید. با تمیز کردن میزتان، در واقع رسماً به کارتان خاتمه می‌دهید و خودتان را برای شروعی تازه فردا صبح آماده می‌کنید.

محیط کار مرتب کمک می‌کند بازدهی‌تان افزایش یابد. از همه مهم‌تر، به جای این که کارهای جدید را روی کارهای قبلی (و احتمالاً عقب‌افتاده) تلنبار کنید، فضای کافی برای کار کردن دارید. تمیز کردن میزتان عملاً بهره‌وری‌تان را افزایش می‌دهد، چرا که می‌توانید کارهایی که باید انجام دهید را اولویت‌بندی و زمان‌بندی کنید.

منبع:www.entrepreneur.com

از تجربه های خود در زمینه نظم و احتمالاً بی نظمی محل کارتان در قسمت «دیدگاه شما» برایمان بنویسید.