بایدها و نبایدهای سئو کلاه سفید

pr آموزش Leave a Comment

حتما تا به حال سئو کلاه سفید و یا همان بهینه سازی موتور جستجوی گوگل به گوش تان خورده است و احتمالا از سئوی سفید و سئوی سیاه هم چیزی شنیده باشید. سئو کلاه سفید سئو به معنی دور زدن و یا کلاه گذاشتن سر گوگل نیست بلکه مربوط به تولید محتوایی است که مردم نیاز دارند و مقصود جستجوی آن­ها را برآورده کند.

نگاه کردن به بهینه سازی موتور جستجو از این دید می­تواند درک و اجرای روش­های بهینه سازی کلاه سفید را ساده تر سازد. با کنار گذاشتن روش­های اسپمینگ یا هرزنامه­ای گذشته، می­توانید بدون آن فضای هرزنامه­ای محتوای با متمرکز بر مصرف کننده تولید و منتشر کنید.

حال بیایید درباره پی بردن به محتواهایی که مردم می­خواهند، صحبت کنیم.

بیشتر بخوانید: خدمات دفتر کار مجازی برای سئوکاران حرفه ای

روش سئو کلاه سفید: ۱- از جستجو در کلمات کلیدی برای پی بردن به محتوای مورد نیاز استفاده کنید

کمی جستجو در کلمات کلیدی می­تواند به شما در فهمیدن این که مخاطبان شما چه چیزی می­خواهند کمک بزرگی کند.

نه تنها موضوعاتی که مکرر جستجو شدند را خواهید یافت، بلکه احتمالا به زبان جستجویی که آن­ها استفاده می­کنند و شما پیش بینی نکرده­اید برمی­خورید. یکی از علت­های این امر این است که-دانش و تخصص شما در صنعت خودتان عمیق­تر از آن­ها است. زبانی که شما استفاده می­کنید احتمالا گویش صنعتی است که مخاطبان شما استفاده نمی­کنند. این فرصت فوق العاده­ای برای پیدا کردن کلمات کلیدی طولانی است که مخاطبان شما می­توانند درک کنند، و تولید محتوایی که با آن­ها سخن می­گوید است.

تولید محتوا با استفاده از زبانی که مشتریان شما استفاده می­کنند تا حد امکان کلاه سفید است. این که محتوای خود را به طور فله ای با کلمات کلیدی پر می کنید دیگر از مد افتاده است.

بایدهای کلاه سفید:

کلمات کلیدی را هدف بگیرید که به اندازه کافی معروف هستند. سهولت رتبه بندی آن کلمات کلیدی به قدرت رقابتی سایت شما بستگی خواهد داشت. درباره این که تا چه سطح رقابت را می­توانید تحمل کنید و نتیجه بگیرید واقع بین باشید.

کلمات کلیدی هدف را در تمام مکان­های مناسب-URL، برچسب موضوع، تصاویر جایگزین، محتوای اصلی و غیره-شرکت دهید.

نبایدهای کلاه سیاه:

کمیت را بر کیفیت ترجیح ندهید. با وجود تمام جستجوهایی که گوگل هر روز دریافت می­کند، می­توانید مطمئن باشید که الگوریتم­ های آن عبارات مترادف را درک می­کنند. به جای تکرار عبارت کلیدی تکراری تا جایی که ممکن است، کلمات کلیدی مرتبط بیابید تا به موضوع محتوای خود نیرو ببخشید.

حال که می­دانید مخاطبان شما چه چیزی را جستجو می­کنند، بیایید درباره این که می­خواهند چه چیزی پیدا کنند صحبت کنیم.

۲-محتوای بهینه سازی موتور جستجویی تولید کنید که به مقصود جستجو پاسخ دهد

برای انجام دادن درست بهینه سازی موتور جستجو نیازی نیست که یک نابغه فنی باشید. مانند اکثر رشته ­های بازاریابی، کمی تمرکز و درک داشتن نسبت به جستجوی کاربر می­تواند تاثیر زیادی در نتیجه گرفتن در بهینه سازی موتور جستجو داشته باشد.

از نگاه جستجو کننده بنگرید:

  • به دنبال چه چیزی هستند؟
  • مشکلاتی که برای آن به دنبال توصیه یا راه­حل هستند کدامند؟
  • آیا به دنبال توصیه هستند یا به دنبال خرید چیزی؟

مقاصد جستجو معمولا در یکی از دسته بندی­های زیر قرار می­گیرند:

  • یادگیری چیزی
  • پیدا کردن راه حل برای مشکلی
  • خرید کردن چیزی

به این موارد کلمات کلیدی خریداران می­گویند. وقتی در حال ارزیابی لیست کلمات کلیدی احتمالی خود هستید، به این که آیا شخصی که آن عبارت را جستجو می­کند می­خواهد چیزی یاد بگیرد، راه حلی برای مشکلی پیدا کند یا خرید کند فکر کنید.

عبارتی که استفاده کرده­ اند موارد زیادی درباره مقصود آن­ها را آشکار می­کند.

وقتی محتوای بهینه سازی موتور جستجوی خود را می­سازید اطمینان حاصل کنید که به کاربران چیزی که به دنبال آن هستند را بدهید. اگر به دنبال مقالات آموزشی “چگونه؟” هستند، محتوایی که مربوط به فروش است تولید نکنید.

بایدهای کلاه سفید

محتوای خود را مانند پرسش و پاسخ در نظر بگیرید. پرسشنامه کلمه کلید سوال و محتوای شما پاسخ است.

با دادن چیزی که می­خواهند به محتواها منبع مفیدی باشید.

درباره برچسب کوچک و توضیحات بزرگ خود درباره چیزی که محتوای شما وعده می­دهد روشن باشید.

نبایدهای کلاه سیاه

با استفاده از تیترهای طعمه کلیک کردنی گمراه کننده برای جستجوگر طعمه گذاری و راه عوض نکنید. تیتر شما باید همیشه مستقیما به محتوای شما گره بخورد. اگر چنین نباشد، احتمالا این که بازدید کننده بیرون بپرد بیشتر است، در این صورت باونس ریت سایت تان حسابی بالا می‌رود و در واقع شما که به گوگل سیگنالی ارسال می­کند که محتوای شما مناسب علایق جستجوی آن­ها نبود. در نتیجه گوگل جایگاه شما در صفحات نتیجه موتور جستجو را پایین می­ برد.

بیشتر بخوانید: تولید محتوای جذاب با رعایت این ۱۰ اصل

۳- با گرفتن رای اعتماد به گوگل کمک کنید بداند محتوای شما درباره چیست

گوگل برای این که محتوای شما را در جایگاه مناسبی در صفحات نتایج موتور جستجو برای عبارات جستجوی مناسب قرار دهد باید بداند محتوای شما درباره چه چیزی است.

یکی از روش­هایی که این کار را انجام می­دهد از طریق سیگنال­های روی صفحه همچون وجود کلمات کلیدی در URL، تیتر، محتوای اصلی، توضیحات و … است.

روش دیگر از طریق سیگنال­های روی سایت لینک­های درونی از صفحات مرتبط روی سایت شما است. پس به صفحات دیگر سایت تان لینک دهید.

و در نهایت لینکی که دیگران به شما می‌دهند بسیار حائز اهمیت است. ارجاع دهی محتوای شما توسط شخص ثالث به گوگل می­گوید که یک شخص حقیقی زنده به شما اعتبار داده است

حالا اگر این بک لینک ها واقعی نباشد، دیر یا زود گوگل متوجه می‌شود.

در نتیجه، گوگل تلاش زیادی در راه فهمیدن این که چه زمان لینک ورودی از طرف سایت با کیفیت و مورد اعتماد است و چه زمانی لینک جعلی و کاملا برای هدف بازی دادن است انجام داد. مورد اول به شما کمک می­کند. مورد آخر به شما آسیب می­زند.

پس وقتی به استراتژی­ ساخت لینک فکر می­کنید، آن تاکتیک­های بهینه سازی کلاه سیاه قدیمی را فراموش کنید. بازی تغییر کرده است. زمانی که لینک ساختن درست انجام شود می­تواند راه قدرتمندی برای افزایش رتبه جستجو باشد. به عنوان پاداش، همچنین می­تواند باعث ایجاد ترافیک ارجاعی شود.

کلید این ماجرا در ساخت روابط و ارتباط با وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران است تا آن­ها را از محتوای عالی خود آگاه سازید.

اما نکته این است-اگر روش ۱ را دنبال کرده باشید، محتوایی خواهید داشت که مورد تقاضا است-و وبلاگ نویسان مخاطبان خود را آنقدر خوب خواهند شناخت که این مسئله را بدانند.

اگر روش ۲ را دنبال کردید، وبلاگ نویسان قدردان توانمندی محتوای شما خواهند شد و احتمال زیادی وجود دارد که وقتی به محتوایی که تولید می­کردند مربوط باشد به آن ارجاع دهند.

بایدهای کلاه سفید:

با افراد اثر گذار ارتباط برقرار کنید و آن­ها را از محتوای خود آگاه سازید، اشاره کنید که چرا این محتوا ممکن است بر ارزش محتوای آن­ها اضافه کند.

دسترسی خود را به طریقی خالصانه و فرد به فرد شخصی سازی کنید که نشان دهد شما وبلاگ نویس را می­شناسید.

صبور باشید. ساخت روابط دو سر سود زمان­بر است.

نبایدهای کلاه سیاه:

به افراد موثر ایمیل­های دسته جمعی بدون هیچ شخصی سازی ارسال نکنید. این کار شما را به بالای لیست گوگل نمی­رساند. و در طول این فرایند پل­ها را از بین خواهید برد.

خلاصه استراتژی بهینه سازی موتور جستجو کلاه سفید

در مجموع شما وقتی می­توانید بهینه سازی موتور جستجوی خوبی را بدون این که احساس هرزنامه ­ای بودن کنید، انجام دهید که از استراتژی­های بهینه سازی کلاه سفید پیروی کنید. در واقع، هر چه بیشتر روی خدمت کردن به نیازهای جستجوگرها تمرکز کنید، بیشتر نفع خواهید برد. این استراتژی برد-برد برای تمام افرادی که در آن دخیل هستند، معتبر است.

  • جستجوگرها چیزی که می­خواهند را بدست می­آورند-پاسخی به جستجوی آن­ها
  • گوگل به چیزی که می­خواهد می­رسد-جستجو کننده­ های راضی (مصرف کننده خوشنود)
  • شما به چیزی که می­خواهید می­رسید-رتبه بالا در گوگل و ترافیک طبیعی “رایگان”

نتایج و رتبه موتور جستجو را با بهینه سازی کلاه سفید بهبود دهید

همین امروز استفاده از روش­های بهینه سازی موتور جستجوی کلاه سفید را آغاز کنید تا ترافیک خود را افزایش و عملکرد خود در جستجو را بهبود دهید. به طور مثال ابزارهای بهینه سازی موتور جستجوی الکسا شامل تمام چیزهایی که شما برای ساخت یک استراتژی بهینه سازی موتور جستجوی پایدار نیاز دارید است. شما چه ابزارهای دیگری برای سئو می‌شناسید؟

بیشتر بخوانید: ابزارهای مهم دیجیتال مارکتینگ برای راه اندازی کسب و کار کوچک شما

Summary
Review Date
Reviewed Item
سئو کلاه سفید
Author Rating
51star1star1star1star1star

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.