ده فرصت عالی برای حفظ ارتباط با مشتریان

ده فرصت عالی برای حفظ ارتباط با مشتریان

«دفتر شما» دفتر کار مجازی, کسب و کار Leave a Comment

دنبال راهی هستید  تا مانند منشی های  دفتر شما  ارتباطتان را با مشتریانتان حفظ کنید؟ این ده روش از”  دفتر شما ” بیاموزید که  برای ایجاد رابطه‌ای ماندگار ردخور ندارند:

تولد: برای مشتریانتان کارت تبریک تولد دستنوشته بفرستید.

بچه‌دار شدن: کارت تبریک یا هدیه‌ای برای تبریک قدم نورسیده بفرستید. روز پدر یا مادر نیز فرصت دیگری است که برای مشتریانتان کارتی با آرزوهای خوب بفرستید.

تغییر آدرس محل کار: گلدان گیاه آپارتمانی یا سبدی از لوازم اداری خوش رنگ و لعاب، و یا کارت هدیه رستورانی در نزدیکی محل کار جدیدشان بفرستید.

علایق مشترک: آیا هر دو اهل یک شهر هستید؟ هر دو طرفدار دوآتشه غذای خاصی هستید؟ لینکی به مقاله‌های خبری درباره علایق مشترکتان به همراه یادداشتی همچون «فکر کردم شاید خوشت بیاد» برایش بفرستید.

لوح تقدیر و تندیس: لوح تقدیری انحصاری برای شرکت خود و یا تندیسی را برای این منظور تهیه کنید و برای تشکر از مشتریانتان برایشان بفرستید.

دستاوردهای بزرگ: آیا مشتریتان در مسابقه‌ای شرکت کرده است؟ عملکرد خوبی در رویدادی ورزشی داشته است؟ فرزندش از مدرسه یا دانشگاه فارغ‌التحصیل شده است؟ برای رسیدن به تمامی اینها تلاش و فداکاری زیادی شده است. دستاوردهایشان را در فیسبوک یا توئیتر یا دیگر شبکه‌های اجتماعی در بوق و کرنا کنید و تبریک بگویید.

سرگرمی‌ها و علایق: دفعه بعد که مشتری‌تان را دیدید، از او بپرسید که به تازگی توانسته به قایق‌سواری برود یا این که باغچه و گیاهانش در چه حال‌اند؟ وقتی می‌بینند شما یادتان مانده به چه چیزهایی علاقه دارند بی‌اندازه تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

تیم ورزشی مورد علاقه: دفعه بعد که تیم مورد علاقه‌اش پیروز شد برایش ایمیل تبریک بفرستید.

نام اعضای خانواده: به خاطر داشتن نام اعضای خانواده مشتری‌تان این روزها دستکم گرفته می‌شود. این که حال اعضای خانواده ‌آنها را به نام جویا شوید تأثیری ماندگار بر رابطه‌تان خواهد داشت.

وقتی کسالت دارند: یادداشتی با پیام آرزوی سلامتی برایشان بفرستید. فرستادن یک جعبه دمنوش به همراه این یادداشت عمق بیشتری به رابطه‌تان می‌بخشد.

در پایان میتوان گفت موارد بالا اگرچه همه موارد لازمه نیستند، ولی دفترشما کمترین ولی مفیدترین نکات را برای شما جمع آوری کرد که به بهبود روابط با مشتریان خودتان اثربخش باشد.

منبع :http://www.callruby.com/the_watercooler/2014/01/10-opportunities-to-connect-with-your-customers

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.