سه روش برای بهتر کردن خوشامدگویی شرکتتان

سه روش برای خوشامدگویی بهتر در تماسهای کاری

«دفتر شما» کسب و کار Leave a Comment

سه روش برای خوشامدگویی بهتر در تماسهای کاری

خوشامدگویی در تماسهای کاری فرصتی طلایی و بسیار کوتاه برای اثرگذاری بی عیب و نقص بر روی تماس گیرنده است. اگر از این فرصت به خوبی استفاده کنید، احتمال اینکه تماس گیرنده دوباره با کسب و کار شما تماس بگیرد بسیار بیشتر می شود. و ناگفته پیداست که خوشامدگویی سرد و مبهم، حتی مشتریان قدیمی را هم نسبت به ادامه خرید محصول یا خدمات از شما مردد می کند. ۳ مرحله زیر را برای خوشامدگویی بهتر با دقت پشت سر بگذارید تا این فرصت طلایی و کوتاه را از دست ندهید:

کاربرد شماره تلفن مجازیتفاوت پاسخگویی منشی های «دفتر شما» و دیگر منشی ها.

۱) سلام و احوالپرسی

خب همه وقتی گوشی را برمی دارند سلام می کنند. پس فاصله بین یک تماس سرد و یک تماس گرم و دوستانه در چه طور سلام کردن است. اگر پیش از سلام کردن، نام تماس گیرنده را می دانید خیلی قشنگتر است که او را با نام خودش خطاب قرار دهید. مثلاً: «سلام خانم حیدری». با این روش طرف مقابل احساس می کند که بین او و دیگران تمایز قائل شده اید و احساس خوبی به او می دهد.

برای خوشامدگویی بهتر، اگر بیشتر تماس گیرنده هایتان در یک منطقه زمانی هستند می توانید به جای «سلام»، از «صبح بخیر» یا «عصر بخیر» استفاده کنید. این کار نیز یک قدم احساس صمیمیت با تماس گیرنده را بیشتر می کند.

۲) نام شرکت را بگویید

خب، گفتیم که گفتن کلمه سلام برای خوشامدگویی مناسب است. اما تاثیر آنچنانی نخواهد گذاشت. یک سلام خشک و خالی و ساده برای تماس گیرنده هم سردرگمی ایجاد می کند و هم آنها را به شک می اندازد که آیا درست تماس گرفته اند یا خیر. بهتر است  همیشه نام شرکتتان را در حین خوشامدگویی به زبان بیاورید.

۳) پیشنهاد کمک بدهید

چطور میتونم کمکتون کنم؟” این جمله واقعاً فوق العاده است. اجازه بدهید که تماس گیرندگان اشتیاق شما را به کمک کردن به آنها در کلامتان احساس کنند. آیا سوالی هست که بخواهید از همه تماس گیرنده هایتان بپرسید؟ میتوانید از این جمله استفاده کنید  : ممکنه شماره تماستان را بدید؟
بنابراین یک سوال مفید، بهترین روش خوشامدگویی میتواند باشد. در پایان مثالی را آوردیم که نمونه یک خوشامدگویی ساده ولی موثر و مفید است
(صبحتون بخیر، ممنون از تماستون با شرکت «دفتر شما»، چطور میتونم کمکتون کنم؟». آدم حتی با خواندن این جمله هم حس خوبی پیدا می کند، چه برسد که این پیام را بشنوید.

حال شما به ما بگویید که نحوه خوشامدگویی شما چگونه است؟ چه عواملی تاثیر گذار است و چه عواملی نیست؟ در بخش «دیدگاه شما» برایمان بنویسید.

[تعداد: 1    میانگین: 1/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.