کسب درآمد از وبلاگ نویسی

روشهای کسب درآمد از راه اندازی وبلاگ

«دفتر شما» آموزش, کسب و کار 1 Comment

کسب درآمد از راه اندازی وبلاگ روشی است که بسیاری از افراد به آن فکر می کنند. شاید در نگاه اول این کار به نظر راحت برسد اما برای رسیدن به مرحله ای که بتوان از وبلاگ نویسی به درآمد رسید نیاز به تخصص، دانش و خلاقیت است. این روزها علاوه بر وبلاگ ها می توان از فعالیت در شبکه های اجتماعی نیز کسب درآمد کرد.

کسب درآمد از راه اندازی وبلاگ

راه اندازی وبلاگ یا یک صفحه در شبکه های اجتماعی روند ساده ای دارد. با یک ثبت نام در سایت می توانید صاحب یک وبلاگ شوید. هرچند اگر می خواهید یک دامنه شخصی با طراحی اختصاصی داشته باشید یا باید از تخصص طراحی سایت برخوردار باشید یا مبلغی را برای طراحی سایت توسط دیگران هزینه کنید.

حالا باید براساس یک استراتژی، محتوای مورد نظر خود را تولید کنید. در نگارش این مطالب علاوه بر رعایت اصول نوشتاری و جذاب بودن آن ها برای مخاطب، باید نکات سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو را نیز لحاظ کنید. چرا که بسیاری از کاربران و مخاطبان شما از موتورهای جستجو وارد وبلاگ شما خواهند شد. بعد از آن که بازدید وبلاگ شما به حدی رسید که بتوان از آن کسب درآمد کرد می توانید از برخی روش ها برای این منظور استفاده کنید. در ادامه مطلب به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

تبلیغات کلیکی

از جمله رایج ترین شیوه های کسب در آمد از وبلاگ، قرار دادن تبلیغات در صفحات مختلف آن است. برای درج تبلیغات دو روش امکانپذیر است:

  • تبلیغات CPC یا PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) که یکی از متداول ترین روش ها است. در این شیوه، شما تبلیغات متنی و بنری دیگران را بر روی سایت خود قرار می دهید و به ازای هر کلیک بر روی آن ها مبلغی را دریافت می کنید.
  • تبلیغات CPM که به ازای تعداد نمایش هر تبلیغ هزینه ی آن پرداخت می شود. معمولا به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید مبلغی به حساب دارنده وبلاگ واریز می شود و هرچه تعداد نمایش بیشتر باشد درآمد حاصل از آن نیز بیشتر می شود.

رپورتاژ آگهی

یکی دیگر از روش های مهم کسب درآمد از وبلاگ استفاده از رپورتاژ آگهی است که در حال حاضر بسیار مورد استقبال کاربران و وبلاگ های فارسی زبان قرار گرفته است.

روند کار به این صورت است که شما محتوایی تبلیغاتی برای دیگران بر روی وبلاگ خود قرار می دهید. این متن هم می تواند توسط خود شما تولید شود و هم شخص یا شرکت درخواست دهنده. درج رپورتاژ آگهی علاوه بر افزایش بازدیدکننده وبلاگ شما، باعث معرفی کسب و کار دیگران و بهبود رتبه ی وبسایت آن ها در موتورهای جستجو می شود.

کسب درآمد از راه اندازی وبلاگ شکلات قهوه

پرداخت هزینه در ازای عضویت

در صورتی که محتوای تولید شده توسط شما بسیار کاربردی است و نمونه ی آن به راحتی یافت نمی شود می توانید آن محتوا را در ازای پرداخت هزینه ی عضویت در اختیار کاربران قرار دهید. برای جلب اعتماد آن ها نیز می توانید بخش ابتدایی مطلب را در دسترس عموم قرار دهید و باز شدن قسمت های اصلی را منوط به پرداخت حق عضویت کنید.

همچنین می توانید برای اعضای وبلاگتان امتیازهای ویژه ای قائل شوید. مثلا بهره مندی از کدهای تخفیف مختلف، ارسال مطالب باکیفیت به ایمیل آن ها، عضویت در ایونت ها و …

کاربرد شماره تلفن مجازیتولید محتوای جذاب با رعایت این ده اصل!

بازاریابی پورسانتی

این روش اخیرا میان وبلاگ های فارسی گسترش یافته است. در بازاریابی پورسانتی یا Affiliate Marketing شما با یک فروشگاه قراردادی امضا می کنید که در صورت کمک به فروش محصولات آن، مبلغی از آن فروش به شما تعلق می گیرد.

شما می توانید با تبلیغ محصولات سایر فروشگاه ها در وبلاگتان کسب درآمد کنید. هرچه موضوع مطالب وبلاگ با محصول تبلیغ شده شباهت بیشتری داشته باشد، احتمال فروش آن محصول و افزایش پورسانت دریافتی شما نیز بیشتر است.

فروش محصولات دیجیتال

در صورتی که مایل نیستید برای کسب و کار دیگران تبلیغ کنید، خودتان می توانید از پتانسیل وبلاگتان استفاده کرده و برخی از محصولات را مستقیما بفروشید. فروش محصولات دیجیتال نسبت به ایجاد یک فروشگاه فیزیکی دردسرهای کمتری دارد. برخی از محصولات دیجیتالی که امکان فروششان در وبلاگ وجود دارد به شرح زیر است:

  • ایبوک ها یا کتاب های الکترونیکی
  • فایل ها، عکس ها و ویدئوهای آموزشی
  • اپلیکیشن های موبایل، نرم افزارها و قالب ها

کاربرد شماره تلفن مجازیراه اندازی فروشگاه اینترنتی با خدمات دفتر کار مجازی

با این حال باید توجه داشته باشید که این محصولات مرتبط با نیازهای مخاطبین وبلاگ شما باشد تا بتوانید از فروش آن ها کسب درآمد کنید.

نتیجه گیری

این روزها راههای کسب درآمد نسبت به گذشته تغییر زیادی کرده است. بسیاری از افراد قید کارمندی را زده‌اند و به روشهای کسب درآمد خانگی و راه اندازی کسب و کار اینترنتی روی آورده اند. یکی از این روشهای کسب درآمد از راه اندازی وبلاگ است. شما هم اگر به کار در منزل علاقمندید و یا می‌خواهید در کنار کار ثابتتان درآمد دیگری نیز کسب کنید این روش را به کار ببندید.

شما چه روشهای دیگری برای کسب درآمد از راه اندازی وبلاگ می شناسید؟ خوشحال می‌شویم نظرات خود را در بخش دیدگاه برای ما بنویسید.

«دفترشما» یک شرکت دانش‌بنیان در زمینه عرضه خدمات دفتر کار مجازی است. برای اطلاع بیشتر از خدمات این شرکت برای کاهش هزینه‌ها و مدیریت تماسهای کسب و کارها با ما به شماره ۲۸۴۲۰۱-۰۲۱ تماس بگیرید و یا به وبسایت دفترشما سربزنید.

Comments 1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.