سه روش برای به حداقل رسانیدن عوامل مزاحم تمرکز

سه روش برای به حداقل رسانیدن عوامل مزاحم تمرکز

«دفتر شما» موفقیت Leave a Comment

یکی از بزرگ‌ترین موانع بر سر راه پیشرفت و رسیدن به هدف‌های کاری و شخصی سیل بی‌پایان عوامل مزاحم و به اصطلاح پارازیت‌ها هستند. از تلویزیون گرفته و تلفن و پیامک و اینترنت، تا وظایف کاری و خانوادگی، همگی لحظه به لحظه توجه ما را می‌طلبند.

در این آشفته‌بازارکافی است غفلت کنید تا شما هم به جرگه عظیم مردان و زنانی بپیوندید که موفقیت خود را به دست خود نابود می‌کنند، فقط چون حاضر نیستند مسئولیت خود را در قبال مدیریت زمان و تمرکزشان بپذیرند.

این عوامل مزاحم نه فقط دشمن افراد، بلکه دشمن تیم‌ها و سازمان‌ها نیز هستند. ما هر روز با مزاحمت‌های بی‌شماری رو در رو هستیم که اگر حواسمان نباشد می‌توانند در سطح عملکرد و موفقیت ما تأثیر منفی داشته باشند.

در این‌جا سه روش برای به حداقل رسانیدن این عوامل مزاحم پیشنهاد می‌کنیم:

۱- بر رسالت خود متمرکز باشید.

ما انسان‌ها در زندگی همواره در اشتیاق رسیدن به معنا و احساس رضایت هستیم، و یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای این کار و همزمان به حداقل رسانیدن عوامل مزاحم این است که لحظه‌ای از رسالتمان غافل نشویم. اگر حواسمان نباشد، از صبح که بیدار می‌شویم شروع خواهیم کرد به دست و پا زدن و به هیچ جا نخواهیم رسید، اما وقتی بر رسالت خود تمرکز کنید، عوامل مزاحم فرصتی برای ابراز وجود نخواهند داشت. شاید کمکتان کند که رسالت خود را جایی جلوی چشمتان قرار دهید تا تمام مدت حواستان به آن باشد.

۲- چشم اسفندیار خود را بشناسید و تجزیه و تحلیل کنید.

من یک بار کل تعطیلات آخر هفته را به تجزیه و تحلیل اصلی‌ترین عوامل مزاحمی که مانع از رسیدنم به برخی از بزرگ‌ترین اهداف و آرزوهایم می‌شد اختصاص دادم، و تمرین سودمندی بود. مدتی بود که احساس نومیدی و بی‌فایده بودن می‌کردم. برای همین، تمامی کارها و برنامه‌های روزمره‌ام را زیر و رو کردم تا ببینم زمانم دقیقاً به چه صورت سپری می‌شود.

آخر سر توانستم با خودم روراست باشم و سه عامل مزاحم اصلی خود را شناسایی کنم که پیش از آن از وجودشان بی‌خبر بودم. نیازی نیست زمانی طولانی را صرف این کار کنید. کافی است دستکم ۲۰ دقیقه زمان بگذارید تا ببینید چه طور می‌توانید زمان بیش‌تری را برای کارهای مهم و سودمند خالی کنید.

۳-  درباره برنامه‌ریزی دقیق تک تک کارها و زمان‌بندی روزهایتان تصمیمی جدی بگیرید.

ساده‌ترین راه برای مبارزه با عوامل مزاحم برنامه‌ریزی مهم‌ترین کارها و وظایفی است که هر روز باید انجام دهید. روشی که برای من مفید بوده زمان‌بندی است. وقتی زمان مشخصی را برای کاری مشخص کنار می‌گذارید و در آن مدت توجه خود را تمام و کمال فقط به آن کار اختصاص می‌دهید، عوامل مزاحم و پارازیت‌ها به حداقل می‌رسد.

بنابراین، ترجیحاً هر روز خود را شب قبل زمان‌بندی کنید. با این کار صبح روز راحت‌تر از خواب بیدار می‌شوید، چون برای کل روزتان استراتژی چیده‌اید.

روزانه میلیون‌ها انسان قربانی پارازیت‌ها و عوامل مزاحم پیرامون خود می‌شوند. اجازه ندهید شما هم قربانی باشید. در عوض، سررشته زندگیتان را به دست بگیرید تا در کار و زندگی به آن‌جایی برسید که دوست دارید.


برگرفته شده از : Distractions Are the Enemy of Good: 3 Ways to Minimize Them     http://www.entrepreneur.com


دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.