حرکات ورزشی برای پشت میز نشین ها

در یک استارتاپ مشغولید؟ این حرکات ورزشی برای پشت میزنشین‌ ها فراموش نشود!

pr آموزش 3 Comments

حرکات ورزشی برای پشت میزنشین‌ ها در استارت‌آپ‌ها بسیار واجب است. در این کسب و کارهای نوپا معمولا تعداد افراد کافی کارمند ندارد تا همه‌چیز را برای رسیدن به اهداف انجام دهند؛ بنابراین حجم بالای کار اجتناب‌ناپذیر است. برای همین مدیران و کارمندان استارتاپ ها در بسیاری از مواقع لحظات کاری پر تنشی را سپری می‌کنند.

امروزه مشاغل پیچیده تر و دشوارتر شده اند، و به این دلیل که خیلی از ما در محیط های شبانه روزی کار می کنیم، فشار کار و استرس دیگر عادی شده اند. در محیط های کاری پراسترس، افزایش بازدهی و تعهد به کار چالش برانگیزتر می شوند.

اغلب افراد فشار کاری خود را افزایش می‌دهند و تمام ۸ یا حتی ۱۰ ساعت را به سختی کار می‌کنند. این روش کارآیی شما را کاهش می‌دهد، استرس را زیاد می‌کند و یک فرد خسته را تحویل خانواده می‌دهد! برای استراحت خود برنامه‌ریزی کنید. برای قدم زدن و هواخوری وقت بگذارید. به ازای هر ۹۰ دقیقه تمرکز، حتما یک زمان استراحت برای خود قرار دهید. به این ترتیب انرژی شما دوباره برمی‌گردد.

اما نرمش ها و ورزش هایی هم هستند که هم وقت خیلی کمی از شما میگیرند و هم باعث حفظ امادگی جسمانی شما شده و خستگی تان را کاهش میدهند.

بیشتر بخوانید: ۱۰ نشانه ابتلا به فرسایش شغلی که باید جدی بگیرید!

پلانک برای کارمندان استارتاپ‌ها!

پلانک یک تمرین ساده و البته در انجام سخت اما با نتایج عالی است و باید گفت پلانک در حال محبوب شدن در میان کارمندانی است که وقت چندانی ندارند.

پلانک تمرین استقامتی شکمی برای کارمندانی است که ساعت های طولانی نشستن سبب چاقی شکمی شان می شود. این حرکت شامل حفظ یک وضعیت دشوار برای مدت زمان نسبتاً طولانی است و همه عضلات را به یک اندازه منقبض می کند. معمول ترین نوع پلانک، پلانک جلو است که بدن در حالتی همچون حرکت شنا قرار می گیرد و وزن بدن روی ساعدها، آرنج ها و انگشتان پا قرار دارد.

به طور کلی می توان گفت پلانک کمک می کند تا عضلات داخلی بدن شاخته و به کار گرفته شوند. به دلیل تقویت عضلات پشت و کمر باعث کاهش درد پشت و کمر می شود. پلانک نه تنها قدرت را افزایش می دهد، بلکه باعث افزایش انعطاف پذیری عضلات ناحیه شانه و ستون فقرات نیز می شود. مانند تمامی نرمش و حرکات تمرینی دیگر پلانک باعث افزایش روحیه و حس شادی و نشاط در شما می شود.

نرمش های پشت میزی را فراموش نکنید!

اگر مجبور هستید با رایانه برای مدت طولانی کار کنید، انجام برخی نرمش های ساده باعث بهبود سلامتی و وضعیت جسمی شما می‌شود. بیشتر کسانی که به صورت طولانی پشت میز کار می‌کنند،دارای پشت خمیده هستند و در دراز مدت گردن درد شدید سراغ‌شان می‌آید. برای اصلاح این وضعیت باید عضلات پشت و همین‌طور عضلات سینه قوی شوند.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

بعضی از افراد هم گردن خود را- مثلا در حالت نوشتن- در وضعیت افتاده قرار می‌دهند. پس آنها هم باید به فکر تقویت عضلات گردن و سرشانه باشند. علاوه بر این مشکل دیگر تایپ کردن زیاد است که به عضلات مچ دست آسیب می‌رساند و گاهی انگشتان دستهم درد می‌گیرند. قوی کردن عضلات مچ دست به پیشگیری از بروز این مشکلات کمک می‌کند. این ویدئوی آموزشی را ببینید:

 

 

یادتان باشد بصورت صحیح و درست پشت یک میز کار یا اداری بنشینید. کمر خود را صاف کرده، شانه ها را به عقب برده، قسمت فوقانی صفحه نمایشگر باید با چشمان شما در یک راستا قرار گیرد. اگر باید به بالا و پایین کنید، کافیست ارتفاع صفحه نمایش خود را تنظیم کنید. در اینحالت اگر مجبور هستید که به طرف جلو مایل شوید تا صفحه مانیتور را ببینید، ابتدا دید چشمانتان را امتحان کرده و سپس فاصله را تنظیم نمایید. بعد از مدتی این وضعیت نشستن در بدن شما جا افتاده و نیازی به تمرین و دقت همیشگی نیست.

وقتی مشغول تایپ کردن هستید بدن خود را در یک وضعیت متعادل و مناسب نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که مچ دستان شما اندکی از آرنج شما پایین تر باشد. این عمل از ابتلا به نوعی سندرم تونلی درمچ دست شما جلوگیری می کند. پاهایتان را از زانو خم کرده، طوری که زانو از باسن اندکی بالاتر قرار گیرد. کف پا را صاف روی زمین قرار داده یا روی یک چارپایه یا وسیله دیگری قرار دهید.

 هر نیم ساعت یکبار از جای خود بلند شده و با حرکات کششی بدن خود را نرمش داده یا برای چند لحظه قدم بزنید

بیشتر بخوانید: چگونه بازدهی کارمندان خود را افزایش دهیم؟

در هنگام کار با رایانه از نرم افزارهای محافظت چشم استفاده کنید

با تمامی پیش رفت های صورت گرفته در زمینه ساخت صفحه نمایش برای سیستم رومیزی و لپ تاپ‌ ها، باز هم استفاده از این دستگاه‌ ها به صورت روزانه مشکلات و بیماری‌ های فراوانی را برای کاربران به همراه دارد که از بارزترین آنها میتوان به سندرم بینایی کامپیوتری، مشکل در تمرکز و یا بیماری‌های جسمی به دلیل بی حرکت بودن در ساعات متوالی اشاره کرد.

در همین رابطه شرکت Classlesoft Tech برای رفع این مشکل برنامه خلاقانه ای را با نام Eye Pro طراحی کرده است که با نمایش پیغام هشدار دهنده در مورد زمان کار شما با کامپیوتر به صورت متوالی و نمایش زمانی که باید قبل از ادامه کار خود باید به چشمان خود استراحت دهید و در صورت امکان تحرک بدنی داشته باشید تا حد زیادی از چشمان و سلامت جسمانی شما محافظت می‌کند.

Comments 3

  1. به نظر من استار تاپ فوق العاده عالی است.

    به امید موفقیعت
    کامیار مرتضوی

  2. Pingback: ۱۰ دلیل که چرا احساس خستگی می کنیم؟ | دفترشما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.