دفتر کار مجازی برای عکاسان حرفه‌ای

«دفتر شما» دفتر کار مجازی, کسب و کار, موفقیت Leave a Comment

خدمات “دفتر شما” به هیچ قشر و کسب و کار خاصی محدود نمی‌شود. آنچه در تمام کسب و کارها مشترک است نیاز آنها به خط تلفن ثابت و خدمات ارتباطی برای رسمیت بیشتر کار و ارتباط بهتر با مشتریان است. اگر در مصاحبه‌های پیشین با ما همراه بوده باشید؛ شاهد طیف وسیع و تنوع کسب و کار مشتریان ما بوده‌اید. این بار با یکی دیگر از کسب و کارهای جدید و استارتاپ های موفق کشورمان آشنا خواهید شد که در حوزه عکاسی فعالیت می‌کند.

«کادرو» سایت رزرو آنلاین عکاس حرفه‌ای خبری، محصول، تبلیغات، پرتره، کودک، صنعتی و … از استارتاپ های جدید، پویا و موفقی است که از شروع فعالیتش از بسته‌های تلفنی «دفتر شما» برای ارتباط با مشتریانش استفاده نموده است.

در این متن مصاحبه «دفترشما» با آقای امیر مهدی واله؛ بنیان‌گذار «کادرو» را مطالعه می‌فرمایید که از ایده کسب و کار، تاثیر بسته‌های تلفنی «دفترشما» و جزئیات کارشان می‌گوید.

ماجرا از کجا شروع شد؟ چرا رزرو آنلاین عکاس؟

من پیش از کادرو تجربه راه اندازی دو کسب و کار دیگر را داشتم؛ یکی در زمینه گل و گیاه و نگهداری از گیاهان خانگی بود که در این کار نیاز به عکاسی صنعتی داشتیم اما با قیمت های بسیار بالا و عجیب و غریب روبرو شدیم. دومین کار در زمینه خدمات آنلاین غذا درون رستوران بود به شکلی که نیاز به در صف منتظر ماندن نباشد. برای این کار با پنجاه رستوران مذاکره کرده بودیم و نیاز به عکاس تبلیغاتی برای عکسبرداری از غذا داشتیم که باز هم موفق نشدیم با قیمت مناسبی عکاس حرفه‌ای پیدا کنیم. و این شد که به فکر راه‌اندازی رزرو آنلاین عکاس افتادیم.

کارتان را با چند عکاس و در چه زمینه‌هایی شروع کردید؟

کار ما با ۲۰ عکاس حرفه‌ای در تهران شروع شد. وقتی عکاسان رزومه خود را ارائه می‌کردند مخلوطی از پرتره، عکاسی کودک، صنعتی و خبری در نمونه کارهایشان موجود بود که باعث شد ما از ابتدا در زمینه های مختلف پروژه بگیریم و شروع به عکاسی کنیم.

شما در حال حاضر در شهرهای مختلف فعالیت دارید. کار در شهرستان ها چطور شروع شد؟

اولین پروژه ما در شهرستان‍ها در یزد بود که به دلیل وجود کارخانه های مختلف درخواست زیادی برای عکاسی صنعتی داشتند. بعد از آن همکاری ما با «اسنپ فود» و «ریحون» برای شروع فعالیتشان در شهرستان‌های مختلف، شکل گرفت که نیازمند به عکاسی تبلیغاتی بودند. به همین ترتیب فعالیت ما در در شهرستان‌های مختلف شروع شد و گسترش یافت. در حال حاضر علاوه بر تهران در شهرهایی مثل اصفهان، شیراز، یزد، مشهد و تبریز فعالیت داریم.

علاوه بر تهران در شهرهایی مثل اصفهان، شیراز، یزد، مشهد و تبریز فعالیت داریم.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

در حال حاضر چه تعداد عکاس دارید؟ این عکاسان را چگونه انتخاب می‌کنید؟

در حال حاضر ۱۸۰۰ عکاس با مجموعه کادرو همکاری می‌کنند که ۱۴۰۰ عکاس آن در تهران مشغول به کارند.

ما در انتخاب عکاس بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کنیم و باید از فیلترهای زیادی عبور کنند، می‌توان گفت ما تنها ۳% از بهترین عکاسان را انتخاب می‌کنیم. مراحل کار به این ترتیب است که؛ عکاسان عزیز باید دارای یک سری خصوصیات و امکانات باشند. مثل تجهیزات عکاسی، حداقل دو سال سابقه کار، رزومه‌ی خوب، روابط عمومی بالا برای ارتباط خوب با مشتری و خصوصیاتی از این دست. این دسته از عکاسان هرجایی که باشند می‌توانند در سایت ثبت نام کنند بعد از بررسی و تایید رزومه به مصاحبه دعوت می‌شوند و در صورت موافقت هر دو طرف به مرحله عقد قرارداد با ضمانت نقدی می‌رسند.

با توجه به تعداد بالای عکاسان، شهرها و تنوع کار، مدیریت مجموعه کار سختی نیست؟

راستش نه، چون تمام مراحل کار از طریق پلت فرم آنلاین و اتوماسیون قابل پیگیری و کاملا واضح است.

مشتریان شما بیشتر مایل‌ند به صورت آنلاین عکاس رزرو کنند یا از طریق تلفن؟

«کادرو» حدود یک سال است که فعالیتش را به طور رسمی شروع کرده و از ابتدا از طریق خدمات تلفنی «دفترشما» و سیستم تلفن گویا با مشتریانش در ارتباط بوده است. اما تا یک ماه پیش، رزرو عکاس فقط به صورت آنلاین امکان پذیر بود. که برای راحتی مشتریان در یک ماه گذشته علاوه بر رزرو آنلاین امکان رزرو تلفنی عکاس نیز به سایت اضافه شد. برای این کار نیز از بسته تلفنی «دفترشما» استفاده می‌کنیم که خوشبختانه با استقبال خوبی از طرف مشتریان روبرو شده‌است.

شما در حال حاضر از سیستم تلفن گویا استفاده می‌کنید. این بسته ارتباطات شما را پوشش می‌دهد؟

بلی، این بسته به خوبی توانسته است ارتباطات مشتریان با ما را پوشش دهد و نیازی به حضور عکاسان در دفتر کار نیست. آنها به صورت دورکاری مشغول به کارند. هر کدام در منازل خود هستند و از همان جا پروژه ها را بررسی می‌کنند، می‌پذیرند و به محل پروژه می‌رود.

استفاده از بسته های تلفنی «دفترشما» چه تاثیری بر کسب و کار شما داشته است؟

این خدمات برای ما بسیار راه‌گشا بوده است. هم به این دلیل که ما استارت اپ هستیم و باید هزینه ها را به دقت مدیریت کنیم، هم به دلیل خط ثابتی به ما اختصاص داده می‌شود که با تغییر مکان دفتر، شماره تلفن ما عوض نمی‌شود. چون مشتریان یک شماره را ذخیره می‌کنند و انتظار دارند ما پاسخگو باشیم. برای مثال ما از ابتدای راه اندازی کار سه بار محل دفتر را عوض کرده‌ایم اگر قرار بود با هربار جابجایی شماره ما عوض شد، مشتریان سردرگم می‌شدند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از سیستم تلفن گویا «دفترشما» این است که ما از هرکجا که باشیم و در هر ساعتی از شبانه روز می‌توانیم تماس مشتریان را پاسخ دهیم.

از طرف «دفترشما» خط ثابتی به ما اختصاص داده شد که با تغییر مکان دفتر، شماره تلفن ما عوض نمی‌شود.
چه چشم اندازی برای «کادرو» در نظر دارید؟

به زودی بتوانیم در تمام مناطق تهران فعالیت کنیم. تا سال آینده امکان رزرو فیلمبردار و ساخت تیزر نیز به خدمات ما اضافه شود و برخلاف دیگر کسب و کارها که افزایش تعرفه دارند قصد داریم با کاهش هزینه های رفت و آمد عکاسان، کاهش و تعدیل قیمت در ارائه خدمات داشته باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.