دکتر مهاجر بازاریابی

گفتگو با دکتر مهاجر مدرس و مشاور بازاریابی

فاطمه دریاپیما دسته‌بندی نشده 1 Comment

مارکتینگ مبحثی است که این روزها افراد زیادی را به یادگیری یا آموزش خود جذب نموده است. اما به جرات می‌توان گفت افراد کمی این موضوع را به صورت اصولی آموخته‌اند و آموزش می‌دهند. دکتر محمد مهاجر از مشترکین موفق دفترشما، عضو هیات علمی دانشگاه هاگا هلیا فنلاند و دانشجوی پست دکترا در روسیه است که مشاوره و آموزش مارکتینگ، برندینگ، نورومارکتینگ و آینده پژوهی را به شکل کاملا اصولی ارائه می‌کند. به همین دلیل گفتگویی با ایشان ترتیب داده شده است که از علاقمندان مارکتینگ و برندینگ دعوت می‌شود مطالعه نمایند.
سرویس منشی مجازی دفتر شما

جناب دکتر مهاجر تحصیلات و شروع فعالیت حرفه‌ای شما به چه صورت بوده است؟

من پیش‌تر سابقه تدریس بورس داشتم اما پس از فارغ التحصیلی در رشته مهندسی مکانیک به عنوان مدیر فنی در یک شرکت استخدام شدم البته به دلیل علاقه به بحث مدیریت همزمان در دوره‌های مدیریتی شرکت و کتاب هایی با همین موضوع مطالعه می‌‎کردم.

به همین دلیل در مقطع دکتری رشته مدیریت بازاریابی را برای تحصیل انتخاب نمودم. تدریس و مشاوره در این زمینه باعث شد حس خوبی که در زمان تدریس بورس داشتم به من یادآوری شود و علاقمندی واقعی خودم، که تدریس است را، کشف کنم. به همین دلیل در حال حاضر نیز که حوزه کاری و فعالیت من و گروهم گسترده شده است، همچنان آموزش و مشاوره برای من در درجه اول اهمیت قرار دارد.

آموزش های شما دقیقا در چه زمینه ای است؟

در یک نگاه کلی؛ آموزش بازاریابی، برندینگ، نورومارکتینگ و دیجیتال نورومارکتینگ. همچنین برگزاری دوره های post MBA و LBM (مدیریت برندهای لوکس و فشن) است. دوره LBM با همکاری بنده و دو تن از مدرسان ایتالیایی برگزار می‌شود.

گروه مخاطب شما چه کسانی هستند؟

بیزینس خود من؛ پرسنال برندینگ و کار با افراد و اشخاص است اما موسسات ما با سازمان‌های که بیش از ۱۰۰ نفر پرسنل دارند همکاری می‌کنند که نیازمند دوره‌ای نسبتا طولانی برای مشاهده نتیجه کار است. یکی از این سازمان‌ها بانک ملی ایران است که از مشتریان بزرگ و شناخته شده ما هستند. اما به افراد صرفا به صورت ساعتی مشاوره ارائه می‌شود.

نورومارکتینگ از مباحث جدید دنیای مارکتینگ است؟

آغاز بحث نورومارکتینگ در جهان در سال ۲۰۰۲ بوده اما در ایران کاملا نوپا است. من به دلیل علاقه به مباحث جدید و ترند، جذب این موضوع شدم. نورومارکتینگ مبحثی میان رشته‌ایست که به چهار رشته علوم اعصاب، مارکتینگ، روانشناسی و علوم شناختی مربوط می‌شود. در ایران دانشگاه تهران و شهید بهشتی مطالعه بر روی این موضوع را آغاز و دستگاه‌هایی همچون EEG و  eye trackerرا تهیه کرده‌اند.

خلاصه بحث نورومارکتینگ در این جمله خلاصه می‌شود؛ فعل و انفعالاتی که در مغز انسان رخ می‌دهد، باعث خرید می‌شود. در نورومارکتینگ تلاش می‌شود حواس چندگانه انسان‌ها را تحریک کرده و آنها را ترغیب به خرید کنند.

نظر شما در مورد خدمات دفتر شما چیست؟

در کنفرانس‌ها و همایش‌های مختلفی به عنوان مهمان یا سخنران دعوت می‌شدم که اعضای «دفترشما» نیز حضور داشتند. آشنایی اولیه من با مدیر مارکتینگ دفترشما در همین کنفرانس ها شکل گرفت و با خدمات و سرویس‌های تلفن گویا و منشی مجازی آشنا شدم و همکاری ما در بخش آموزش بازاریابی آغاز شد.

به عنوان یک مشاور بازاریابی باید بگویم دفترشما در ارائه و پرزنت خدمات خود کاملا حرفه‌ای عمل کرده و حتی اصول نورومارکتینگ را رعایت می‌کند. زیرا با ساده سازی موضوع از اینکه مغز مخاطب موضوع را پس بزند و از آن فرار کند، جلوگیری می‌کند. همچنین سایت دفترشما UI  و UX بسیار خوبی دارد که باعث می‌شود برای کاربران به راحتی قابل استفاده باشد.

من حدود یک سال است که از مشترکین دفتر شما هستم و از سرویس تلفن گویا و منشی مجازی دفترشما استفاده می‌کنم. امکاناتی که در سرویس‌های دفترشما ارائه می‌شود، در مقابل هزینه آنها بسیار گسترده است و این موضوع من را شگفت زده کرد.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

دکتر مهاجر عزیز چه چشم اندازی را برای کسب و کار خود در نظر دارید؟

چشم انداز کلی من برای گروه برندآفرین این است که بتوانیم از طریق سازوکارهای جهانی و ورود مشاوران راه حلی برای مشکلات کسب و کارهای ایرانی ارائه کنیم همچنین ارائه آموزش‌های خاص به افراد و سازمان‌های خاص، به این دلیل که هر رشته و زمینه‌ای آموزش خاص خود را می طلبد.

«دفترشما» از علاقمندان به حوزه مارکتینگ و مخاطبان خود دعوت می‌کند برای مشاهده ویدئوها و مطالعه مطالب آموزش مارکتینگ و برندیگ به صفحه «آموزش بازاریابی توسط دکتر مهاجر» در سایت دفترشما مراجعه نمایند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

Comments 1

  1. من دانشجوی ایشان در دوره MBA دانشگاه تهران بودم
    واقعا از اساتید بی نظیر در حوزه بازاریابی هستند
    باعث افتخار من بود در محضر ایشان شاگردی کردن
    خداوند حفظشون کنه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.