ترفندهای ساده که به خدمات مشتریان کسب و کار شما سرعت می بخشد

ترفندهای ساده برای سرعت بخشیدن به خدمات مشتریان در کسب و کار شما

«دفتر شما» آموزش, کسب و کار Leave a Comment

برای بسیاری از صاحبان کسب و کارها، این موضوع بسیار روتین میباشد  که خودشان را درگیر و گرفتار گزینه هایی برای ایجاد ارایه بهترین خدمات برای مشتریانشان کنند. از پرداخت هزینه ها گرفته تا هزینه مشاوران و نرم افزارها و ابزارها، که هزاران راه حل به اندازه نوک انگشتانتان وجوددارد .
ولی موضوع اصلی این میباشد که  همه ابزار ها و نرم افزار ها و مشاوران نمیتوانند حس قوی  از همیاری با مشتریان را ایجاد کنند. واین زمانی است که شما باید به جلو نگاه کنید. شما نیاز به داشتن بودجه زیاد یا داشتن  یک شرکت بزرگ برای ارایه خدمات بزرگ به مشتریان ، ندارید

ما در ادامه برای شما ترفندهای لازم برای ارایه خدماتی بهتر که مشتریان شما در آرزوی آن هستند، را آورده ایم :

۱- وانمود کنید که در حال صحبت کردن با فرد مورد علاقه تان هستید.
من مطمن هستم که همه شما این جمله را شنیدید “تا انجامش ندهی اعتباری نخواهد داشت”.
شما مجبور نیستید که همه مشتریانتان را دوست داشته باشید  ولی اگر وانمود کنید که آنها افرادی دوست داشتنی هستند قطعاً شما خیلی بهتر لذت می برید.

۲- به مشتریان فعلی خود توجه ویژه ایی داشته باشید.
این یک واقعیت است که تنها با افزایش پنج درصدی در حفظ مشتریان میتوانید یک کسب و کار با سوددهی ۷۵ درصدی را داشته باشید. دسترسی به مشتری جدید بسیار هزینه بر میباشد، بنابراین مراقبت و توجه ویژه به مشتریان فعلی برای رشد کسب و کار شما بسیار مهم میباشد.

۳- جمله ” من نمیدانم را ”  حذف کنید.
ما مسلماً همه موارد را در هر زمینه ایی نمی دانیم  ولی میتوانیم با جمله ی اجازه بدهید”  برایتان چک کنم ” این جمله را جایگزین کنید که قطعاً این جمله اعتماد مشتریان  شما را جلب می کند و در مواقعی که مشتری شما عصبانی هست بهتر از جملات مثبت استفاده شود تا اینکه به او بگویید نمی دانم.

۴- یک فرد زنده تلفن را پاسخ دهد.
اتوماسیون  و اتوماتیک کردن  سیستم ها جای خود را دارد ولی بدانید بیشتر مردم برایشان این موضوع مهم می باشد که با فردی زنده و مستقیم صحبت بکنند. طبق گزارشات، ۴۰ درصد از مشتریان طالب خدمات انسانی بهتری هستند، اگرچه میتواند سخت باشد که همه تماسها را پاسخ دهید ولی میتوانید اینکار را با استخدام چند منشی راحتر کنید
۵ – از گوش دادن فراتر بروید و به آنها توجه کنید
این مورد را در مقالات قبلی آورده ایم و مطمعناً خیلی  از  شما این مورد را شنیده اید
ولی باز بهتر است یادآوری شود . اینکه شما به حرف طرف مقابلتان به صورت رودرو گوش بدهید کار آسانی میباشد ولی آیا شما دقیقاً به آنچه آنها میگوند گوش میدهید? یکی از بزرگترین کلیدهای ارایه سرویس خوب و لذت بخش و فراتر از انتظار نیازمند داشتن گوش همدل  با مشتریان میباشد.

۶ – خواب طولانی داشته باشید
مزایای فیزیکی داشتن یک خواب خوب و مفید، بسیار واضح  میباشد. خواب بیشتر باعث فعالیت بیشتر می شود و همچنین بهتر میتوانید  مشکلات راحل کنید و شما را آرامتر و صبورتر میکند.

بنابراین اگر شما  به دنبال این هستید که خدمات بهتری را به مشتریان ارایه دهید این موارد بالا تا حدودی میتواند به شما در ارایه سرویس بهتر کمک کند. و اگر مطلبی را پیشنهاد داشتید برای ما کامنت بگذارید

منبع : http://www.patlive.com/blog/boost-customer-service-tips/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.