با این روش ساده مهمان کاریتان را به بازگشت مشتاق کنید.

با این روش ساده مهمان کاریتان را به بازگشت مشتاق کنید.

«دفتر شما» کسب و کار Leave a Comment

وقتی مهمانی وارد دفتر کارتان می‌شود چه احساسی به او دست می‌دهد؟ استقبال گرم و برخورد مناسب می‌تواند به ایجاد تجربه‌ای مثبت و تأثیر اولیه‌ای عالی از کسب و کارتان کمک کند. می‌توانید به روش زیر خاطرجمع شوید هر کس که از در دفترتان وارد می‌شود با تجربه‌ و احساسی خوشایند نیز از آن خارج می‌شود:

سلام و احوالپرسی: سلام و احوالپرسی گرم و صمیمانه چیزی جدا از تنها مبادی آداب بودن است. کسی چه می‌داند؟ شاید میهمان شما از صبح تا آن لحظه هیچ کلام دوستانه‌ای نشنیده باشد. شاید این فرصت در اختیارتان قرار گرفته که روز یک نفر را با محبت خود دگرگون کنید. ساده‌ترین راه برای ایجاد ارتباطی واقعی و انسانی تماس چشمی و لبخند است. این کاری است که حتی وقتی هنوز مهمانتان از چارچوب در وارد نشده قادر به انجامش هستید. پس کوتاهی نکنید.

دفتر کارتان پنجره‌ای به بقیه بخش‌های محل کارتان دارد؟ اگر این گونه است، از آن استفاده کنید و به هر کسی که با او چشم در چشم شدید لبخند بزنید. این کار تمرین خوبی برای وقتی است که مهمانی واقعی برایتان می‌آید، و از آن گذشته، احساس خوبی نیز به خودتان و همکارانتان می‌دهد. نترسید از این که لبخندتان هدر رود! وقتی مشغول تلفن صحبت کردن هستید و برایتان مهمان می‌آید، مؤدبانه به او بفهمانید که چند لحظه دیگر در خدمتش خواهید بود. می‌توانید این کار را با تکان دادن دستتان با حالتی دوستانه انجام دهید. اگر هم که مشغول کاری نیستید، با مهمانتان خیلی گرم سلام و احوالپرسی کنید.

صندلی: این یکی دیگر واقعاً هیچ زحمتی ندارد! مهمانتان را دعوت به نشستن کنید. «بفرمایید بنشینید. الان به خانم فلانی میگم که تشریف آوردید.»

پذیرایی: پیش‌بینی نیازهای میهمان روشی عالی برای تحت تأثیر قرار دادن اوست. به میهمانتان نوشیدنی تعارف کنید. اگر آبسردکن دم دستتان ندارید، می‌توانید یک پارچ آب با چند لیوان روی میزتان بگذارید. اگر شرایطش را دارید، به میهمانتان چای، قهوه یا شربت تعارف کنید

روش «سلام و احوالپرسی، صندلی و پذیرایی» روشی بسیار ساده است. اما باور نمی‌کنید همین رفتارهای کوچک و محبت‌آمیز تا چه اندازه بر میهمان و کسب و کارتان تأثیرگذار است. تجربه خوشایند به معنای تکرار همکاری است. روابط دوستانه را نباید در این دوره و زمانه دستکم گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.