داستان کارآفرینی که دوست ندارد از سن و سالش حرف بزند

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت Leave a Comment

در این مقاله، داستان موفقیت کارآفرین جوان، دیوید کارپ، را می‌خوانیم. کارپ متولد ۱۹۸۶، توسعه دهنده وب و مدیر عامل سابق و بنیان گذار پلتفرم بلاگ نویسی تامبلر است. در ادامه دانستنیهای جالب از زندگی و شخصیت این کارآفرین جوان را می‌خوانیم:

داستان کارآفرین جوان

از نیویورک به ژاپن برای یادگیری

در سن ۱۴ سالگی کارپ در شرکتهای نرم افزار مختلف شروع به کارآموزی کرد. چند سال بعد سرپرستی یک فوروم بچه داری به نام UrbanBaby را به او واگذار کردند که او نرم افزاری برایش طراحی کرد.

در ۱۷ سالگی به تنهایی راهی توکیو شد تا مهارتهای خود را افزایش دهد. او در این مدت همچنان در UrbanBaby کار می‌کرد، اما نگذاشت تا ۳ ماه کسی متوجه غیبت او در نیویورک بشود!

چند سال بعد، یک شرکت مشاوره مستقل راه اندازی کرد. چند ماه پس از راه اندازی شرکت، با مهندسی به نام مارکو آرمنت، تامبلر (Tumblr) را تشکیل دادند. آنها به این فکر می کردند که پلتفرمی مثل تامبلر چیزی است که جهان به آن نیاز دارد. و ظاهراً اشتباه هم نکردند! چون در عرض دو هفته پس از راه اندازی، ۷۵ هزار کاربر در آن ثبت نام کردند!

کاربرد شماره تلفن مجازیداستان موفقیت کارآفرین بچه ننه!

یاهو وارد ماجرا شد

سال ۲۰۱۳ یاهو تامبلر را به قیمت ۱٫۱ میلیارد دلار خریداری کرد، اما کارپ خودش مدیر عامل باقی ماند. و اینگونه شد که نابغه‌ای جوان به یکی از موفق‌ترین کارآفرینان تبدیل شد.

کاربرد شماره تلفن مجازیدانستنیهای جالب درباره مایکروسافت که نمی‌دانستید!

سن کم، پاشنه آشیل کارپ

جالب است بدانید که او این سایت را در سن ۲۰ سالگی راه انداخت، سن و سالی که بیشتر بچه‌ها دغدغه های بسیار متفاوتی دارند. اما دیوید خوشش نمی‌آید درباره سن و سالش حرف بزند. در واقع دوست ندارد داستان تامبلر حول محور کم سن و سالی او بچرخد.

کارپ اصلاً خوشش نمی‌آید همه درباره سن و سال کم او حرف می‌زنند!

بیزنس ویک او را بهترین کارآفرین جوان در عرصه فناوری معرفی کرده است. هر کاری می‌کنیم نمی‌توانیم موضوع سن و سال کم او را نادیده بگیریم. شرمنده دیوید جان!

داستان کارآفرین جوان

انتخاب اوباما و لیدی گاگا

تامبلر انتخاب بسیاری از مشاهیر برای وبلاگ نویسی است. جالب است بدانید باراک اوباما برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ از تامبلر برای وبلاگ نویسی استفاده کرد. اکنون نیز تامبلر انتخاب لیدی گاگا و زوئی دشانل است.

بلاگرها در سرتاسر دنیا قبول دارند که تامبلر باحال ترین پلتفرم بلاگ نویسی تا این لحظه است.

دوری از تجمل

دیوید کارپ حتی با اینکه میلیونها دلار درمی‌آورد، سبک زندگی ساده و فروتنانه خود را حفظ کرده است. درست است که به تازگی خانه ای به ارزش ۱٫۶ میلیون دلار خریده، اما به سراغ لوازم گرانقیمت برای خانه‌اش نرفته است. در کمد دیواری اتاق خوابش نیز خبری از لباسهای جورواجور نیست. در اتاق نشیمن یک تلویزیون و یک مبل دارد. در واقع دیوید کارپ پیرو نوعی سبک زندگی مینیمالیستی است و فقط چیزهایی را نگه می‌دارد که لازم دارد.

کارپ نوعی سبک زندگی در پیش گرفته که فقط چیزهایی را می‌خرد و نگه می‌دارد که لازم دارد
شباهت بیل گیتس، جابز و کارپ؟

آیا می‌دانید وجه مشترک بیل گیتس، استیو جابز و دیوید کارپ چیست؟ هر سه ترک تحصیل کرده‌اند. در این لیست می‌توانیم نام آلبرت اینشتین و والت دیزنی را اضافه کنیم. دیوید کارپ حتی مدرک فارغ التحصیلی از دبیرستان نیز ندارد.

با وجود ترک تحصیل، دیوید کارپ هرگز دست از یادگیری برنداشت. او حتی کلاس ژاپنی نیز رفته تا زبان ژاپنی یاد بگیرد.

کاربرد شماره تلفن مجازیداستان موفقیت کارآفرینی که یک شورولت را پیاده و سوار کرد!

یادگیری HTML از ۱۱ سالگی!

با توجه به غیرقانونی بودن ترک تحصیل در دوران دبیرستان، او چند سال دبیرستان را غیرحضوری گذراند. در همین مدت، با کمک معلم ریاضی خود، نرم افزاری برای برد در بازی پوکر نوشت.دیوید یادگیری HTML را از ۱۱ سالگی شروع کرد.

در همان سن و سال به شرکتهای محلی برای طراحی وبسایتشان کمک می‌کرد. این روحیه میل به انجام کارهای مهم در سن و سالی که بقیه بچه‌ها به دنبال خوش گذرانی و بازی هستند، باعث شده در لیست ۳۵ نوآور در دنیا قرار بگیرد.

کارپ در ۱۱ سالگی که بقیه پسربچه‌ها دنبال خوشگذرانی هستند، یادگیری HTML را شروع کرد.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.