حفظ کارمندان بااستعداد

ده روش برای پیدا کردن کارمند رؤیاییتان

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت Leave a Comment

ده روش برای پیدا کردن کارمند رؤیاییتان

این آرزوی هر کسی است که کارمند رؤیایی خود را پیدا کند: کارمندی که حسابی کار می‌کند، انرژی مثبتی به اطرافیانش می‌دهد، و همیشه ایده‌های نابی دارد. اما گیر آوردن چنین کارمندی مستلزم تلاشی بیش از صرفاً پخش آگهی استخدام است. برای چنین منظوری، می‌توانید از این ده توصیه برای استخدام و حفظ بهترین کارمندان بهره ببرید:

۱. بر روی یک روش جذب نیروی تمام‌عیار سرمایه‌گذاری کنید.

شاید برای پر کردن یک پست خالی عجله داشته باشید، اما باید بدانید که یافتن بهترین گزینه ممکن است زمان‌بر باشد. اگر به دنبال پیدا کردن کارمند رویائیتان هستید، باید یک روش جذب نیروی تمام‌عیار را طرح‌ریزی کنید، شامل به کارگیری مدیران منابع انسانی کارکشته، استفاده از برنامه‌های معرفی نیروهای حرفه‌ای، استفاده از سایت‌های کاریابی گوناگون، و حتی زیر نظر داشتن رقیبانتان برای پیدا کردن کاندیدهای احتمالی.

۲. بر روی فرهنگ شرکتی منحصربفرد خود تأکید کنید.

حتی اگر فعلاً قادر به دادن مزایای فوق‌العاده‌ای نیستید، باز می‌توانید چیزی نویدبخش برای ارائه داشته باشید: یک فرهنگ شرکتی صمیمانه با پتانسیل بالای رشد. فراموش نکنید بر آن چه که از شرکتتان یک محیط عالی برای کار می‌سازد به وضوح تأکید کنید، خواه محیط مبتنی بر همکاریش باشد و خواه فرصت رشد سریع در آن.

۳. از مزایای کارکنان نزنید.

حتی اگر شرکت کوچکی با نگرانی‌هایی درباره درآمد شرکت هستید، باید بر روی مزایای کارکنان مانند بیمه سلامت سرمایه‌گذاری کنید. در غیر این صورت، بسیاری از کاندیدها را همان اول کار حذف می‌کنید.

۴. آموزش و پشتیبانی بسیار خوبی تدارک ببینید.

آموزش اولیه از اهمیتی حیاتی برخوردار است. به یاد داشته باشید که هر پستی قلق‌های خودش را دارد، و با اختصاص چند هفته به آموزش می‌توانید در درازمدت در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

۵. قوت قلب بدهید.

هیچ چیز بدتر از مدیری نیست که از ته دل به قابلیت شما برای انجام وظیفه‌تان ایمان ندارد. به قول کارآفرین موفق تیم بری (Tim Berry)، «چاره کارمان، ایجاد فرهنگی بود که در آن افراد به واسطه شغل خود و بدون مدیریتی ذره‌بینی تشویق شوند، و وقتی با شغلی سروکار دارند که با آن ارتباط برقرار می‌کنند و باورش دارند، این امر بی‌اندازه اهمیت دارد.»

۶. درمورد نقششان با آن‌ها صادق باشید.

تبلیغ واهی و دروغین کردن به ندرت اثرگذار است. هرگز درباره یک موقعیت شغلی وعده دروغ ندهید، که نتیجه این کار چیزی جز ناامید کردن فرد کاندید و در نهایت خودتان نیست. درباره الزامات شغل موردنظر، خواه ساعات طولانی کار باشد یا سفرهای کاری متعدد در طول سال، صداقت داشته باشید.

۷. وبسایتتان را باکیفیت کنید.

آیا وبسایت شرکتتان قابل دسترسی، جذاب و کاربرپسند است؟ آیا تصویری کلی درباره این که کار کردن در شرکتتان چگونه خواهد بود به افراد می‌دهد؟ اگر پاسختان منفی است، شاید نیاز است زمان بیش‌تری را بر روی طراحی وبسایتتان بگذارید، به خصوص بخش فرصت‌های شغلی.

۸. به آن‌ها کمی قابلیت انعطاف بدهید.

بسیاری از شرکت‌های کوچک به کارکنانشان اجازه می‌دهد در صورت نیاز از راه دور کار خود را انجام دهند و ساعات کاری منعطفی داشته باشند. این ویژگی نکته جذابی برای کاندیدهاست. همین آزادی عمل اغلب شما را نسبت به شرکت‌های عظیم در اولویت انتخاب آن‌ها قرار می‌دهد.

۹. دستی به سر و گوش دفترتان بکشید.

تأثیر اولیه از اهمیت زیادی برخوردار است، و این تأثیر اولیه از احساس کاندیدها نسبت به فضای کاری شما مستثنی نیست. اگر دفترتان کسل‌کننده و به هم‌ریخته باشد، ممکن است به قول معروف در ذوق کاندیدها بزند و دلشان نخواهد در همچون محیطی کار کنند. به همین دلیل است که باید به سر و وضع دفترتان اهمیت دهید. برای این منظور، می‌توانید به دیوارها رنگی دل‌باز بزنید، نور فضا را تنظیم کنید، تابلویی به دیوار بزنید و گل و گیاه بخرید.

۱۰. اطمینان حاصل کنید که کارکنان فعلیتان از وضعیت خود رضایت دارند.

درست است که اکنون درگیر جذب نیروی جدید هستید، اما این دلیل نمی‌شود از کارکنان فعلی خود غافل شوید. میزان بالای تغییرِ کارکنان همیشه نشانه بدی است، و کارکنان جدید آن را زنگ خطری می‌دانند. برای تغییر کارکنانتان عادلانه عمل کنید، برایشان فضای رشد مهیا کنید، و از تلاش‌هایشان قدردانی کنید. بالا بردن روحیه کارکنان از شرکت شما مکانی جذاب برای کار کردن می‌سازد.

برگرفته از : businessinsider

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.