راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

چگونه با سرمایه کم کسب و کار راه بیندازیم؟

«دفتر شما» آموزش, کسب و کار

چگونه با سرمایه کم کسب و کار راه بیندازیم؟

نداشتن سرمایه یا سرمایه کم یکی از شایع ترین مشکلات در میان افرادی است که می خواهند کسب و کاری را آغاز کنند، ولی این موضوع به این معنا نیست که برای شروع کار راههای دیگری وجود ندارد. می توانید با استفاده مطلوب از مهارت، اخلاق و دانش بازاریابی، کاری را با سرمایه کم آغاز کنید.
به نظر نویسنده‌ی کتاب استارت آپ ۱۰۰ دلاری، برای راه اندازی یک کسب و کار موفق مخصوصا اگر برای این کار انگیزه کافی داشته باشید، توجه به مهارت هایی که می توانید برای حل مشکلات از آنها استفاده کنید بسیار مهم است.

در اینجا برای اشخاصی که علاقمند به راه اندازی کسب و کار شخصی هستند ولی سرمایه کافی برای این کار ندارند ویژگی هایی را بیان می کنیم که با استفاده از آنها می توانند برای خود کسب و کاری مناسب راه اندازی کنند.

۱. ساخت محصولات با توجه به مهارت هایتان

در ساختن هر چیزی که مهارت دارید تلاش کنید مانند مجسمه، لوازم تزیینی، برنامه های کامپیوتری و اپلیکیشن و غیره. چون ساخت این محصولات هزینه اولیه زیادی در برنخواهد داشت. به همین دلیل درآمدی که از فروش محصولات بدست می آورید سودخالص است. برای ساخت محصول تصمیم با خود شماست ولی برای فروش آن می توانید از راههای زیادی استفاده نمایید.

کاربرد شماره تلفن مجازیاز این ایده ها برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه اندک استفاده کنید.

برای فروش محصولات به طور سنتی می توانید از فروشگاههای محلی استفاده کنید و محصولات خود را به صورت امانی در فروشگاه قرار دهید و درصدی از سود خود را به صاحب فروشگاه پرداخت نمایید. همچنین می توانید از طریق اینترنت و شبکه های مجازی محصولات خود را عرضه و تبلیغ کنید و به صورت آنلاین آنها را بفروش رسانید.

۲. دوباره فروشی محصولات دیگران

گاهی شما به دلایلی نمی خواهید یا نمی توانید محصولی را تولید کنید و ترجیح می دهید واسطه فروش محصولات دیگران باشید. امروزه بسیاری از افراد از این راه کسب درآمد می کنند:

  • درآپ ‌شیپینگ (Drop shipping)
    یکی از راههای خرده فروشی است که شخص واسطه بدون انبار کردن محصولات، سفارش مشتری را برایش یکسره ارسال می نماید. برای شروع اینکار شما می توانید یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید و با شرکت هایی که کار درآپ شیپینگ انجام می دهند آغاز به همکاری کنید یکی از این شرکت ها Shopify است که می توانید به عنوان یک راهنما و الگو از آن استفاده نمایید.
  • خرید محصولات دست دوم و فروش آنها در اینترنت
    میتوانید برخی کالاهای دست دوم سالم را از مکان های مختلف خریداری کنید و در سایتی که برای خود در اینترنت راه اندازی کرده اید به صورت آنلاین بفروش برسانید و سود حاصله از آن برای شما خالص خواهد بود .

۳. درآمد زایی از طریق عرضه خدمات

می توانید با سرمایه کم خدماتی را عرضه کنید که در آنها مهارت دارید البته برخی از این خدمات نیازمند مدارج تحصیلی است و برخی با دانش اولیه قابل عرضه می باشد. برای این کار نام شما باید برای افراد شناخته شده باشد. می توانید از اینترنت و شبکه های اجتماعی برای تبلیغات استفاده نمایید که کم هزینه تر هستند.

کاربرد شماره تلفن مجازیبا این روشها تماس گیرندگان را به مشتری تبدیل کنید.

۴. استفاده از کالا و مهارت های خود برای شروع یک همکاری

برای افراد با سرمایه کم برای آغاز کسب و کار، استفاده از تمام منابع موجود بسیار با اهمیت است. به اینصورت که اگر توانایی انجام خدماتی را دارید برای عرضه آن به کسب و کارهای کوچک مراجعه کنید و یا اگر کالایی دارید که برایتان قابل استفاده نیست را به کسانی ارائه دهید که به آنها نیاز دارند.

۵. خدمات را برای خود به حداقل هزینه برسانید.

برای استفاد از این مزیت لازم است فردی خلاق باشید و برای خود برنامه داشته باشید. از طریق سایت های اینترنتی می توانید برای خود با کمترین هزینه وبسایت طراحی کنید و کسب و کار تان را رونق دهید. همچنین میتوانید از شبکه های اجتماعی برای معرفی خود به دیگران استفاده نمایید.

آغاز هرکاری نیازمند انگیزه و نوع آوری است و باید سعی کنید کاری را آغاز کنید که از آن لذت میبرید تا بتوانید در طی مسیر موفق باشید.اگر به کار آفرینی علاقه دارید سعی کنید خلاق باشید و با ایده جدید خود مشکلی از مشتریان خود حل نمایید.

اگر نظر، پیشنهاد و تجربه ای در زمینه راه اندازی کسب و کار با سرمایه اندک دارید در بخش «دیدگاه شما» با ما در میان بگذارید.

برگرفته از وبسایت www.entrepreneur.com