روش‌های جذب سرمایه در استارتاپ ها

«دفتر شما» کسب و کار Leave a Comment

روشهای جذب سرمایه در استارتاپ ها

عوامل مهمی در راه‌اندازی پروژه‌های استارتاپ دخلالت دارند. در بین تمامی این موارد، ایده جدید و جذب سرمایه از بقیه مهمتر است. خلق ایده ناب به این راحتی‌ها هم نیست. اما کارآفرینان زیادی بوده‌اند که در کنار داشتن ایده خوب باز هم نتوانسته‌اند روش مناسبی برای جذب سرمایه برای استارتاپ خود پیدا کنند و به همین دلیل شکست خورده اند. ببینید از میان روشهای جذب سرمایه زیر کدام بیشتر به درد استارتاپ شما می خورد و همان را در پیش بگیرید:

کاربرد شماره تلفن مجازیهزینه های استارتاپ را چگونه ارزیابی کنیم؟

۱. پیدا کردن سرمایه‌گذار

در این روش، پس از اینکه تمامی مقدمات راه اندازی استارتاپ خود را پشت سر گذاشتید و نوبت به تولید و معرفی محصول یا سرویستان رسید، اکنون باید سرمایه گذار یا سرمایه گذارانی را متقاعد کنید که در استارتاپ شما سرمایه گذاری کنند. اگر ایده پشت استارتاپ خود را به خوبی معرفی کنید احتمال اینکه سرمایه گذاران با محصولات شما آشنا شده و از این طریق جذب شوند زیاد است. گاهی اوقات ممکن است یک ایده به قدری جذاب و ناب باشد که حتی افراد تازه کار هم بتوانند سرمایه گذاران بزرگ را جذب کنند.

در واقع  سرمایه‌گذاران، کاری به غیر از سرمایه‌گذاری بلد نیستند، این افراد و شرکت‌ها دائم به دنبال ایده‌های ناب و درجه یک هستند تا سرمایه‌ خود را به گردش بیاندازند، به همین دلیل اگر در تبلیغ و اطلاع رسانی برای استارتاپ خود به خوبی عمل کرده باشید احتمال زیادی وجود دارد که ایده و فکر جدید شما مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گیرد و آنها به شما پیشنهاد سرمایه‌گذاری بدهند.

کاربرد شماره تلفن مجازیمحصول یا سرویس خود را اینگونه با کمترین هزینه معرفی کنید.

۲. جذب سرمایه از طریق شتابدهنده ها

شتابدهنده استارتاپ یا به اختصار شتابدهنده از ابتدای کار یک استارتاپ آن را تحت پوشش خود در می‌آورند و برای این کار از میان شرکت کنندگان، پس از مدتی کوتاه مورد ایده‌ای برگزیده و به عنوان استارتاپ انتخاب می‌کند. شتاب‌دهنده‌ها با سرمایه‌گذاری اولیه بر روی یک شرکت نوپا، درصدی از مالکیت آن را در اختیار گرفته و در مقابل به گردانندگان پروژه آموزش‌های لازم و خدماتی در مسیر ارزش آفرینی سریعتر و برای کسب موفقیت بهتر را خواهند داد.[۱]

۳. استقبال عمومی از ایده‎ها‎

ممکن است در ابتدای راه اندازی استارت آپ، سرمایه تان کم باشد. با این وجود باز هم می توان با همین مقدار، توجه عموم را به سمت خود جلب کرد. زمانی که سرمایه گذاران بدانند ایده‎ها‎ و محصولات با استقبال عمومی مواجه شده اند، برای سرمایه گذاری ترغیب می شوند و می توانید جذب سرمایه کنید. مشتریان به یکباره به سمت ایده‎ها‎ی جدید حرکت نمی کنند بلکه نیاز به زمان دارد و با پشتکار می توان آنها را با خود همراه کرد.

کاربرد شماره تلفن مجازیچگونه با کمتر از ۳۰۰ هزار تومان مشتری جذب کنیم؟

پس از جذب سرمایه آن چه مهم است مدیریت صحیح هزینه های استارتاپ است. در ابتدای کار به هیچ وجه سرمایه ارزشمند خود را برای اجاره فضای اداری، خرید تجهیزات و استخدام منشی هدر ندهید. این روزها با خدمات دفتر کار مجازی دیگر بدون نیاز به اجاره دفتر کار می توانید هم شماره تلفن ثابتی داشته باشید که از هر نقطه می توانید آن را پاسخ دهید و هم منشی باتجربه بدون اینکه نیاز باشد منشی را استخدام کنید.

در پایان باید گفت، اگر تمامی این موارد به خوبی پیش برود و ایده شما در زمینه ایجاد استارت آپ برای جذب سرمایه مناسب باشد به طور قطع در جذب سرمایه برای استارتاپ تان موفق خواهید بود.  پس از این مراحل اگر از نظر  مالی به مشکل برخوردید ناامید نشوید و فرآیند جذب سرمایه‌ را دوباره آغاز کنید.

شما چه راههای برای جذب سرمایه برای استارتاپ ها می شناسید؟ در بخش «دیدگاه شما» برایمان بنویسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.