آیا دفتر کار مجازی برای کسب و کار کوچک شما استراتژی موفقی است؟

«دفتر شما» دفتر کار مجازی, کسب و کار 2 Comments

آیا دفتر کار مجازی برای کسب و کار کوچک شما استراتژی موفقی است؟

دوران اجاره دفتر برای راه اندازی کسب و کار به سر آمده

کرایه های سرسام آور دفترهای کار، نیاز به گزینه های مجازی و استفاده از فضاهای کاری اشتراکی را شدت بخشیده است. درست است که بعضی از استارت آپ ها به فضایی فیزیکی برای کار نیاز دارند، اما در کل دفتر کار مجازی برای کسب و کار های کوچک در مراحل اولیه کار و برای برخی از کسب و کارها حتی در مراحل بعدی نیز عاقلانه ترین گزینه است.

کاربرد شماره تلفن مجازیدفتر کار مجازی دقیقاً چیست؟

ناشری را می شناسم که به مدت چند سال دفتر کاری در میدان انقلاب داشت. با این که از ناشران مطرح تهران است، پس از چند سال و البته پس از آشنایی با مفهوم دفتر کار مجازی متقاعد شد که عملاً هیچ نیازی به مکانی فیزیکی ندارد و دفتر کار در آن چند سال برایش فقط هزینه داشته و بس. اما اکنون که با استفاده از خدمات ارتباطی «دفتر شما» کسب و کارش را مجازی کرده، شاید تنها در ازای ۵ درصد مبلغی که پیشتر هزینه می کرد، تمامی امور ارتباطی کسب و کارش مدیریت می شود. بنابراین دفتر کار مجازی برای کسب و کار های کوچک بهترین و کاربردی ترین گزینه است. چون در ازای پرداخت تنها درصدی از هزینه اجاره دفتر کار، خریداری خط تلفن ثابت، استخدام منشی و تهیه تجهیزات اداری به صورت ماهیانه، می توانید تمامی این امکانات را با دفتر کار مجازی در اختیار بگیرید.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

آیا دفتر کار مجازی استراتژی موفقی است؟

در یک کلام بله. اول این که دفتر کار مجازی برای کسب و کار کوچک شما بسیار مقرون به صرفه است و در مقایسه با تهیه دفتر کار حتی در محله ای نه چندان باپرستیژ دستکم ماهی یک میلیون تومان در هزینه هایتان صرفه جویی می شود. البته اگر بخواهید در منطقه ای باپرستیژ و ساختمانی تر و تمیز دفتر کار بگیرید و منشی نیز استخدام کنید، می توانید چند برابر این رقم صرفه جویی کنید.

دفتر کار مجازی برای کسب و کار های کوچک

دفتر کار مجازی با حذف نظارت مستقیم، کارکنان را به بالا بردن بازدهی کارشان تشویق می کند.

یک نگرانی که ذهن صاحبان کسب و کارهایی را که تا کنون از دفتر کار مجازی استفاده نکرده اند به خود مشغول می کند این است که نکند اگر کارکنانم بخواهند از خانه کار کنند، از زیر کار در بروند. وقتی در خانه باشند که من هیچ نظارتی رویشان ندارم. درست است که هیچ نظارتی رویشان ندارید، اما مگر هر کسی که تعداد ساعات بیشتری کار کند، کارمند بهتری است؟ شاید باورتان نشود، اما تجربه ثابت کرده است که کارکنان وقتی از خانه کار می کنند، در ازای ساعات کاری کمتری، میزان کار بیشتری را به انجام می رسانند.

دلایل موفقیت پدیده دفتر کار مجازی چیست؟

ارتباط شکافی باقی نمی گذارد

با استفاده از دفتر کار مجازی، نظارت شما به جای این که بر خود شخص کارمند باشد، بر نتیجه کار او خواهد بود. برای شما کدام مهم تر است؟ این که کارمندتان در روز ۸ ساعت پشت میزش باشد یا این که کاری را که به او سپرده اید در مهلت تعیین شده تحویل دهد؟ از آن گذشته، استفاده از دفتر کار مجازی به هیچ عنوان به معنای نظارت نکردن بر اعضای گروه نیست. بیشتر کسب و کارها این روزها نظارت و هماهنگی میان اعضای تیم را به گروه های تلگرامی منتقل کرده اند.

مطالعات متعددی ثابت می کنند که ارتباط با کارکنان و همکاران با تماس تلفنی در کل باعث اتلاف وقت می شود. در بیشتر موارد، ارسال یک ایمیل یا پیغام سریع در مقایسه با تماس تلفنی بازدهی بیشتری دارد. از آن گذشته، ارتباط با ایمیل و پیغام کمترین احتمال برداشت نادرست را دارد. و همواره می توان برای رفع ابهام به متن ارسالی مراجعه کرد.

اهداف دقیق نتایج دقیق به همراه دارد

دفتر کار مجازی برای کسب و کار کوچک شما یک استراتژی دیگر نیز دارد و آن این است که می توانید خاطرجمع باشید که همه برداشت صحیحی از اهداف کسب و کار دارند. وقتی کارکنانتان از طریق دورکاری مشغول باشند، شما با یک برنامه ریزی دقیق می توانید وظایف هفتگی و حتی ماهیانه مشخصی برایشان مشخص کنید. وقتی همه چیز از قبل به طور دقیق برنامه ریزی شده باشد، بازدهی بالاتر می رود.

اخلاق حرفه ای را در کارکنانتان تقویت کنید

وقتی به کارکنانتان اجازه می دهید از خانه وظایفشان را انجام دهند، ارادتشان به شما و در نتیجه حرف شنویشان بیشتر می شود. کارکنانی که از منزل کار می کنند به قدری از این امکان شغل خود رضایت دارند که حاضرند با بالا بردن سرعت و کیفیت کار خود شغل خود را حفظ کنند.

دفتر کار مجازی برای کسب و کار های کوچک

با مجازی کردن کسب و کار، کارکنان دیگر دلیلی برای رها کردن کار خود سر ساعت ۵ ندارند

کاربرد شماره تلفن مجازیبا رعایت این نکات کارکنانت عاشقت می شوند.

در مدل کسب و کار سنتی در دفتر کار، وقتی کاری را به کارمندی محول می کنید، اگر آن فرد برخوردار از اصول اخلاقی حرفه ای نباشد، تا عقربه کوچک به ۵ می رسد، فارغ از اینکه آن کار انجام شده یا نه شال و کلاه می کند، انگشت می زند و از دفتر خارج می شود. اما همین کارمند وقتی از خانه کار می کند، دیگر می داند که تعداد ساعات کاری اش برای شما اهمیتی ندارد. می خواهد روزی ۲ ساعت کار مفید داشته باشد یا ۷ ساعت، شما آن کار را سر تاریخ مشخصی تمام و کمال از او می خواهید.

همکاری را میان اعضای تیمتان تقویت کنید

شک ندارم حکایت آن پدر را یادتان هست که در بستر مرگ می خواهد با چوب خشک روحیه همکاری را در فرزندان خود تقویت کند. آن قدر شنیده ایم که تا عمر داریم فراموش نمی کنیم. درست است که خود حکایت از فرط تکرار دیگر توی ذوق می زند، اما پیام آن تا دنیا باقی است درمورد ما آدمیان صدق می کند.

وقتی اعضای یک گروه در راستای هدف مشخصی کار می کنند، بی برو برگرد به نتایج بهتری دست می یابند، حتی اگر از هم دور و تعداد ساعات کارشان کمتر باشد. روحیه کار گروهی چیزی نیست که به حضور اعضا در یک مکان متکی باشد. این روحیه اگر با مدیریت صحیح در اعضا شکل گیرد، اعضا همچون چرخ دنده هایی خواهند بود که دندانه هایشان در یکدیگر چفت شده و کل سیستم با نظم زیبایی کار خواهد کرد.

دفتر کار مجازی برای کسب و کار های کوچک

با مدیریت درست، اعضا همچون چرخ دنده هایی خواهند بود که دندانه هایشان در یکدیگر چفت شده و کل سیستم با نظم زیبایی کار خواهد کرد.

مدیر اگر مدیر باشد، اعضای گروهش هر کجا که باشند وظایفشان را مو به مو انجام می دهند. و خدا آن روز را نیاورد که فردی در رأس گروهی قرار گیرد که فقط رئیس باشد و نه مدیر و رهبر. آن وقت اعضا حتی در یک اتاق هم نمی توانند با هم کار کنند و هر کدام ساز ناکوک خود را می زنند.

بنابراین ایجاد هماهنگی میان اعضای گروه فقط و فقط به شمای مدیر بستگی دارد. اگر تا این لحظه که این مقاله را می خوانید به روشهای سنتی، مدیریت (بخواهید ریاست) می کردید، بدانید که اگر دیر بجنبید، از جریان پر سرعت کسب و کارهای نوین جا می مانید. نیروهای خوب جذب تیمهای خوب با نتایج خوب می شوند. اگر هم که تازه کسب و کاری را آغاز کرده اید، دفتر کار مجازی برای کسب و کار کوچک شما فرصت بی نظیری است تا با حذف هزینه های اضافه و سپردن وظایف مدیریت تماسها به نیروهای متخصص، سرمایه و تمرکز خود را بر توسعه کسب و کار و مدیریت صحیح تیمتان معطوف کنید.

اگر شما نیز پرسش یا تجربه ای در زمینه استفاده از خدمات دفتر کار مجازی دارید، در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

Comments 2

  1. Pingback: چگونه کسب و کار فریلنس راه اندازی کنیم؟

  2. Pingback: ۶ گیمیفیکیشن موفق از ۶ شرکت معروف | دفترشما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.