کارآفرین موفق

داستان موفقیت کارآفرین بچه ننه

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت 2 Comments

ایده طراحی یک اپلیکیشن تصویری با تصاویر پاک شونده به ذهن براون رسید و اسپیگل تصمیم گرفت پروتوتایپی بر اساس این ایده برای پروژه یکی از کلاسهایش شروع کند. چیزی نگذشت که مورفی هم وارد داستان شد و این سه جوان شروع به توسعه پروتوتایپ کردند.

عادت داریم داستان موفقیت کارآفرینان و افراد موفق با فقر شروع شود. اما این بار کارآفرین ما نه تنها در فقر و تنگدستی نبوده، بلکه خیلی مایه دار و بچه ننه هم بوده است.

ایوان اسپیگل کارآفرین اینترنتی و هم‌بنیانگذار و مدیر عامل اسنپ چت، سرویس پیامرسان چندرسانه‌ای است. این کارآفرین موفق از کودکی به فناوری علاقمند بوده و در دبیرستان به nerd بودن معروف بوده است. تا اینکه وارد دانشگاه استنفورد شد. در دانشگاه بود که با رِگی براون و بابی مورفی دوست شد و بعدها اسنپ چت را با آنها بنیانگذاری کرد.

کاربرد شماره تلفن مجازیاستارت آپ های موفق در سال ۲۰۱۷ چه ایده هایی را عملی کردند؟

داستان موفقیت

متولد ۴ ژوئن ۱۹۹۰ است. پدر و مادرش هر دو وکیل اند و خانواده بسیار ثروتمندی دارد. وقتی نوجوان بود، پول توجیبی اش هفته‌ای ۲۵۰ دلار بوده است!!!

نوجوان که بود پدر و مادرش از هم جدا شده بودند. یک روز از پدرش می‌خواهد براش بی ام و بخرد. وقتی از پدرش جواب نه می‌شنود، قهر می‌کند و به نشانه اعتراض از خانه باباش بیرون می‌زند و پیش مادرش می‌رود. مادرش هم یک ماشین ۷۵ هزار دلاری برایش می‌خرد.

در دوران مدرسه بدون حقوق در بخش فروش شرکت رد بول کار می کرده است.

اولین پروژه اسپیگل و مورفی نرم افزاری آنلاین به نام Future Freshman بود که کارش مدیریت پذیرش دانش آموزان کالج بود و به مشاوران، والدین و دانش آموزان دبیرستانی برای کمک می‌کرد.

پروژه اول خوب شروع شد اما نتوانست به رشد پایداری برسد و کمی بعد تعطیل شد. در این زمان بود که اسپیگل و مورفی با دانش آموز دیگری به نام رگی براون آشنا شدند و همکاری سه نفره خوبی را شروع کردند.

این ایده در ابتدا با عنوان Picaboo (به معنای دالی) شکل گرفت. همکلاسی های اسپیگل اول او را به خاطر این پروژه دست انداختند، چون فکر می‌کردند ایده انتشار تصاویر پاک شونده معنایی ندارد.

اپلیکیشن یک بار دیگر با نام اسنپ چت در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شد. چیزی نگذشت که اسنپ چت به یک اپلیکیشن پیامرسان تصویری و چند رسانه ای تبدیل شد. در همان ابتدای راه اندازی اپلیکیشن، تیم تمرکز خود را بر روی کارایی و جنبه های فنی گذاشت.

در مه ۲۰۱۵ هر ثانیه ۲۵ عکس با اسنپ چت فرستاده می شد. تا ماه نوامبر، کاربران بیش از یک میلیارد عکس در اپلیکیشن iOS اسنپ چت به اشتراک گذاشته بودند، روزانه ۲۰ میلیون تصویر. در همین زمان بود که براون از تیم بیرون آمد.

با اضافه شدن ویژگیهایی مانند My Story و قابلیت چت ویدیویی، اپلیکیشن محبوبیتی جهانی پیدا کرد. در سال ۲۰۱۶ به ۱۰ میلیارد بازدید روزانه ویدیو رسید. آوریل ۲۰۱۶ در بالای فهرست اپلیکیشن های نصب شده در ۲۸ کشور مختلف بود.

ثروت خالص او در آگوست ۲۰۱۵، ۲٫۱ میلیارد دلار بود.

Comments 2

  1. Pingback: داستان کارآفرینی که دوست ندارد از سن و سالش حرف بزند | دفترشما

  2. Pingback: کارآفرینی به سبک هیتلر! | دفترشما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.