تاثیر طراحی داخلی محیط کار بر روی کسب و کار

تاثیر طراحی داخلی محیط کار بر روی کسب و کار

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت

تاثیر طراحی داخلی محیط کار بر روی کسب و کار

با گذشت زمان و گرایش طراحان به سمت طراحی مدرن، طراحان فضاهای اداری به سمت طراحی ساده و در عین حال مطابق با نیازهای کارکنان روی آورده اند. طراحان در پی آن اند که فضایی را طراحی کنند تا افراد به راحتی در آن کار کنند. اگر می خواهید محیط کارتان استاندارد باشد، راهکارهای زیر را به کار ببندید:

فضایی صمیمی بسازیم 

بخشی که منشی شما در آن قرار دارد بسیار مهم و قابل توجه است زیرا کسی که برای اولین بار وارد محیط کار شما می شود در ابتدا وارد این محیط شده در نتیجه این بخش  به گونه ای نشان دهنده شخصیت شما و محیط کارتان می باشد . میتوانید با رنگ آمیزی ملایم و ایجاد فضایی آرام، حس دوستی و آرامش را به مشتری خود القا کنید.

حذف دیوارها و ایجاد فضاهای باز نشان دهنده میزان رفاقت و دوستی کارکنان می باشد استفاده از دیوارهای شفاف حس همکاری را میان کارمندان افزایش میدهد و باعث میشود افراد به همدیگر کمک کنند و از یکدیگر کار یاد بگیرند.

ایجاد فضای خصوصی

با توجه به اینکه طراحی شفاف حس همکاری افراد را تقویت میکند در عین حال نیاز به وجود فضاهایی برای انجام برخی از کارها که نیازمند سکوت و تنهایی و یا برای ملاقات های خصوصی است حس میشود .بنابراین برای کارهایی حساس وجود فضای خصوصی و برای کارهای گروهی وجود فضای عمومی ضروری است.البته طراحان پیشنهاد میکنند  فضاهای خصوصی باید در جایی باشد که عوامل منحرف کننده قابل دیدن وجود نداشته باشد.

میزان فضای مورد نیاز

سرانه دفتر کار برای هر کارمند در گذشته برابر ۷۰-۷۵ متر مکعب بوده است اما امروزه این سرانه به ۴۰-۴۵ مترمکعب تقلیل یافته است این مسئله باعث شده است لوازمی مانند میز تحریر ها کوچک تر شوند و حتی برخی افراد در خانه شان میتوانند کار انجام دهند در نتیجه سبب میشود هزینه هایی مثل مصرف انرژی و حتی در برخی موارد هزینه بیمه  و نگهداری لوازم کم شود.

افزایش انعطاف پذیری فضا

تجهیزاتی  برای شرکت خود تهیه کنید که به راحتی قابلیت جا به جایی داشته باشند، برای اتصال وسایل الکترونیکی تجهیزاتی را در نظر بگیرید که راحت تر بتوانید تجهیزاتتان را به آنها وصل نمایید، اتاق هایی را برای جلسات خود با دیوارهای متحرک در نظر بگیرید که البته این دیوارها گاهی برای جلسات حساس مناسب نمیباشند .

طراحی داخلی محیط کار شما میتواند نشان دهنده هدف کسب و کار شما باشد و شکل کلی کسب و کار شما را  به مشتریانتان معرفی نماید . میتوانید در طراحی داخلی محیط کار خود از لوازمی استفاده کنید که شما را به سمت هدفتان هدایت کند و به شما انگیزه دهد تا بتوانید بهتر و موفق تر به فعالیت های خود بپردازید. برای اینکه با کارمندانتان ارتباط بیشتر و صمیمی تری داشته باشید فضایی را برای صرف وعده های غذایی در نظر بگیرید که دور از محیط کار در کنار هم قرار بگیرید. زیرا صمیمیت شما میتواند بر روی مشتریانتان تاثیر گذار باشد. همچنین از تاثیر گیاهان در محیط کارتان غافل نشوید.