نظر مشتریان

۱۰ روش برای آگاهی از نظر مشتریان درباره کسب و کارتان

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت Leave a Comment

۱۰ روش برای آگاهی از نظر مشتریان درباره کسب و کارتان

آیا از نظر مشتریان خود نسبت به محصولات و خدمات خود اطلاع دارید؟ آیا خبر دارید که مشتریانتان از محصولات یا خدمات شما راضی هستند یا ناراضی؟ اگر پاسختان به این پرسشها منفی است، احتمال اینکه مشتریان قدیمی و وفادار خود را هم از دست بدهید بسیار زیاد است. دانستن چگونگی مدیریت تمایلات مشتری برای کسب و کار و امرار معاش شما حیاتی است اما کار آسانی نیست!

نظر مشتریان

متاسفانه، زمانی که شما در پشت صفحه نمایشگر کامپیوتر پنهان هستید و قابل رویت نیستید مردم به سرعت اعتراض میکنند. آنها نمیخواهند توهین کنند و یا مقابله ای را آغاز کنند، انها می گویند حق با مشتری است حتی اگر حق با انها نباشد. در اینجا ده روش برای دانستن احساس واقعی مشتریان وجود دارد:

کاربرد شماره تلفن مجازیافزایش درآمد: چگونه تماس گیرندگان را به مشتری تبدیل کنیم؟

۱. بررسی سایت های نقد و بررسی

سایت های نقد و بررسی می توانند دهان به دهان کسب و کاری را ساخته و یا ورشکست کنند. شما می توانید در این فضاها از نظر مشتریان باخبر شوید و این پتانسیل را از دست ندهید و به سود خود به کار ببندید.

۲. تنظیم هشدار سایت گوگل برای نام کسب و کار شما

شما می‌توانید از نظر مشتریان خود در گوگل باخبر شوید. البته هیچ کس زمان این را ندارد که دائما به اطلاعات کاربری گوگل خود متصل باشد اما با عضویت در گوگل، زمانی که اطلاعاتی درباره  نام و یا کسب و کارتان تغییر پیدا می کند گوگل به شما هشدار می دهد، شما همچنین می توانید این هشدار را برای کارکنان خود تنظیم کنید. (مطمئن شوید که آنها بر روی مشتریان شما تاثیر بدی نمیگذارند.)

سرویس منشی مجازی دفتر شما

۳. ایجاد گروه متمرکز

شما میتوانید یک گروه متمرکز راه اندازی کنید ،البته اگر شخص حرفه ای برای انجام این کار داشته باشید نتیجه بهتری میگیرید .گروه متمرکز برای شما  تعدادی از افراد را به عنوان اطلاعات ورودی دست چین می کنند.شما می توانید اطلاعات عظیم کیفی وشرکت کنندگان که دوست داران واقعی خود را بدست آورید.

۴. بررسی نظر سنجی رسانه های اجتماعی

یکی از فواید شبکه های اجتماعی نسبتا ایمن اینرنتی این است که میتوانید  که در فضاهایی مثل فیسبوک،توییتر و یا وبلاگ شخصی خود نظرسنجی هایی را ارائه دهید.به غیر از برای ربات ها برای مردم صادقانه تر از معمول باشید و در هر صورت مطمئن شوید به عنوان یک حرفه ای ایمیل های شما در قسمت ورودی ایمیل آنها قرار میگیرد.

۵. بازخورد تشویقی پس از خدمات

بازخورد فوری در فروشگاهها و یا بعد از درخواست خرید از طریق ایمیل بهترین رویکرد می باشد.در این صورت این معامله در ذهن مشتری شما باقی می ماند.

۶. استفاده از اطلاعات خود

امید است،شما سیستمی در محل داشته باشید که اطلاعات خود را جمع آوری و تجزیه وتحلیل نمایید.با این حال اگر به طور عملی از آنها استفاده نکنید بی فایده است.اگر شما متوجه شوید که عده ی زیادی از مشتریان مجدد به شما روی نیاورده اند برای شما زنگ خطری است و شما باید برای تعامل مجدد و یا اینکه چطور کسب و کار خود را رونق ببخشید بایستی تلاش کنید.

۷. ارائه نظرسنجی های اختیاری

نظر سنجی میتواند انتخابی باشد زمانی که شخص خرید خود را به صورت آنلاین انجام داد نظر سنجی به وی پیشنهاد شود. . نظرسنجی را نباید الزامی قرار دهید زیرا مشتریان علاقه ای به مجبور شدن برای گذراندن وقت و تلاش بیشتر ندارند.

۸. راه اندازی وبلاگ

وبلاگ ابزاری فوق العاده برای تعامل با مشتریان و و مطرح کردن چهره و نام تجاری شما است. اگر در، انتهای بلاگها، پاسخگویی همیشگی و ۲۴ ساعته داشته باشید، ارتباطات بلند مدت شما و مشتریانتان شکل می گیرد.

۹. توجه به مدیریت بهتر کسب و کار

اکر کسی درباره مدیریت کسب و کار شما شکایت کرد و از خدمات شما ناراضی بود، این نشانه خوبی برای شما در آینده نیست و باید بیشتر به کسب و کار خود توجه کنید.

۱۰. ارتباط با خبرهای صنعتی

بعضی اوقات مردم فکر میکنند یک حس اطمینان درباره  کسب و کار خاص شما دارند،البته آنها واکنش واقعی خود را نسبت به اخبار گسترده صنعتی دارند.برای مثال،اگر  گلفروشی محلی در شهر از مغازه خود به عنوان محلی برای فروش مواد مخدر استفاده کند این لکه ننگ به شما که مغازه گلفروشی  دارید نیز سرایت می کند. همه کسب و کارها با همدیگر ارتباط دارند، و شما ممکن است به کنترل آسیب ها نیاز پیدا کنید و به وسیله روزنامه های محلی به پوشش های مثبتی برسید.

منبع: entrepreneur.com

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.