ساختمان یار؛ پلتفرمی برای خرید مصالح و کالای ساختمانی

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت Leave a Comment

تکنولوژی روز به روز بیشتر در سبک زندگی و کسب و کار افراد و جامعه نفوذ می‌کند. کسب و کارهای زیادی بر پایه ی اینترنت شکل گرفته، همچنین کسب و کارهای زیادی به وسیله اینترنت گسترش یافته اند. اما آنچه در انواع کار مشترک است؛ ناگزیری افراد در پذیرش و انطباق با ارائه و استفاده از محصولات و خدمات به صورت آنلاین است.

فرقی نمی‌کند خرید غذا و لباس باشد یا خرید کالای ساختمانی، استفاده از اینترنت و ارائه و معرفی محصولات به صورت آنلاین به شفافیت، راحتی و اعتمادسازی بین خریداران و فروشندگان کمک می‌کند.

«ساختمان یار» استارتاپ جدید، موفق و بسیار مفیدی است که پلت فرمی برای ارائه و استفاده از خدمات، محصولات و نیروی کار متخصص ساختمان و خرید آنلاین کالای ساختمانی ایجاد نموده و از مشتریان خوب «دفترشما» است. برای شناخت بهتر نحوه کار این مجموعه، گفتگویی با مهندس علی سلطانی؛ مدیر عامل ساختمان یار آماده نموده ایم که در ادامه مطالعه می‌فرمایید.

قصه “ساختمان یار از کجا شروع شد؟

تیم ما از سال ۷۹ در قالب شرکتی به نام «آجر پی» در زمینه توزیع محصول ساختمانی فعالیت داشته است. به این ترتیب که کالای ساختمانی از کارخانه خریداری شده و در محل تاسیس ساختمان، به خریدار تحویل داده می‌شد. به همین دلیل کاملا با این فضای و نحوه خرید و فروش این نوع محصولات آشنا بوده ایم.

اما «ساختمان یار» استارتاپ جدیدی است که حدود یک سال پیش راه اندازی شده است. هدف اصلی، ارائه یک پلتفرم جامع و کامل است که بتواند عرضه و تقاضا را در صنعت ساختمان مدیریت کند و علاوه بر معرفی محصولات و تخصص بتواند کالاهای بی‌کیفیت، فروشنگان بی‌صداقت و متخصصین بی‌تخصص را کنار بگذارد.

یکی از اهداف خود را حذف فروشنگان بی صداقت و کالای بی کیفیت عنوان نمودید. پلتفرم شما دقیقا چطور با این مسائل مقابله می‍کند؟

«ساختمان یار» فضایی را مهیا نموده که خریداران کالای ساختمانی درخواست خود را ثبت کرده و فروشندگان مختلفی که این نوع کالا را عرضه می‌کنند، با مشاهده این درخواست، پیشنهاد خود را به خریدار اعلام می‌کنند. پیشنهاداتی که ارائه می‌شود تنها توسط خریدار قابل مشاهده است و هیچ فروشنده‌ای از پیشنهاد فروشنده دیگر اطلاع ندارد. به این ترتیب خریدار می‌تواند با مقایسه قیمت کالا و بازخورد خریداران هر فروشنده، تصمیم گیری کرده و از میان گزینه های مختلف یکی را انتخاب نماید.

برای مثال وقتی خریدار آهن در تهران درخواست خود را ثبت می‌کند. هم آهن فروش های عمده و معتبر پیشنهادتشان را ارائه می‌دهند هم دلالان و خریداران بی صداقت. که خریدار می‌تواند با یک مقایسه ساده فروشنده معتبر را شناخته و انتخاب نماید.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

چه محصولاتی در ساختمان یار قابل سفارش است؟

تمام کالاهای ساختمانی بالغ بر ۱۳۵۰ کالا و ۱۴ صنف مختلف مثل: مصالح پایه، آهن آلات، تیرچه و سقف، رنگ و عایق و ایزو گام، کاشی و سرامیک، چوب، لوازم برقی ساختمان، کابینت و کمد، آسانسور و هر آنچه که مربوط به ساختمان است.

همچنین افراد متخصص این کار را مثل مهندسان ساختمان، پیمانکاران، استادکاران، کارگران، کاردان های فنی و هر کسی که حرفه او در رابطه با ساختمان سازی و پروژه های عمرانی میباشد، می‌توان در ساختمان یار پیدا کرد.


تنوع بالای محصولات (آسانسور و کابینت و در و پنجره و مواد شیمیایی و…) و مدیریت و هماهنگی کار را پیچیده نمی‌کند؟

ساختمان یک market place است و محدودیت ندارد. ساختمان یار با مهیا کردن این پلتفرم، راه را برای فروشندگان مختلف باز می‌کند تا به مصرف کننده واقعی و مصرف کنندگان به فروشندگان معتبر دسترسی داشته باشند. در واقع ساختمان یار درگیر این تنوع نخواهد شد، فروشنده و خریدار خودشان یکدیگر را پیدا می‌کنند.

استفاده از ساختمان یار هزینه‌ دارد؟

برای خریداران خیر. هیچ هزینه‌ای ندارد. برای فروشندگان نیز دو ماه اول، تا ارائه ۱۵ پیشنهاد رایگان است. که از این طریق ساختمان یار را تست و بازخورد ها را ارزیابی کنند. در صورت تمایل برای ادامه کار و ثبت پیشنهاد، ماهانه مبلغ کمی را باید بپردازند.

دیگر هزینه ها به چه ترتیب پرداخت خواهد شد؟

ایمنی کالا به عهده فروشنده و هزینه جابجایی و حمل به عهده خریدار است. خریداران می‌توانند پیش از انتخاب و برای آشنایی بهتر با کیفیت کار فروشندگان، کامنت های خریداران قبلی را مطالعه نمایند.

ساختمان یار در چه شهرهایی قابل استفاده است؟

شعار ما این است: ساختمان یار؛ شبکه ای به وسعت ایران. کاربران در هر شهری می‌توانند عضو شوند، درخواست خرید بزنند و محصولات خود را پیشنهاد دهند. در حال حاضر بیشترین فعالیت کاربران در تهران، اصفهان و مشهد است.

نکاتی که فروشندگان باید رعایت شود: حتما تلفن و مکان ثابتی برای فروش داشته باشند و بیش از سه نوع کالا نفروشند. و در همین تعداد محدود کالا متخصص باشند.

هدف شما از آماده سازی این پلتفرم چه بوده است؟

  • ورود بازار ساختمان (هرچند دیرتر از دیگر صنایع) به دنیای دیجیتال و خرید و فروش آنلاین کالای ساختمانی
  • دسترسی بهتر فروشندگان و خریداران به درخواست های خرید، اطلاعات دقیق و معتبر، مصرف کنندگان واقعی و فروشندگان معتبر و قیمت های واقعی
  • ارائه خدمات به تعداد افراد بیشتر (سراسر ایران)

چه چشم اندازی برای ساختمان یار در نظر دارید؟

رهبر بازار ساختمان تا ۵ سال آینده

همکاری «ساختمان یار» و «دفترشما» چطور شکل گرفت؟

به دنبال شماره ی رند برای استارتاپ بودیم و از طریق مخابرات اقدام کردیم اما شماره رندی در منطقه موجود نبود. از طرفی در یکی از رپورتاژ آگهی های منتشر شده‌ی «دفترشما» با خدمات و بسته های تلفنی شما آشنا شدم و خوشبختانه توانستیم از این طریق شماره‌ی خوبی را با هزینه مناسب برای ساختمان یار تهیه کنیم.

پیش شماره ۲ در خط ساختمان یار باعث جلب توجه و اعتماد مشتریان ما شده و به کسب و کار ما رسمیت بیشتری بخشیده است، همچنین استفاده از سیستم تلفن گویای «دفتر شما» بدون نیاز به دستگاه سانترال و هزینه راه‌اندازی، کارها را بسیار راحت کرده است.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.