طراحی محصول

بدترین‌های طراحی محصول در سال ۲۰۱۹

pr کسب و کار 2 Comments

هیچگاه نشانه خوبی نیست عده زیادی از مردم این گونه تصور کنند که جدیدترین طراحی محصول شما واقعاً “شبیه شوخی سال” است به خصوص اگر توسط یک برند معتبر به بازار عرضه شوند.

دو برند قدیمی هاینز و کادبوری تنها شرکت هایی نبود  نبودند که محصولی بسیار مسخره را عرضه کردند، این لیست بسیار طولانی تر است.

صرفا برای شادی و لذت بیشتر شما به عنوان خواننده، ما فهرست کوتاهی از بدترین های طراحی محصول در سال جاری، که با شکست مواجه شدند، را گرد هم آورده ایم. بدون هیچ نظم و ترتیب خاصی، یادمان باشد که برندها و استارتاپ های موفق خارجی هم خیلی مواقع گند می‌زنند!

در اینجا محصولاتی آورده شده اند که بیشتر این سوال را در ذهن شما ایجاد می کنند: که چرا این محصول و این برند؟!

  1. آشیانه گوگل (با میکروفون مخفی)

دستگاه امنیتی خانگی Google Nest Secure، دارای یک میکروفون داخلی است که ذاتاً محصول بدی نیست. نکته منفی این محصول این است که برای مشتریان خود فاش نمی کند که این دستگاه، دستگاه میکروفون است.

گوگل در تبلیغات خود، یا حتی نگران کننده تر، در مشخصات فنی در صفحه محصول دستگاه اسمی از میکروفون نبرده است، تا اینکه اعلام کرد که یک به روزرسانی جدید، این محصول را با ویژگی کمک صوتی خود سازگار می کند.

این نمی تواند به گوگل کمک کنند که اعتماد افرادی که مطمعناً Big Tech از آنها جاسوسی می کند، را جلب کند. این شرکت به شرکت بیزینس اینسایدر گفته است که میکروفون “هرگز مخفی نبوده و باید در مشخصات فنی لیست شده باشد. این یک خطا از طرف ما بوده است”.

  1. تاریخ سیاه کفش آدیداس

آدیداس با اعلام اینکه یک کفش ورزشی را، به افتخار ماه تاریخ سیاه(روز امریکایی های افریقایی تبار)، روانه بازارمی کند، عملکرد خوبی داشت. سپس از این محصول رونمایی کرد: یک کفش تمام رنگ سفید به نام “بدون قفل”. این کفش ورزشی یک بروزرسانی، برای سری های کفش ورزشی Ultraboost Uncaged بود، اما در حقیقت پیشرفت و بهبودی خاصی را ایجاد نکرده بود.

بر همین اساس، توئیتر واکنش نشان داد و آدیداس کفش را، قبل از ورود به بازار و جا گرفتن در قفسه های مغازه ها، به سرعت جمع آوری کرد. این شرکت گفت که سعی در ادای احترام به سالن های هارلم دهه ۱۹۲۰، یا چیزی شبیه به این، را دارد.

  1. طراحی محصول دردسرساز: بطری های سودا به شکل بمب دیزنی

طراحی محصول گاهی اوقات می‌تواند دردسرساز شود. از آغاز فصل بهار، میهمانان در پارک موضوعی جشن ستارگان شرکت گلکسی اج در دیزنی لند، توانستند بطری های نوشابه ای مانند اسلحه های نارنجک، معروف به مواد منفجره حرارتی، را از این فیلم ها خریداری کنند.

مشکل فروش بطری هایی که به نظر می رسد مواد منفجره هستند، چیست؟ آنها مانند مواد منفجره freakin به نظر می رسند. TSA سرانجام وارد ماجرا شد و اعلام کرد که بطری های به شکل بمب، مجاز به حمل کردن نیستند. ادعایی کاملا منطقی به نظر می رسید.

۴- کفش های نایکی که به صورت اتوماتیک توانایی تنگ شدن را دارند

طراحی محصولنایک در سال ۲۰۱۶، درست هنگامی که کفش ۷۲۰ دلاری، که پس از مدل های بازگشت به آینده، مدل شده بود، را روانه بازار کرد، بسیاری را متعجب کرد.

این شرکت در فوریه ۲۰۱۹، مدل جدیدی را تولید کرد که قیمت آن کمی ارزان تر و حدود ۳۵۰ دلار بود. اما روز های بعد، به روزرسانی نرم افزار glitchy، مانع از این شد که این کفش به صورت اتوماتیک، تنگ و گشاد می شود. از آنجا که این کفش ورزشی، بند نداشته و نمی تواند به روش قدیم، بسته و تنگ شود، در واقع آنها بی استفاده می شوند.

چند هفته بعد، شرکت نایک این نرم افزار را به گونه ای توسعه داد که اگر چه برای مدتی این کفش ها را روانه بازار کرد، اما طولی نینجامید که این کفش ار رده خارج شد.

  1. چتر پنج مدلی شرکت ShadeCraft

طراحی محصولگل آفتابگردان شرکت  ShadeCraft، اولین سایبان روباتیک جهانی است که نمای فوق العاده ای به پاسیوی شما خواهد داد. سایبان آفتاب، چراغ  ها، صدا، دوربین، دارای تولید صدای فعال، انرژی خورشیدی، و فضای مجازی.

بنابراین شما عاشق استراحت در فضای بیرون هستید، اما در واقع از تابش نور خورشید متنفر هستید، و از اینکه باید بلند شوید و چتر خود را نگه دارید، احساس ناراحتی می کنید. پس این محصول برای شما است – البته اگر مایل باشد ۱۰،۰۰۰ دلار هزینه کنید.

چتر آفتاب گردان محصول شرکت ShadeCraft، به طور خودکار نور خورشید را ردیابی می کند و همراه آن حرکت می کند، و شما را از مشکل عظیم و غیر قابل تحمل چرخش چتر دور می کند. مسئله اصلی این است که آیا این محصول، در حقیقت وجود دارد یا نه. بله، از انرژی خورشیدی که در آن ذخیره می شود، می توان برای تغذیه چراغ های داخلی و بلندگو استفاده کرد، اما آیا نمی توانید این موارد را به علاوه یک چتر، به قیمت ۱/۱۰۰ خریداری کنید؟

  1. ژاکت حاجی فیروز برند گوچی.

بنابراین گوچی، یک ژاکتی را تولید کرد که شبیه حاجی فیروز بود و این ژاکت در ماه تاریخ سیاه تولید شد….

و پس از آن، این شرکت عذرخواهی می کند؛ چرا که ادعا می کند که آنها نمی دانستند که تصاویر سیاه پوست نژادپرستانه هستند.

طراحی محصولگوچی یک ژاکت ۸۹۰ دلاری را تولید کرد که به عقیده بعضی ها، بسیار جنایتکارانه و اشتباه بوده است. حتی بسیار بدتر از این، قسمت بالای این ژاکت سیاه را می توان به طرف دهان فردی که آن را به تن کرده بالا کشید و از آنجا که در قسمت دهان، سوراخی وجود دارد، لب های قرمز فرد مشخص شده و این باعث می شود که فرد درست مانند حاجی فیروز به نظر بیاید. به دنبال یک اعتراض گسترده، این شرکت تولید این محصول را متوقف کرد و آن را از فروشگاه ها جمع آوری  کرد، و سپس اعلام کرد که “این مشکل به دلیل افزایش تنوع محصولات ما می باشد”. اوه ، و همه اینها در طول ماه تاریخ سیاه اتفاق افتاد.

۷٫ سس مایونز تخم مرغی از برند کادبری و هینز

طراحی محصولآیا شرکت Heinz، واقعاً سس مایونز تخم مرغی را تولید کرده است؟ یا آن فقط یک محصولی برای روز  AprilFoolsDay می باشد؟

شاید عاشق سس مایونز باشید. شاید شما نیز عاشق آن تخم مرغ های کادبری کریم باشید که در طول زمان عید، فروان می شوند. اما آیا شما هرگز به ترکیب این دو فکر کرده اید؟ این دقیقاً همان کاری است که هاینز و کادبری امسال انجام دادند؛ وقتی یک سس مایونز را با قطعات تخم مرغ کرمی شکلاتی موجود در آن معرفی کردند.

هنگامی که شرکت ها از عدم همکاری خود خبر دادند، بسیاری از افراد در توییتر تصور کردند این یک شوخی احمقانه ماه آوریل است. متأسفانه این موضوع واقعی بود. برخی از آزمایش کنندگان طعم این محصول، که فقط در انگلیس موجود بود، اگر چه از طعم و مزه آن خیلی ناراضی بودند، اما به عقیده این گزارشگر، این امر چیزی از تنفر جهانی نسبت به این محصول، کم نکرد.

به نظر شما چه نوع طراحی محصول و ایده های استارتاپی به جای زدن به هدف به بیراهه رفته است؟

منبع: inc.

[تعداد: 3    میانگین: 4/5]

Comments 2

    1. Post
      Author

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.