خدمات دفتر مجازی

«دفتر شما» دفتر کار مجازی, کسب و کار Leave a Comment

مزیت‌های خدمات دفتر مجازی «دفتر شما»

ده‌ها سال است که تصویر کار کردن همواره تداعی‌گر نوعی فضای کار فیزیکی بوده است. اما با به وجود آمدن ایده خدمات دفتر مجازی نوع استفاده از دفتر کار نیز تغییر پیدا کرده است.
با گذر زمان مفهوم کارِ قابل انعطاف، که عمدتاً ریشه در فناوری‌های جدید و تکنیک‌های پیشروی مدیریتی دارد، محبوبیت بیش‌تری کسب می‌کند. در نتیجه این تغییر، بسیاری از ساختارهای کسب و کار نیز دگرگون شده‌اند. یکی از این ساختارها دفتر مجازی است.

خدمات دفتر مجازی «دفتر شما» چیست؟

دفتر مجازی «دفتر شما» از بسیاری از مزیت‌های یک دفتر به شکل سنتی برخوردار است، از جمله منشی تلفنی، خط تلفن مجازی، تلفن گویا، فکس اینترنتی، مدیریت تماس‌ها و غیره، بی‌آن که مشتریان نیازی به نوعی فضای فیزیکی داشته باشند، یعنی از بسیاری از هزینه‌های سنگین اجاره دفتر کار جلوگیری می‌کند. «دفتر شما» بسته به نیاز مشتریان خدمات دیگری را نیز عرضه می‌کند، ‌مانند گرفتن تماس خروجی و بازاریابی تلفنی و یا اتاق برای برگزاری جلسات.

چه زمانی یک کسب و کار باید از دفتر مجازی استفاده کند؟

نخستین انگیزه برای استفاده از دفتر مجازی اغلب کاهش هزینه است. استفاده از سرویس دفتر مجازی به مراتب از اجاره دفتر کار در مرکز شهر کم‌هزینه‌تر است. انگیزه استارت‌ آپ‌ها و کسب و کارهای جدید نیز اغلب همین است، اما دلایل دیگری هم برای استفاده از دفتر مجازی وجود دارد.
در یک دهه گذشته، کلنجار رفتن با ایده کار کردن از منزل و راه‌اندازی کسب و کار خانگی همواره بخشی از زندگی کارآفرینان بوده است. به مرور زمان راه‌اندازی کسب و کار خانگی دیگر راه‌حلی موقتی نیست، بلکه به آن چشم نوعی سبک زندگی نگاه می‌شود که افراد در برهه‌های مختلف زندگی خود به آن روی می‌آورند، برای مثال وقتی بچه‌دار می‌شوند، وقتی تصمیم می‌گیرند به خارج از شهر یا حتی به خارج از کشور نقل مکان کنند.
کسب و کارهای بزرگ‌تری هم هستند که،‌ دستکم بخشی از فعالیت‌هایشان، در منزل مستقر است. اما نگرانی‌هایی نیز در این زمینه وجود دارد. صاحبان مشاغل این دغدغه را دارند که نکند مشتریانشان به آن‌ها به این دید نگاه کنند که منزوی و از دنیای واقعی کسب و کار به دورند. تردیدی نیست که هر کسی وقتی به دنبال خدماتی است، ترجیح می‌دهد سراغ آن ارائه‌دهنده‌ای برود که به صور کاملا حرفه ای خدمات خود را عرضه می کند برود.
اما بسیاری از کسب و کارهای کوچک و استارت آپ‌ ها هستند که دفتر مجازی را ترجیح می‌دهند، زیرا هنوز آمادگی انتقال کسب و کارشان را از منزل به دفتر کار ندارند یا به دلایل گوناگون ترجیح می‌دهند خارج از شهر مستقر باشند.

دلایل جغرافیایی برای استفاده از دفتر مجازی

برخی دیگر از کاربران دفترهای مجازی کسب و کارهایی هستند که کارکنانشان- خواه تیم‌های فروش یا مشاوران- از نظر جغرافیایی پراکنده‌اند. در چنین شرایطی تهیه دفتر کاری برای تمامی کارکنان منطقی نیست، اما داشتن یک نشانی اصلی، مکانی برای جلسات با مشتریان و در بسیاری از موارد داشتن یک منشی ضروری است. گروه سوم مشتریان دفتر مجازی افرادی هستند که به طور دائمی در منزل فعالیت اقتصادی می‌کنند اما نیاز به پشتیبانی اجرایی دارند.
«دفتر شما» همچون یکی از اعضای تیم مشتریان خود عمل می‌کند و خدماتی عرضه می‌کند که به حرفه‌ای‌گرایی کسب و کار مشتریانش کمک می‌کند. با تقاضای رو به رشد قابلیت انعطاف از سوی کسب و کارها و پیشرفت فناوری، خدماتی همچون دفتر مجازی روز به روز محبوب‌تر می‌شوند. در مجموع، استفاده از خدمات دفتر مجازی «دفتر شما» باعث می‌شود که دورکاری برای شما و کسب و کارتان به همان سودمندی (و گاهی حتی سودمندتر از) هر روز صبح رفتن به سر کار باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.